Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt kitől tanulhatom meg?

Ezt kitől tanulhatom meg?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, itt nincsenek védőnők. A családtagok, barátok messze vannak, szóval nincs segítségem.

Babát akarunk, de nem tudom, hogy pl.: hogyan kell fürdetni, pelenkázni, etetni. És mikor?


Tudnátok tanácsot adni? Azt is megköszönöm, ha elmondjátok a dolgok menetét. :)



2012. dec. 15. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem van védőnőm, annyit ér, mint hallottnak a csók. Volt, amit én, az első gyerekes anyuka magyaráztam el neki!:)

Hidd el, szerintem jönni fog ösztönből. Nekem pl. itt van az anyósom, meg az anyukám, de az első fürdetést is már ketten csináltuk a férjemmel. Nem baj,ha kicsit béna vagy, annyi éppen elég,hogy ne fullaszd meg!:) Aztán majd kialakul.

A pelenkázást, meg kérd meg a kórházban a csecsemőst,hogy mutassa meg. Az etetés is ki fog alakulni, amíg kórházban vagy. Ha véletlenül tápszeres lesz, akkor úgy is elmondják,hogy hogy csináld.

És ne félj attól,hogy valami nem úgy sikerül. Nekünk is volt,hogy kifolyt a pisi, mert rosszul raktuk fel a pelenkát!:) Sőt olyan is,hogy ordított, nem tudtuk mi baja, már ugráltunk vele a konyhában, aztán ránéztünk a férjemmel az órára és rájöttünk,hogy etetési idő lenne!:)

2012. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk senki nem tanította,minden öztönből jött.mindent a párommal együtt csináltunk.szerintem ezt tanítani nem lehet.sokat nevettünk eleinte magunkon,hogy bénázunk,de hamar belejöttünk.a szopizáshoz szintén nem kell irodalom,tedd mellre és ő tudni fogja a dolgát.nálunk így volt.azt hogy hogy fogd rájössz hamar.bízz magadban:)
2012. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*öztön=ösztön
2012. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De azt pl. hogyan tudhatom ösztönösen, hogy mire való a sok kencefice, fürdető, babaolaj, krémek, stb... És hogy mikor melyiket használjam?

2012. dec. 15. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt is kérdezd meg, de igazából a legtöbbre rávan írva, meg az is, hogy hogyan használd.
2012. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem se a védőnő mutatta meg ezeket a dolgokat, hanem még a kórházban, de van amit ott se.


fürdetés: amíg a köldökcsonk nem esik le, addig kevés, kb 2 ujjnyi vízben kell fürdetni, mert a köldökcsonkot nem jó ha éri a víz. Ha már leesett, akkor a baba jobban élvezi a nagyobb vizet, amiben majdnem teljesen elmerül. De ezt nem mondta nekem senki, mivel nekem az elején a kis vízben végigordította a fürdetést, magamtól rájöttem hogy több vízben már jé, nem ordít.. Fürdetéskor úgy fogd meg, hogy csúszik mint a vizes szappan, én úgy szoktam hogy a bal kezemmel átnyúlok a feje alatt, a bal alkaromon van a feje, a kezemmel meg fogom az ő bal felkarját.

Fürdetés után a törölközőjét érdemes megmelegíteni, így kevésbé fog fázni. Törölközőnek nagyméretű textilpelenka az ideális.


Hajmosás: nem kell minden nap, elég hetente egyszer-kétszer, nekem ezt mondták a kórházban, de most koszmós lett, így minden nap mosom.


Pelenkázás: a pelenka mintás része van elöl, a ragasztós hátul. Akkor nem szoros a pelenka, ha két ujjal be tudsz nyúlni alá. Ha leveszed a pelenkát akkor popsitörlővel le kell törölni a kakit a fenekéről, majd popsikrémmel bekrémezni, és úgy mehet rá a tiszta pelenka.


Etetés: készülj fel hogy a szoptatás az elején bizony fáj. De aztán a baba is megtanul szopni meg te is megtanulod hogy hogy kényelmes a dolog, és utána már kellemes. Amúgy nagyon emberfüggő a dolog, némelyik baba egyből tud szopni, némelyikkel szerencsétlenkedni kell mert nem veszi a szájába rendesen a mellbimbót. Akkor jó a dolog, ha a baba szája vákuumot képez és nem bírod csak úgy kihúzni a szájából a cicit.

Tejtermelés: sok folyadékot kell inni, akkor lesz sok tej. Az elején érdemes kerülni a puffasztó ételeket, mert fájhat tőle a hasa. Némelyik babának attól is fáj, ha az anyuka tejterméket fogyaszt. Ezt is ki kell tapasztalni.

Etetés után büfiztetés fontos, ha nem jön ki a levegő, akkor fájni fog a hasa.


Ha sír, akkor néha nem könnyű megállapítani hogy miért. Lehet éhes, szomjas, fázhat, lehet melege, lehet hogy pelenkát kell cserélni, szoros a pelenkája vagy a ruhája, fáj a hasa, vagy egyszerűen csak anyahiánya van. Ezekre mind rá fogsz jönni magadtól, hogy melyik fajta sírás és milyen tünet melyik problémát jelzi. Néha nem elsőre, nekem is volt már olyan hogy elnéztem az időt egy órával és azt hittem hogy á, még nem lehet éhes, közben meg rég etetés idő volt. Olyan is volt hogy sírt, megpróbáltam cumit adni neki, vizet adni neki, ringatni, átpelenkázni, aztán felvettem a vállamra és kijött egy nagy büfi. Ja, hogy ezért sírt akkor már vagy fél órája... pedig már etetés közelében sem voltunk, de hát ők tudnak anélkül is levegőt nyelni :-)

2012. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm! Hatalmas segítség ez nekem!
2012. dec. 15. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:

rengeteg dolog fenn van a youtube-on,a pelenkázástól a babamasszázsion át a fürdetésig,ezek is sokat segíthetnek http://www.youtube.com/watch?v=i0-EHG0CxIo

http://www.youtube.com/watch?v=G4P1xjHJ1Fo

2012. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pffff milyen igazad van! Eszembe se jutott a YoutTube.

Köszönöm!!! :)

2012. dec. 16. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!