Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell bántani egymást?

Miért kell bántani egymást?

Figyelt kérdés

Igyekszem jól csinálni. Nem megy minden tökéletesen, néha elveszítem a türelmem, a kisfiam szokott hisztizni, és közel 3 évesen még mindig nem szobatiszta, a kislányom óránként kel szopizni éjjel.

De azért próbálkozom. Vannak dolgok, amik egész jól mennek. Például jó a napirendünk, mínuszokban is leviszem őket sétálni, főzök rájuk, a háztartást is egész jól ellátom. De ha ezek a dolgok előkerülnek, máris szuperanya leszek, aki vetít. Soha nem szóltam, le azt, aki üveges bébikaját ad a gyerekének, házhoz szállíttatja az ebédet, vagy épp nem jár le velük naponta sétálni. Akkor miért kell kigúnyolni azt, aki viszont ezeket megcsinálja?

Mondom, nekünk ezek mennek. Másnak meg más. Sokan vannak, akiknek szófogadóbb a gyereke, jobban alszik, hamarabb szobatiszta lett, mégsem nevezem őket gúnyosan szuperanyának, ősanyának.

A másik a szoptatás. Szinte minden nap van ilyen kérdés, amikor rendszerint az a végkövetkeztetés, hogy aki szoptat, az fejőstehén "tejcsárda ősanya", bizonyára még az oviban is ezt tervezi tenni, és valószínűleg nincs is szexuális élete. Nem szoktam hozzászólni ezekhez a vitákhoz, de attól még rosszul esnek az olyan megjegyzések, hogy "Vegyétek ki a melleteket a gyerek szájából, és foglalkozzatok inkább a férjetekkel." Semmivel sem rosszabb anya az, akinek nem ment a szoptatás, és tápszerez, de akkor miért kell így beszélni arról, akinek viszont sikerült?

Nem lenne jobb, ha elfogadnánk egymást? Mások vagyunk, más a nevelési stílusunk, miért nem lehet ezt megérteni?


2012. dec. 11. 12:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem láttam a kérdést amire írtál, te most belefutottál egy ilyen kötözködő egyénbe aki mindegy kibe csak beleköthessen :) Ne foglalkozz vele:)

Vannak és lesznek is ilyen emberek még jópáran, és attól hogy anyukák lettünk nem lettek szentek sokan sőt még frusztráltabbak és idegesebbek. És ezt valahol le kell vezetni ez az oldal ilyen ahol név nélkül lehet földbe döngölni a másikat..:( ha szemtől szembe lennétek kizárt hogy így "ölre menne" ezen a témán :)

Egyébként ez a szoptatás-tápszerezős téma is örök téma amíg világ a világ ezen jól össze lehet rúgni a port, a másik ilyen a hüvelyi szülés vs. császár...

nem érdemes ezzel törődni.

2012. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

a "vetítős" kérdés hozta ezt ki belőled, fogadjunk!

Igazad van!

1. A mai világban az elfogadás szó nem létezik. (sajnos)

2. Mindig mindenki tud jobbat!

3. Mindenki azzal foglalkozik, mi van a másikkal.

2012. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

Aki itt hőbörögve osztja az észt, az a való életben sem lehet túl kedves ember, lehet, hogy nincs is túl sok barátja.

A gyk messze nem az igazi élet. Sok kismama szomszédom van, soha nem hallottam még ilyeneket, hogy ki miért szar. Egyikünknek ez megy jobban, a másikunknak meg az. Akinek tápszeres lett a babája, vigasztaltam, bátorítottam, akinek hat hónapos korig kizárólag szoptatni sikerült, vele örültem.

A különbségek ellenére egy nagyon közös bennünk: egyformán boldogok, egészségesek, kiegyensúlyozottak a gyerekeink. Azé is, aki katonás napirend szerint nevel, és azé is, aki kicsit szétszórt. A többi meg nem számít. :)

2012. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Meg is érkezett a lepontozóbajnok. :)
2012. dec. 11. 12:58
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Sebaj, ha neki ettől jobb.... nyomogassa a piros kezecskét. :)

Én mindenkit felpontoztam. Csak azért is!

