Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik egész nap a...

Miért nem alszik egész nap a kisbabam?

Figyelt kérdés

6hetes a babám,reggeli után egész nap nem hajlandó vissza aludni és egész nap fent van,délutánra viszont nagyon nyűgös és hisztis annyira álmos.

Mit tudnék tenni hogy elaludjon?

Bem baj ha ennyit van fent mikor ilyen pici még?



2012. dec. 5. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg annyit alszanak amennyi kell nekik. De azért ilyenkor16-18 óra az alvásigényük. És éjjel? kéne aludni nappal is bőven. Doki?
2012. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy baj, nekik még nagyon értelen az idegrendszerük, napi 3x kellenaludni, plusz éjjel.

Próbbáltad mindenhogy? Sötétben, világosban, babakocsiban, levegőn, hordozóban, kendőben, hajszárító, porszívó mellet?

Mivel ő még nem tudja elmondani, mi a baja, neked kell kitapasztalni!

Eszik eleget? Nem fáj a has? Nincs túl sok inger (TV, rádió, nagytesó) a közelében, amitől nem tud pihenni?

Bizony ezeket végig kell sakkozni, és biztosítani a számára megflelelő körülményeket a pihenéshez.

2012. dec. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Doki? miért kéne doki? próbáltuk ringatni kézben ágyban de nem alszik el,ha sikerül elaludnia akkor is max fél órát alszik.

Éjjel alszik rendesen este 8kor már alszik.

de miért ekkora baj ha nem alszik? :O

a ti babátok alszik egész nap?

2012. dec. 5. 11:39
 4/9 A kérdező kommentje:
nem hasfájós és megeszik 100grammot néha többet néha kevesebbet, ha elvisszük sétálni akkor alszik.de mivel tél van egy óránál többet nem visszük le,ha hazajövünk egyből felkel
2012. dec. 5. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért kérdeztem mert ő megtudja mondani gond- e elküldi vizsgálatra stb. Alvászavarosb is lehet ha ennyire nem alszik. Az én lányom 6 hetesen 3 szor 3 órákat aludt vagy még többet nappal. Este ugyan igy. Most négy hónapos múlt de 3-4 szer 1-2 órát alszik nappal.
2012. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az is lehet "betegség" ha nem alszik nappal? :O

ezt ne mis tudtam. Majd megkérdezem a védőnőt vagy az orvosunkat ha megyünk.

2012. dec. 5. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Megint első. Ezt találtam még neked. [link]
2012. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 hétig csinálta ezt, 6-7 hetes koráig. Nagyon rossz volt, mert egész nap, megállás nélkül sírt a hasa miatt. Felhívtam a védőnőt, hogy a fiam már 3. napja nem alszik délután, de éjszaka is felkel 3x és fél óra mire visszaalszik. Aztmondta, hogy az nagy baj, mert nem fejlődik az idegrendszere, így próbáljam meg ringatni, dajkálni (persze ezt mind megtettem...) és legyen cicin egész nap... A cicizés bevált, de csak fél órát szunyált rajta, majd ha elvettem a cicit, felébredt. Amikor újra próbálkoztam, akkor meg már nem aludt el.

7 hetes volt, amikor minden megváltozott, onnantól szépen aludt délelőtt 2x és délután is 3x 1 órát. Ez a 6 hetes kor a vízválasztó, lehet ezért ilyen most.

2012. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Remélem hamarosan azért fog valamennyit alukálni
2012. dec. 5. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!