Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babát is felidegesít...

Más babát is felidegesít ennyire a mágneses rajztábla?

Figyelt kérdés

1 éves lesz a fiam, kapott egy mágneses rajztáblát, nagyon tetszett neki. Az elején. Aztán egyszer rajzoltunk neki napot, cicát stb, és azóta készen van. Nekiáll rajzolni, de aztán bedühödik és azt akarja, hogy mi rajzoljunk, ha ő kezd neki, akkor teljesen kiborul. Láthatóan valamit rajzolni szeretne, nem csak úgy firkálni, de persze nem tud. Úgy bedühödik, hogy majdnem szérveri a rajztáblát, odavágja, üvölt és toporzékol. Ez normális?? Amúgy sem a türelem mindtaképe, ha nem megy neki valami, nagyon kiakad...

Pedig soha nem eröltetjük, nem mi visszük neki a rajztáblát, ő szedi le magának a polcáról, ha eszébe jut és szeretné. Ha pedig nyújtja a ceruzát nekünk, most már mi is csak firkálgatunk, hogy lássa, az is élvezetes, nem kell rögtön mondjuk kutyát rajzolni. Egy picit tetszik neki, de egy idő után elkezd iszonyatosan koncentrálni, próbál pöttyöt, pici vonalat, kört stb rajzolni, de persze ehhez nem ügyes még és aztán kezdődik az örjöngés...

Mit csináljunk, vegyük el tőle? Csak az én fiam ilyen, ugye nem? Nyugtassatok meg :(

A rajzolásban az öröm lenne a lényeg, de így... Verjük a fejünket a falba, miért kezdtünk neki figurát rajzolni.



2012. dec. 14. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ez mennyire normális de én is ilyen voltam meg vagyok is. Egy dolog tudod kikészíttetni a suliban a rajzóra. Idegesített, hogy egyszerűen nem szép,a fiad is így lehet.

Vegyél neki ilyen sablonokat.

[link]

2012. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lanyom ugyan ezt csinlja ha valami nem megy neki.Tedd el a tablat es o szepen el fogja felejteni majd kesobb mikor idosebb lesz es eretebb ra vedd elo.Nem tesz jot nekik szerintem ha nincs sikerelmeny es meg ugyse tud rajzolni.A lanyom ezt csinalta amikor nem tudta belerakni a formakirakosba a formakat .Azt akrta ,hogy en rakjam bele es o mar vorosodott aztan elkezdte csapkodni szo szerint osszeszoritott foggal ,voros fejjel dagadt a kis nyakan az er az idegtol.Elraktam a jatekot ,ugye o nem latta el is felejtette es aztan egy par honap mulva elovettem es o szuperul ki tudja rakni nincs is baja vele.Amint latom,hogy egy jatekon igy felidegeli magat az mar megy is a szekrenybe.Nekik ilyen a vermersekletuk en megertem mert en is turelmetlen vagyok es ha vaalmi nem ugy sikerul ahogy varom kivagyok tole ,persze en mar tudom kezelni ezt de ok meg nem tudjak hova tenni a kis indulataikat.
2012. dec. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudom megmondani a tutit, elmondom én mit tennék.

Ő 18 hónapos.

Valóban kicsi még a baád ehhez a feladathoz, meghaladja a képességiet és ezt nehzen fogadja el, ahogyan a gyerekek általában frusztráltak lesznek a kudarctól. Én eltenném szépen a táblát. Elfelejti, ahogy írta az előttem válaszoló. Várnék vele kicsit, jó pár hónapot, amikor már nagyobbb akkor adnám oda neki.

Addig is papírra rajzolTATNÉK vele. Tiszta lappal indulnék, ÉN NEM rajzolnék a lapra neki kutyát napot olyat amit ő nem tud. Rajzolnék olyat amit tud, volnalat krikszkrakszot (de nehéz leírni ezt a szót)

VAgy ha nem akarsz vele lapra rajzolni, akkor: Eltenném a táblát, nem venném elő pár napig-hétig, amikor előveszem akkor sem rakzolnék napocskát, hanem csak irkafirkát amit le tud utánozni.

2012. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!