Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma reggel szült meg az aranyhö...

Zsani Hörcsögök kérdése:

Ma reggel szült meg az aranyhörcsögünk. Gondoltam apukát kiszedem mert úgy tudom megeszi a kicsiket. Anyukának sok kaja és víz van. Viszont mikor rakhatom őket újra össze és nem fogják bántani egymást?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 09:14
 1/7 anonim válasza:

Szia! Nem csak az apuka eszi meg a kicsiket hanem az anyuka is megeheti. Mivel a szülés közben fehérje hiány lép fel így neki ezt pótolnia kell... A mi hörink megette saját kicsinyeit mert mi is azt hittuk az apa fogja hát nem!!!!

Szóval figyelj arra, hogy legyen elég sok fehérjhe pótléka mert azt a kicsik felélik nála... Szóval nyugodtan lehet neki pici toját vagy egy kis nem sós sült húst... hidd el megfogja enni :)

2012. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták az állatkereskedésben, hogy az anyuka csak a beteg höriket eszi meg.

Az apát ne rakd vissza, mert ha ezek a hörik megnőnek, újra lesznek újabb kishörcsögök

2012. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én tapasztalatból írom... Mivel egy állatorvos mondta még aki kígyót tart és ilyen kis egerekkel meg hörikkel eteti, hogy a kígyó megse eszi a beteg kis állatokat... az anyuka meg elkezdte enni amikor kivette tőle az összeset és a kígyónak adta az megette, tehát nem voltak betegek.

Másrészt meg kihordás és szülés közben nagyon nagy a fehérjeveszteség... tehát azt pótolnia kell ha nemtudja akkor megeszi őket... sok helyen lehet ezt olvasni...

2012. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én aranyhörcsögöm felnevelte a 8 picinyét. Egészséges mindenki, 3 hetesen választottam őket külön az anyjuktól és utána pedig a testvérkéket is külön választottam, mindenkinek van saját otthona.

Rengeteg fehérjedús és vitamindús ételt adtam az anyahörinek amikor szoptatott! Minden nap adtam neki vagy 2-3 féle fehérjedús ételt: pl. túró, tejföl, főtt tojás, főtt csirkehusi...stb. A gyümölcsök és zöldségek adagját is megdupláztam, hogy legyen bőséges folyadék meg vitamin a számára! Meg is van az eredménye, tökéletesen működött minden és nagyon gondos anyukája volt a piciknek, akik már lassan fél évesek lesznek, az anyuci meg lassan 8 hónapos lesz!

2012. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem mindig kell szétválasztani az apát és a kicsinyeket. Amikor nekem lebabáztak akkor nagyon aranyosan az apuka és az anyuka felváltva gondozták a kicsinyeket. És a kicsik is élve maradtak. :) Szerintem már vissza is rakhatok, de ezt döntsd el TE magad. Az anyukának most nagyon sok vitaminra és fehérjére van szüksége. Adj neki sok salátát, paradicsomot, sajtot, joghurtot, és uborkát. A kicsiket 5 hétig hagyd békén és ne is v edd ki őket.

Ha van még kérdésed nyugodtan írj. Szívesen segítek mindenben. :)

2012. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Még egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tudják hogy tudjuk a legkönnyebben megállapítani melyik fiú és melyik lány?
2012. ápr. 9. 20:28
 7/7 anonim válasza:
Azt hogy hogyan lehet megalapítani az kb 1-2 hónapos korba szokták biztosra mondani. A Hím popsija hosszúkásabb míg a nőstényé kerek gömbölyű.
2014. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!