Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? Lehet, vagy nem lehet? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy az anyatejet nem lehet mikróban melegíteni. Nem a fagyasztottra gondolok, mert az oké, hogy nem ott engedjük fel, hanem a frissen fejtre.


Kórházban voltunk 5 napig, PIC osztályon, és ott mindig mikróban melegítettek mindent, a tejet is, és az előre elkészített tápszert is. Ők biztosan tudják mit lehet, magasan képzett szakemberek dolgoznak ott.


2012. dec. 11. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az fura... Mi a NIC-et tapasztaltuk meg sajna, és ott vízben melegítették az anyatejet és a tápszert is!
2012. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A túlforrósodás veszélye miatt nem lehet, mert nem egyenletesen melegít a mikro. Én így tudom.
2012. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért.


És on: a túlforrósodás veszélye miatt sem ajánlják, és a mikrohullám + műanyag kombinációja sem a legegészségesebb.

Bár gondolom a bpa-mentes cuccoknál azért kisebb a károsanyag-kioldódás rizikója.

2012. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem is fura volt, azért is lepődtem meg.

Üvegben voltak az anyatejek/tápszerek, úgy melegítették.

Na meg az, előre elkészítettek egy nagy adag tápszert, hűtőbe tették, majd adagonként melegítették. Ezt lehet? Én mindig evés előtt, frissen készítem a tápszert, nem szoktam előre egy egész napi adagot megcsinálni.

2012. dec. 11. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:
A kórházakban előre, 24 órára készítik el a tápszereket, hűtőbe teszik azonnal. Elvileg így lehet. De otthon biztosan jobb a friss.
2012. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1x muszáj volt előre elkészíteni, de csak egy adagot, mert kórházba mentünk kontrollra, vittem magammal termoszban. Védőnő azt mondta, ha nem tudom máshogy megoldani, akkor csináljam így.

2012. dec. 11. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Íme az oka: [link]
2012. dec. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is PIC-esek voltunk, nálunk cumisüveg melegítőben melegítettek mindent. Én is beszereztem egyet, nem nagyon mikrózom. Ráadásul nekem azt mondta a doki,hogy előre elkészített tápszer nem melegítünk!
2012. dec. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha mentek valahová, inkább vigyél külön forró vizet és egy adag tápszert egy száraz dobozban (én Aventes pohárban szoktam).


1+3.

2012. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 13. 14:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!