2012. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

Jól le lett pontozva mindenki. Melyik az a másik kérdés?

Erre a kérdésre csak annyit tudok írni, hogy vannak elfogadóbb emberek, akik tiszteletben tartják mások szokásait és véleményét, és vannak, akik mindent jobban tudnak. Én ezen a téren önző vagyok, csak a saját gyerekem érdekel. Másnak úgysem tudok tuti tanácsot adni, mert ami bevált a fiamnak és nekem, nem biztos, hogy beválik másik gyereknek és az anyukájának, mivel mind különböző személyiségek vagyunk. Ha valaki tanácsot kér, elmondom nekem mi vált be, aztán majd ő eldönti, hogy neki megfelel-e vagy sem. Ez mindenkinek saját joga. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jónak látja. Az eredmény, majd 20-30 év múlva mutatkozik meg, akkor kiderül melyik gyerekből milyen ember lett, és mi volt a jó módszer, ami persze addigra elavul. Ha adhatok egy kéretlen tanácsot, nevelje mindenki úgy a gyerekét, ahogy az ösztöne diktálja, azzal nem árthat.

2012. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%
én is le lettem ott szólva meg pontozva én sem értem ezt. én mindig megfogadom,hogy nem fogok itt többet írni,mert csak nekiesnek az embernek :S szuperanya,ősanya,szaranya,miért szoptatsz,miért nem szoptatsz,miért sétálsz,miért nem..soha semmi nem jó,csak egymást tudják szapulni. Én voltam a kedves 26-os aki állítólag nem tud szöveget értelmezni. Tehát itt tartunk,hogy ilyeneket vágnak az ember fejéhez. Ezért tart itt a világ,ahol :S
2012. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

Majdnem mindenben egyetértek veled, Kérdező!

Tényleg nagyon buta dolog, az ősanyázás meg szuperanyázás. Aki ezt csinálja, nyilván nem elégedett önmagával, és azzal, ha gúnyol mást, jobban érzi magát.

Viszont a szoptatással nem értek egyet. Írtam a másik kérdésnél is, hogy majdnem egy éve már, hogy kínoz a bűntudat, hogy nekem nem sikerült. :/ Csak két hónapig tudtam szoptatni, az is kínkeserves volt, úgy érzem amit lehetett megtettem, mégsem sikerült. Nem tudok túllépni azóta sem...

Sosem bántom azokat akik tudnak szoptatni, hiszen én is azt szerettem volna. Én felkelnék éjjel százszor is akár a gyerekhez, hiszen olyan hamar vége lesz annak az időszaknak, hogy nélkülözhetetlen vagyok. Nekem ez nem jött össze és iszonyúan fáj és ezen az oldalon állandóan megjegyzéseket tesznek azok az anyák, akik tudnak szoptatni, azokra akik nem...Épes beszólogatásokkal jelzik, hogy ők mennyivel jobbak nálunk, "tápszeres anyukáknál". Mintha nem lenne elég a saját bűntudatom...

2012. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
A szoptatás-nem szoptatás témával nem értek egyet *
2012. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%
7-es vagyok,törölték a kérdést ami miatt így kibuktunk. Nem tudom mire jó ez. Most én meg fikázzam le azokat,akik megvehetnek dolgokat a babájuknak,mert én nem? Mert itt ez megy,ha valaki nem tud valamit csinálni pl.szoptatni,nekiesik annak aki tud. Ja meg a hordozókendő...az is ilyen,a múltkor volt,hogy leszóltak,hogy én valami trampli vagyok,aki szarik a külsejére,a férjére,és még iskolás korában is szoptatom a gyerekem. Csak azért mert a házimunkát könnyebben meg tudom oldani,ha magamra kötöm a két hónapos babámat. Egyébként meg nagyon nem vagyok egy ősanya típus,de itt mindenki úgy tesz,mintha mindent tudna.
2012. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!