Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti gyümölccsel kiváltottatok...

Ti gyümölccsel kiváltottatok egy egész étkezést?

Figyelt kérdés

Jelenleg naponta 5-ször kap tápszert a babám.

Elkezdtem ma a hozzátáplálást, először almával. A védőnő azt mondta, hogy a gyümölcsökkel nem váltunk ki étkezést, csak majd a főzelékkel. Tehát továbbra is napi 5 tápszer és e mellé a gyümölcs. Nekem ez fura. Nyilván nem az 1-2 kanál almalére gondoltam, de azt hittem, hogyha majd megeszik egy egész adag reszelt almát, vagy bármilyen gyümölcspürét, akkor az kivált egy étkezést és csak 4-szer kell a tápszer. Vagy rosszul gondolom?


2012. dec. 10. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a gyümölcsökkel simán kiváltottuk az uzsonnát. Eszembe nem jutott plusz egy étkezést a gyümölcsök miatt beiktatni. Nekem mondjuk a gyerekorvosom is így javasolta.
2012. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mármint nem úgy értem, hogy plusz egy étkezés a gyümölcs miatt, hanem marad ugyanannyi tápszer, plusz a gyümölcs.
2012. dec. 10. 15:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, félreértettem. Igen én is úgy gondoltam, ahogy Te, hogy egy étkezést kiváltok vele. Még vissza is kérdeztem, hogy nem értettem-e félre.
2012. dec. 10. 15:43
 4/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nyugodtan add tízóraira vagy uzsonnára a gyümölcsöt, nem kell mindenben a védőnőre hallgatni. Ha adsz neki tápszert és csak utána a gyümölcsöt, nem nagyon fogsz szerintem haladni a hozzátáplálással, mert már nem is lesz éhes. A tápszert meg előbb utóbb úgyis el kell majd hagyni.
2012. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondoltam. Nem is akartam elhinni neki, ezért tettem fel a kérdést.
2012. dec. 10. 16:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Szívesen, a fiam épp most tolt be 1,5 almát :-) Hasonlóan jó étvágyat a babádnak.
2012. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20 hónapos a kislányom és a mai napig nem elég neki CSAK a gyümölcs, én ezt furcsáltam akkor is...A szememet kikaparná, ha csak "gyümikét" adnék neki.Ez is egy nagy f@.....Anyu kérdezte tőlem anno:Neked elég 10-kor csak gyümölcs, hogy ha reggel csak egy bögre tejet ittál...na de éhes is volt a gyerek utána, szóval-egy étkezést rendes főzelékkel lehet majd kiváltani, de ha a tied nem fog sírni...Kóstoltasd a gyümölcsöt kb. ennyit is ér egy rendesen jó evő babánál később is.
2012. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az én lányom amúgy is csak 4-szer szeretne enni. Egy picit irányítani kell (az túlzás, hogy erőltetni) hogy 5-ször egyen, mert így sem hízik túl sokat. Neki simán elég lenne a 4 tápszer és 1 gyümölcs.

Nekem is elég tízóraira csak gyümölcs.

2012. dec. 10. 17:15
 9/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az én fiam aztán igazán nagy evő és mégis simán elég neki a gyümölcs uzsonnára.
2012. dec. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

persze ki lehet váltani

azt meg te látod, hogy mennyi elég neki

én sinlaccal szoktam dúsítani vagy puhára főtt zabpehellyel, de lehet később keksszel, túróval, joghurttal is. Az én fiam nagy étkű :-)

2012. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!