Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám nehezen kakil, mit...

Kisbabám nehezen kakil, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hetes kislányom másfél hete nagyon nehézkesen erőlködve kakil. Nincs székrekedése, mert normális mennyiségű, állagú, színű jön, viszont van hogy húsz percig szenved vele és a szelekkel. Rendesen büfiztetem minden etetés után és van hogy közben is, próbáltam masszírozni a hasát és a kislábát mozgatni, de nem látom hogy sokat segítene. Hogy könnyithetném meg a dolgát?
2012. dec. 13. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Függőleges helyzetben a legtöbb baba könnyebben kakil, segíti a gravitáció is a belek perisztaltikáját. Próbáld őt függőleges helyzetben tartani, valamint a tested melege is sokat segíthet.
2012. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Adjál neki folyadékot. Vizet vagy teát. tudom hogy mindenki azt mondja hogy elegendő az anyatej de mi tudjuk felnőttek hogy a kevés folyadék megnehezíti a dolgokat..én minden nap adok a 4 hós kisfiamnak kamillateát éppen megáztatva csak egy cseppig megissza azóta könnyen megy neki!!
2012. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha van még valakinek más ötlete, örömmel fogadom, mert még mindig nem javult a helyzet.
2012. dec. 25. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez a problémánk. Éjjel sem aludt, sokat sírt, így vettünk szélcsövet a patikában.Tisztába tevéskor használom 5-10 percig kb. és akkor megkönnyebbül. Az a baj, hogy összeszorítja a végbelét, és egy idő múlva már hasgörcsei vannak. Így a görcsöket megelőzhetem. De azért hagyom mindig, hogy előtte próbálkozzon egyedül is. Észrevettem, hogy pisi közben és félálomban könnyen megy neki a puki, de ha ébren van, nagyon nehéz. Állítólag 6 hónapos kor körül javul a helyzet. Én 5-6 hónapos kora előtt nem adnék neki anyatejen kívül mást, mert a kakija folyékony, nem hiszem, hogy folyadékhiány okozza.
2012. dec. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!