Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és/vagy hogyan lehet...

Mivel és/vagy hogyan lehet szórakoztatni, lekötni egy 2,5 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset alszik és valami olyasmire lenne szükségem, amihez nem kell kézben tartani, mert arra nagyon gyorsan rászokik...
2009. aug. 22. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, mivel még fogni nem nagyon tud, ezért olyan dolgok kötik le, ami feltűnő színű, és nézegetheti. Az én babám ennyi idős korában az ágya fölé szerelt zenélő, forgó nyuszikat nézegette. Persze huzamosabb ideig nem nagyon lehet lekötni.

Az enyém most 6 hónapos, és kialakítottam egy lefekvési rituálét: beteszem a kiságyába, bekapcsolom a már említett forgó nyuszikat, redőnyt leengedem és kimegyek a szobából. Ezt mára már annyira megszokta, hogy szinte egyből elalszik. Eleinte vissza kellett mennem néhányszor, mert sírt, de ez egyre kevesebb lett, most már csak 1-2x kell visszamennem max.

Egyéb feltűnő, színes dolgokat tehetsz a szeme elé, főleg olyat, ami mondjuk zenél is.

Igazán lekötni szerintem olyan 5-6 hónapos kora körül lehet, mert addigra már aktívan nyúl a játékokért, és sokáig vizsgálgatja, rágcsálja.

2009. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2009. aug. 22. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!