Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél van nagy tesó, mennyi...

Akinél van nagy tesó, mennyi időtök van a pár hónapos babával játszani?

Figyelt kérdés
Eléggé lelkiismeret furdalásom van, mert alig van időm szegény 4 hós lányomra. Amikor a nagy fiam (most 2 éves múlt) ennyi idős volt, állandóan csörgőztünk, énekeltem neki, beszéltem hozzá, egész nap csak rá figyeltem. Most viszont nem tudom ugyanezt megtenni a picivel, mert a nagy elég sok figyelmet igényel, játszani kell vele, nem küldhetem be a szobájába, hogy most játssz egyedül, mert a picivel akarok foglalkozni. (így is eléggé féltékeny). Annyit szoktam csinálni, hogy a picit viszem mindig magammal, és ahol vagyunk, ott lerakom a játszó szőnyegre magunk mellé, és kb percenként odahajolok, rá mosolygok, megsimizem, ő meg vidáman kalimpál olyankor és mosolyog. De ezt olyan kevésnek érzem. Másnak mennyi ideje van a kicsire? És vajon mennyire rossz ez egy ekkora babának, hogy csak ennyit van vele foglalkozva? Általában egyszerre alszanak, így még csak az sincs, hogy amíg a nagy alszik, addig játszom a kicsivel.
2012. dec. 12. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kicsinek bőven jó, ha ott van a forgatagban. Csak amíg egy gyereked volt, nem volt "forgatag". :o)

Hidd el, annak, aki többedik gyerek, természetes az a közeg, amibe érkezik. És azok a percek, nagyon értékesek számára.

Nekem a harmadikom ilyen kicsi most, és azt látom, hogy mind a második gyerekem, mind ő, nagyon kiegyensúlyozott mosolygós babák, nyoma nem látszik annak, hogy hiányt szenvednének valamiben is.

Viszont az első szülöttnek nagyon nehéz. Én még most is úgy látom sokszor, hogy neki nehéz, mert abszolút "nagy" szerepében van.

Szeretgesd csak a nagyot, a kicsik úgyis megkapják azt, ami kell nekik.

Persze nem azt mondom, hogy hagyd magára, úgy értem, hogy ahogy most csinálod, az tökéletes, és nem kell hogy lelkiismeret furdalásod legyen.


Nekem inkább a nagyobbak miatt van, úgy érzem, nekik nem tudom mindig megadni időhiány miatta azt, amit jó lenne.


Viszont hihetetlen kincs az, amit egymástól kapnak! Az első gyermekednek még nem volt, akik körbeőrültködje őt órákon át!


Szóval én úgy gondolom, hogy hiába azonos szülői ház, soha nincs egyforma helyzetben két vagy több gyerek, és ez így a természetes.

2012. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

De jó a kérdéses, nálunk is ugyan ez van.

Kislányom 4 és fél hós, kisfiam pedig novemberben múlt 3 éves,de.itthon van velem.

Nálunk is kb ez a helyzet, ha játszom a naggyal, én is odateszem magunk mellé, és jól érzi magát, elvan a pici, nézi hogy mi történik körülötte. Nálunk is egyszerre alszanak délben. Én egyébként sokszor a nagyobb miatt érzek öntudatot, mert ha vettek vág füzetek akkor ugye azt kell mondanom hogy Anya most nem tud veled játszani, és

nem viseli jól. A picinek én úgy gondolom,hogy nem.lesz baja attól hogy nem 100%-ban róla szól a napunk.

szép napot.

2012. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jol csinálod szerintem nincs hiba
2012. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A második gyereknek az a természetesen,ami van (kevesebb idő),az elsőnek a nehezebb mindig feldolgozni,hogy anyuci már nem csak az övé. Így szerintem egyelőre fontosabb a nagy,bele kell szoknia. Az enyém még így is most kezdett féltékenykedni,mert a pici (8 hónapos) már jön utánunk. Sokszor vannak egyedül a szobában,és egymás mellett játszanak. Fontos tudni,hogy a kicsi nincs elhanyagolva,mert ott a nagy tesó is,ő szinte sosincs egyedül.
2013. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!