Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Uszodaszemölcs eltávolítás...

Uszodaszemölcs eltávolítás hogyan? Szalicilsav, fagyasztás, esetleg más? 8 hónapos a babám Valakinek sikerült már szalicilsavval megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

A lánykám hónapjánál kialakult egy uszodaszemölcs...érthetetlen módon :( Uszoda környékén sem jártunk, nincsen gyermektársaságban, nekünk meg nincs ilyen problémánk.

Bőrgyógyász Infectodell ecsetelőt írt fel neki, de csak a kiválátst követően derült ki a betegtájékoztatóból, hogy 2 éves kor alatt ezt nem lehet. Úgyhogy a doki azt mondta, hogy akkor 10% szalicilsavas krémmel kenjük be, kis nejlondarabbal fedjük le és ragtapasszal ragasszuk be, majd 24 óra elteltével kamillafőzettel törölgessük át, így lejön egy réteg, és mivel nem nagy van neki, valószínű, hogy ettől is elmúlik. Hát ennek már egy hete, nem igazán látok változást sajnos. Most nem is tudom mit csináljak, mert ha felhívom, akkor ki akarja majd neki fagyasztással metszeni, azt mondta anno, hogy akkor még karácsony előtt essünk túl rajta. De mivel magándoki, most meg annyira nem vagyunk karácsony előtt vastagok, így az a tizenpárezer forint kiadás nagyon nem jönne jól!

És ismerősök meg azt mondják, hogy nem is olyan nagy probléma ez, mert magától is elmúlik idővel sokaknak, és valóban volt neki nyáron egy a nyakánál, ami tényleg egyik napról a másikra eltűnt.

Szóval az érdekelne valakinek bejött már ez a szalicilvasazás, és mennyi idő alatt?



2012. dec. 16. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 2 először Verumal lakkal kentük hát semmi . Elmentünk dokihoz és leszedte lézerrel. Ennyi volt. De nem kell félni nem olyan rémes mint aminek látszik
2012. dec. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja megint én vagyok. Elfelejtettem 30 ezer forint volt 2 szemölcs írtása. Akkor 15 ezer lesz.
2012. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk a vérehulló fecskefű jött be, kicsiknél szigorúan, csak külsőleg.

2012. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a a vérehulló fecskefüves ecsetelőt is csak 2 éves kortól lehet :(

A lézeresnél és a kimetszésnél azt mondják, hogy gyakoribb, hogy visszanő, ez az egyik, ami miatt annyira nem örülnék neki, a kimetszés pedig fájdalmasan gyógyul, a lézeres is gondolom pörkösödik, ugye?

2012. dec. 16. 14:40
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
ne vuduzz, hanem vidd el az orvoshoz, az majd felír csecsemőknek való szemölcs elleni szert. Nekünk is kellett, nem akarok hülyeséget írni, de asszem bór-cink (vagy króm-bróm) olaj volt, de mivel vényköteles, úgyis az orvos írja fel. másfél hónap alatt elmulasztotta
2012. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem vuduzok, mint írtam voltunk dokinál, ő adta ezt a szalicilsavas krémet, de nem látok változást, de köszi az okítást...

A kérdés lényege az volt, hogy valaki használt-e már ilyet, mennyi idő, mire változást kellene látnom, mennyi idő alatt múlt el, ha elmúlt egyáltalán...

De ahogy látom a nektek írt szer sem hatott egy hét alatt, vagy volt valami látványos javulás ennyi idő után?!

2012. dec. 16. 23:48
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak a hónaljában volt ennyi idősen. Senkinek sem volt a családban, úszni nem jártam vele. Kérdeztem az orvost, lehet az, hogy gyakrabban kellene takarítom, mint heti 1-2-szer. Megmosolygott, azt mondta, nem ez a baj. Őt a gyerekorvos rögtön bőrgyógyászhoz küldte, és ott azonnal kikaparták neki. Nagyon fájt szegénynek, utána napokig, alig tudtuk felemelni a karját, nem engedte. Sajnálom, hogy nem tudtam okos ötletet adni, de jó tudni, hogy más lehetőség is van, nem csak az azonnali beavatkozás. Remélem nem lesz rá szükség.
2012. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Szia! Mi tavaly egész nyáron ettől szenvedtünk. Kisfiam oldalán volt kb 15 uszodaszemölcs. Mindenféle gyógyszert felírtak rá, alternatív gyógymódokat is kipróbáltunk de csak rosszabb lett. El sem fogjátok hinni mitől múlt el. Kamillás púderrel szórtuk be naponta kétszer vagy háromszor. Olyan gyönyörűen elmúlt!!! Próbáljátok ki!!!!
2012. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Oh... köszönöm a tippet!!!!


Esetleg tudsz márkát mondani, milyet használtatok? Vagy gyógyszertári?

Egyébként pont ma hagytuk abba ezt a szalicilsavas-ragtapaszos dolgot, mert a ragtapasztól teljesen felázott az ép bőre, és amikor lehúztam róla leszedte a bőrét, vérzett neki, meg sírt a kiscicám, úgy megsajnáltam.... :(((

Úgyhogy hagyom a fenébe...

De ezt a hintőporosat szívesen kipróbálnám!!!!

2012. dec. 22. 00:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Bejött rá valami szer, elmúlt róla? Nekem kicsivel nagyobb a lányom, de nem szeretnék semmi drasztikusat ha nem muszáj. Fokhagymát kenek rá, de eddig semmi változás, picike 1-2 mm-es futószemölcs lett a cuklóján.
2013. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!