Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányom olyan válogató...

2,5 éves lányom olyan válogatós, ha rajta múlna, csak húst, tejet, sültkrumplit és reszelt almát enne egész nap. Semmilyen főzeléket, paradicsomos vagy gombás, májas ételt nem eszik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tegnap azt mondtam neki, addig nem kap inni, amíg meg nem ette a babfőzeléket. Inkább nem ivott. :(
2011. márc. 25. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Biztos sokan mondják majd hogy légy kitartó, és ne adj neki mást, amíg nem eszi meg. Én ezzel nem értek egyet.


Mi sem eszünk meg mindent. Nem szereti, kész.


Nálunk sem nagyon megy a főzelék, de pl a krumplifőzeléket imádják a lányaim, és a sóskát is. Gondolom azért, mert mindkettő édeskés ízű. (Én cukorral csinálom a sóskát, és ecettel, és cukorral a krumplifőzeléket) Amúgy ez egy ilyen korszak. Én annyit tudtam elérni, hogy meg kell kósolniuk a kaját. 1 kanállal. Ha nem ízlik ki is köpheti. 50%.ban kóstolás után eszik még belőle. Ha nem, akkor kap azt amit kér.

2011. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Enni ne adj neki! Ha nem eszik,akkor menjen el az asztaltól. De vacsoráig se kapjon semmit. Ha majd éhes lesz,akkor nem fog válogatni. Nem baj,ha koplal egy kicsit,ettől nem fog éhen halni.
2011. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém tegnap csak Bahlsen kekszet evett. Kb. 6 db-ot egész nap.


Amúgy pedig csak az alábbiakat eszi, SEMMI MÁST: üres kenyér, üres tészta, borsó, kukorica, halrudacska, keksz, néha 1 gerezd alma, pár harapás eper. Ennyi...

2011. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne eheztesd. Velem is ezt csinalta annak idejen anyu es eppen ezert egy csomo mindent megutaltam es sokkal rosszabb lett a helyzet. :( Inkabb legy kreativ egy picit. En is ezt csinalom a fiammal. Pl ha szereti a husit akkor vagj aprorra gombat, brokkolit... es jo vekonyra kloffod ki a husit es tekerd bele majd be a dutobe vagy rantsad ki. Reszelj a husi tetejere sajtot gombaval.. Ena fiamnak a bolognai spagettijebe soktam egy kis repat reszelni meg karfiol apritani es ugy fozom meg mert maskent nem enne meg. :)) Mi is megesszuk igy szinte eszre sem venni. Kosszetek inkabb kompromisszumot. Kap egy kis sultkrumplit ha eszik egy kis parolt zoldseget. En otthon keszitett pizzat is szoktam neki csinalni es tobb rajta a zoldseg mint a husi es eszte sem veszi. Kis pizzaszelet jo sok sajtal es teszek ra gombat aprora vagva, kis brokkolit, kukoricat, zoldborsot. Probald a kedvenc kajaiba belecsempeszni vagy pedig kossetek kompromisszumot. A fozelek melle nem is olyan nagy baj, ha kap egy kis sultkrumplit. Megha par kanal fozelek csuszik le az is haladas. Legyen 2 sultkrumpli es egy kanal fozelek. A husit tenleg sokmindennel meglehet tolteni, akkar egy kis fuszeres majjal is. Igy sem hajlando megenni?
2011. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: ja, húst 1 éve nem evett a gyerekem, se tejet, se túrót, tejfölt, joghurtot, pudingot, főzeléket, semmit nem eszik.
2011. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ne haragudj, de ez hülyeség. Én is ezt csináltam (mármint nagyon sok ételt nem voltam hajlandó megenni), elküldtek az asztaltól, és nem ettem semmit. Az eredmény az lett, hogy sosem ettem semmit, simán kibírtam egész nap étel nélkül. Utána látták, hogy ha olyan étel van, amit nem eszek meg, nem is ettem, még az étvágyam is elment. Ekkor megpróbálták erővel belém kanalazni az ételt, elég volt egy kóstolás, és már jött is kifelé. Végeredményben kiskorom óta étvágytalansággal küzdök, pont azért, mert sok ételt nem szeretek, és megszoktam, hogy napokig alig eszem valamit.

Kérdező, ha nem megy, ne erőltesd. Próbáld meg a már szeretett ételeit kombinálni, és étkezés közi szünetben különböző gyümölcsökkel/zöldségekkel kínálni. Én pl. utálom főtt ételben a zöldséget (ez alól csak a krumpli és a rizs kivétel), de szívesen elrágcsálok egy répát, vagy egy uborkát nyersen. Nem baj, ha nem eszik főzeléket, ha cserébe nyersen gyümölcsöt/zöldséget is kap.

20/L

2011. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
"Utolsó" gyanánt, a 9:28-asra gondoltam.
2011. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálja. Végigpróbáltunk rajta mindenféle nagy ötletet, akkor adtuk fel, amikor 1 napos magaválasztotta koplalás után végighányta epével az előszoba szőnyegét.

Most már nem parázunk rajta annyit. Ha védőnő kérdezi, akkor mosolyogva bólogatunk, hogy ó igen, spenótot eszik brokkolival. Otthon pedig szépen megterítünk, együtt főzőcskézünk vele, együtt leülünk vele ebédelni, azt ha nem eszik nem eszik. Az sem zavar már, ha 2 hétig csak joghurtot eszik meg almát. Végiggondoltuk mi az amit megeszik, és arra jutottunk, hogy tulajdonképpen mindenféléből. Éhenhalni nem fog, hiánybetegsége nem lesz, az asztalmodora meg úgyis sokat fog változni, mire saját magára fog főzni. Úgyhogy megkíméljük őt is a tukmálástól (meg van kínálva de ha nem kéri nem érdekes), és magunkat is a folytonos stressztől hogy a gyerek nem eszi meg az ebédet. Engem már az sem zavar, ha a család karfiolleves eszik és császármorzsát, akkor ő joghurtot kér és reggelizőpelyhet.

Tudom hogy lepontoztok, de van egy pont, amikor mindenki idegrendszerének jobbat tesz egy kis szemléletváltás.

Aztán őszintén, nincs itt olyan felnőtt aki kakaón nőtt fel? :-)

2011. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert én is sokszor gondolok rá, hoyg bizony nagyon gyakran reggelire is meg vacsorára is párizsis kenyér volt az eledelem otthon. Na de a menzán a suliban meg hétvégén azért volt zöldségarzenál is. Attól félek, hogy valami fontos vitamint nem kap meg , mert fehérjét agybafőbe eszik, de kálium, vas , folsav és egyéb fontos ásványianyag tartalmú zöldségeket egyátalán nem. Pl. a bab és társai ebben a korban nagyon fontosak. Töredezett a körme, fénytelen vékonyszálú a haja szegénynek.
2011. márc. 25. 11:32
 10/18 anonim ***** válasza:
Nyersen sem hajlandó zöldséget enni? Mert én főzve utálom, nyersen pedig megeszem a zöldségeket. Ha nagyon nem megy (és hidd el, jobb nem erőltetni, mert egy életre megutálhatja az adott ételt), akkor kapjon kiegészítő multivitamint. Ez ugyan nem helyettesíti teljesen a teljes vitaminigényt, de a semminél sokkal jobb.
2011. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!