Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt váltottatok...

Mennyi idő alatt váltottatok ki egy étkezést?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos, tízóraira és ebédre már jó ideje (kb 2-3 hete) kóstolgat, eszeget egyéb kajcsikat a tápszeren kívűl. A fokozatosságot próbálom betartani, de azt vettem észre rajta, hogy a kaját szívesebben eszik, mint tápszert, már kb 70 gramm főzit vagy gyümölcsöt betol, de utána nem nagyon szívesen eszi a tápszert. Kérdésem az lenne felétek, hogy ti milyen hamar jutottatok el odáig, hogy kiváltottatok egy étkezést? Kiválthatom -e már a tízórait, vagy az ebédet? Vagy esetleg mehet párhuzamosan a kettő?

És még egy kérdés a végére. Ha jól tudom, a gyümi önmagában nem étkezés, csak nasi. Zabpehellyel dúsítva már önnálló étkezésnek számít? Előre is köszi a válaszokat!


2012. dec. 8. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Én rögtön kiváltottam a reggelit tejpépet, ez volt az első kiváltás. Előszőr cumisüvegbe adtam nagyobb lyukú cumin, aztán már kanalazva is ment neki! :) Én is így csináltam mint te, h az ebédkor először főzelék, majd kipótoltam tápszerrel. 1 idő után eljutottunk oda, h már nem kellett kipótolnom megette az egész főzit (200gramm)! Én az uzsonnát sokáig meghagytam tápszernek és tízóraira adtam a gyümölcsöt (magába, és nem tettem hozzá semmit). Aztán tízóraikor nem volt annyira éhes, h megegyen annyi gyümit, így utána már az uzsit kiváltottam gyümirr (200gramm) nagyon ritkán teszek hozzá kekszet, de ugyan úgy jól lakik vele, mintha nem tennék, nálunk nincs különbség. Viszont fél4-4körül eszi az uzsit, de 5-6kor még megeszik 60ml tápszert. Aztán már vacsi 7-8körül. :) A kiváltásokat nem kell siettetni, majd a picid tudni fogja, h mikor szeretne többet enni, szép fokozatosan már csak és kizárólag főzit, és gyümit fog enni! Ha jól emléxek, a lányom 6 hósan már úgy evett mint most (9hós) Reggelire tejpép, uzsi 60ml tápszer, ebéd főzelék, uzsi gyümölcs, vacsi tápszer.

2012. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem uzsi, hanem tízórai az ebéd előtt :) elírtam bocsánat! :)
2012. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7,5 hónapos, 5,5hósan kezdtük a hozzátáplálást. Reggel szopizik, tízóraira gyümölcsöt eszik gabonapéppel, ebédre szopizik, uzsira eszi a főzeléket, vacsira szopi.

Két hónap alatt nem sikerült teljesen kiváltani egyik étkezést sem, mert hiába eszik gyümölcsből is, meg főzelékből is 200-250g-ot (vagy még többet) szinte minden étkezés után szopizik még. Én mindig megkínálom és amíg elfogadja, addig kap anyatejet is az étkezés után. Szerintem majd jelzi, ha már nincs rá szüksége.

2012. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!