Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattátok le babátokat...

Hogy szoktattátok le babátokat a szopizásról?

Figyelt kérdés

A "rendes" kaját csak "ímmel-ámmal" hajlandó megenni, inkább szopizni akar. Ti hogy csináltátok, hogy naponta mondjuk csak reggel-este szopizzon? Az én kisfiam szerintem ezt ki se bírná... (amúgy 10 hónapos és még éjjel is szopizik)

Köszönöm a segítségeket!


2012. dec. 9. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Ez függ a gyerek súlyától is, étvágyától. Az én fiam most lesz 9 hós 9700 gramm, 76 cm. Jó étvágyú, vasgyúró baba. Nagy cicista, olyannyira, hogy éjszaka már óránkét ébresztett, és nem azért mert éhes volt, hanem, mert a cicimhez akart bújni. Ezt már nem bírtam fizikailag, és rávettem magam, hogy leszoktatom erről, de Ő nappal jó evő. Éhes nem lehet emiatt éjjel. A leszoktatás nem volt egyszerű. Első éjjel egy óra hossza ordítás. Második éjjel 37 perc. Harmadik éjjel 5-5 percek. Aztán már csak néha felsírás, mára már annyi sem. Végigalussza az éjszakát, ezáltal én is tudok pihenni. Nappal Hipp-es gyümiteával kínálom, hogy azért legyen folyadék. Nálunk reggel van szopi, délután és este. Néha becsúszik még egy plusz cicizés, de próbálom kordában tartani. Nekem ez mindenképpen jobb így, mert végre kezd visszatérni a libidóm. Normális lett a szexuális életünk, kezdek visszatérni a régi önmagamhoz. Elhatározás kérdése. Lesz néhány kegyetlen éjszaka, de hidd el megéri, csak rá kell venni magad.
2012. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Ilyen korban már majdnem késő megkérdezni :-)

Délután hagyd kicsit éhesnek lenni, este étellel jól etesd meg, utána szopizzon egy kicsit, hogy megnyugodjon, majd alvás. Éjjel ne adj neki, ilyen egyszerű, pár nap, és leszokik. Reggel megint kapjon, napközben nem. Te döntöd el.

2012. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos volt a kisfiam, amikor már csak a délutáni és az esti elalváshoz szopizott, éjjel pedig számtalanszor. Akkor meguntam, leszoktattam az éjjeliről, a maradék nappaliak pedig 2 hét alatt valahogy maguktól elmaradtak.

A kislányom most 8 hónapos, szerintem vele is valami hasonló lesz, ha eljön az ideje.

2012. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Reggel szopizott 6 körül.

9 körül kapott Tejpépet

12-13 között ebéd, husos főzelék.

16 körül gyümölcs, kekszel, joghurt

19 körül megint csak főzelék, majd fürdés, és szopizás

Napközben ha szomjas volt nemadnám cicit, víz, tea, gyümölcslé hígítva!

Ha nem evett csak keveset, akkor megvártam a követkwző étkezést, addigra megéhezett, mindent megevett!

Na meg éjjel nem kelt, mert este jól lakott, max 1x ha felkelt, de akkor is csak vizet kapott

2012. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Egyes vagyok! Azért kíváncsi vagyok aki 0 százalékra értékelt, miért tette, ahogy a kettes válaszolót is. Nem vagyok gyerekgyilkos, csak a kérdésre válaszoltam. Ez felháborító!
2012. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Krisztinarami ***** válasza:
49%
Kedves első és utolsó válaszoló Nekem 100%ban szuper a válaszod,kár hogy nem egy éve írtad :)ne bosszankodj nem éri meg és a kérdezőnek ajánlanám nyugodtan fogadja meg válaszod,mert 2éves gyerekem addig hagytam cicizni hogy 2évesen is éjjel többször cici van és ez már örökké így fog menni mert nem kezdtem el leszoktatni tavaly ilyentájt...
2012. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom borzasztó evő és szopibajnok. 1gerezd alma akkor sokat mondok... Inkább napi 20 cici... Mi elvittük kivizsgáltatni és kiderült vitaminhiánya van. Mondjuk nem sulyos de havi szurit kap.Ő egyébként kis sulyű is volt mellé. Főzeléket soha nem ette meg,csak tészta husi,felvágott,sajtok.. krumpli meg ezek mentek. Meg a rakott kaják... De a szopi is ment mellette ezerrel. Üveges kajából is csak 2-3 félét volt hajlandó megenni. Spagettit,meg a tavaszi mixet:( 2 évesen azt javasolta a dokink h menjen bölcsibe hátha ott jobban ette,irt egy orvosi igazolást róla h ilyen rossz evő. Elkezdte és fél éve jár ugy ahogy(ápr volt 2,májusban tudta elkezdeni 2 hónap majd nyári szünet. ) Május vége óta bent alszik.S nagyon szereti,mondjuk most 1 hónapja itthon van mert beteg de az étvágya a legjobb a csoportban állitólag pedig a sulya a legkisebb neki... 11kiló és 94cm.(2600 és 50cm-rel született) Most 2.5 éves mult,lassan 3,de ő most szokik le a ciciről. Most hogy betegeskedik jobban kéri de szerencsére az étvágya jó... El fogja hagyni ne aggódj!!! Egyébként a lányunk 11/2 évesen kezdte elfogadni az egyéb folyadékot a cici mellé..
2012. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

10 hónaposan még egyáltalán nem probléma, ha szopik.

Az én gyerekeimmel nem haladtam a hozzátáplálással. A gyümit még csak-csak megették, de a főzeléket egyáltalán nem. Inkább szoptak.

Szerintem itt rossz helyen kérdezel. Na, biztos le leszek pontozva, de én is megkérdeztem itt, hogy mi a teendő, és mindenféle gyermekgyilkosnak elmondtak a többiek, hogy éhen halasztom a gyereket.

Szerintem ha éhes lenne, és kínálgatják étellel, akkor megenné, nem? Egy afrikai éhező gyermeknek biztos nem kell tukmálni az ételt.

Ellenben a védőnőm, és a gyermekorvosom azt mondta, hogy 1 éves korig a FŐ TÁPLÁLÉK

2012. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, bocs, megnyomtam a küldés gombot véletlenül.

Szóval 1 éves korig a fő táplálék az anyatej legyen.

Minél tovább szopik, annál később kerül káros anyag a szervezetébe.

Az én gyermekeim 2 éves korukig szoptak, és kb. 15 hónaposan a gyerekem lelopta a tányéromból a fasírozottat. Onnantól ette, amit mi. Ennyit a babafőzelékről.

A leszoktatás pedig fokozatos legyen. Mindig egy szopit vegyél el. Nekünk elég nehéz volt, én nem tudtam hallgatni, ahogy sírnak a cici után.

Az esti cicit pl. úgy vettük el, hogy apa fektetett, és akkor nem is kérte a gyerek. Ha én fektettem, akkor igen.

A legjobb, ha elmentek nyaralni, ott sok az újdonság, és a gyerek el is fogja felejteni a cicit. Nekünk úgy sikerült.

De a helyedben én még nem sietnék az elválasztással.

2012. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szoptatásnácik megint pontoznak. Legalább annyi kárt okoznak embereknek, mint amennyire az anyatej előny. Nem szabad velük foglalkozni első és második válaszoló. Van ám kérem szépen egy olyan szólás is, hogy "ami jó a mamának, az jó a babának". Ha egy édesanya kialvatlan, frusztrált, az legalább annyi kárt, sőt a sokszorosát tudja okozni egy gyermeknek, mint az, hogy nem kap anyatejet. Valóban az a felháborító, hogy egyesek az alapján ítélik meg egy édesanya minőségét, hogy sikerül-e mindent hátrahagyva teljesen alárendelnie ,magát a gyermekének. Ez nem szülői magatartás, hanem rabszolgaság. Nekem ez a véleményem. A neoliberális nevelési elvek tönkretettek már egy pár családot, de ez ne zavarjon senkit.

A kérdezőnek: én egyre több kaját bevezetnék és csakis akkor lenne kaja után szopi, ha legalább pár kanállal megevett belőle. Ha megeszi, akkor nagyon megdicsérném, lássa, hogy ezzel örömöt okozott. Fokozatosan kell persze csinálni. Minden nap egy picivel több szilárd kaja. Majd sok dicséret, puszi.

2012. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!