Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Uszodaszemölcs eltávolítás...

Uszodaszemölcs eltávolítás hogyan? Szalicilsav, fagyasztás, esetleg más? 8 hónapos a babám Valakinek sikerült már szalicilsavval megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

A lánykám hónapjánál kialakult egy uszodaszemölcs...érthetetlen módon :( Uszoda környékén sem jártunk, nincsen gyermektársaságban, nekünk meg nincs ilyen problémánk.

Bőrgyógyász Infectodell ecsetelőt írt fel neki, de csak a kiválátst követően derült ki a betegtájékoztatóból, hogy 2 éves kor alatt ezt nem lehet. Úgyhogy a doki azt mondta, hogy akkor 10% szalicilsavas krémmel kenjük be, kis nejlondarabbal fedjük le és ragtapasszal ragasszuk be, majd 24 óra elteltével kamillafőzettel törölgessük át, így lejön egy réteg, és mivel nem nagy van neki, valószínű, hogy ettől is elmúlik. Hát ennek már egy hete, nem igazán látok változást sajnos. Most nem is tudom mit csináljak, mert ha felhívom, akkor ki akarja majd neki fagyasztással metszeni, azt mondta anno, hogy akkor még karácsony előtt essünk túl rajta. De mivel magándoki, most meg annyira nem vagyunk karácsony előtt vastagok, így az a tizenpárezer forint kiadás nagyon nem jönne jól!

És ismerősök meg azt mondják, hogy nem is olyan nagy probléma ez, mert magától is elmúlik idővel sokaknak, és valóban volt neki nyáron egy a nyakánál, ami tényleg egyik napról a másikra eltűnt.

Szóval az érdekelne valakinek bejött már ez a szalicilvasazás, és mennyi idő alatt?



2012. dec. 16. 11:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, bejött! Már túl vagyunk a történeten :)

Egyik hozzászóló írta, hogy kamillás hintőporral szórta be a szemölcsöt, és azzal szépen leszáradt! Kipróbáltam, és bejött. Én a Caola kamillás hintőporát használtam, este és reggel "kentem be" (először én az ujjamra szórtam, úgy kentem át vele) neki vele, és nem mondom, hogy rövid idő alatt, de nyomtalanul eltűnt! Egy nagyobb volt nekünk, azon kb egy hónap alatt láttam komolyabb változást, leszáradt az egyik vége, majd kicsit később egy kis rózsaszínes folt maradt a helyén, mára pedig már nyoma sincsen. :)

Közben kijött még vagy 2 nagyon picike az arcán és a homlokán, amint észrevettem, hogy készülődik, egyből bekentem vele neki és pár nap alatt leszáradtak.

Szóval a módszer teljesen működőképes, nem tudom, hogy miért kell ilyen drasztikusan nekiesni a dokik szerint. Persze na terjed, vagy hasonlók, akkor lehet hogy jobb, de egyébként ha kimetszik, azzal sok helyen azt írják, hogy nagy eséllyel visszanő, szóval nem is értem miért csinálják?!


Úgyhogy próbáld ki szerintem nyugodtan, de ha nagyobb, akkor legyél türelmes nekünk is kb 2 hónap volt mire nagyrészt leszáradt, de minek siettetni, ha így is meg lehet tőle szabadulni!


Sok sikert, jobbulást! :)

2013. júl. 25. 10:53
 12/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm, most én is ezt próbálom a 3 éves kislányomnál. 2 pindurka futószemölcs jött ki mind a két kézfején, és a Bye Wart készítmény szagát nagyon nehezen viseli. Úgyhogy kipróbáltuk a Caola-s kamillás hintőport. Majd visszaírok, hogy nekünk mi lett az eredménye.
2013. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Megírom én is a történetünket, mert akik hasonló problémával küszködnek szegények előbb-utóbb úgyis rá fognak találni. És talán náluk is ez lesz a megoldás. A kisfiam arcán 4-4,5 éven keresztül terjedtek az uszodaszemölcsök, kb. 25 db-nál csíptem meg. Bőrgyógyász diagnosztizálta,By Wart krémet ajánlott, amit kb. 1,5 éven át használtunk és ami mellett tovább terjedtek. Ezután próbálkoztunk vérehulló fecskefű oldattal, aztán a növénnyel is kentem, szegény gyerek feje tiszta sárga volt... De nem mozdultak a szemölcsök. Egaver oldattal, propolisszal, aloe verával, méhviaszos disznózsírral is próbálkoztunk, aztán a háziorvosunk immunerősítő tablettát írt fel, és nemi szemölcsök kezelésére alkalmas Condyline oldalot, ami felmarta a fiam bőrét, de a szemölcsök változatlanul megmaradtak. Aztán Angliába költöztünk. Az itteni orvos véleménye azt volt, hogy hagyni kell, majd kinövi a gyerek. Én ezt nem tudtam elhinni, úgyhogy szalicil tartalmú Bazuka krémmel próbálkoztam tovább, sikertelenül. Ezután a gyógynövény boltban vettem teafa olajat, azzal kentem pár hónapig a szemölcsöket, de meg sem mozdultak. Aztán lemon myrtle oldattal próbálkoztam, azzal sem volt változás. Közben rengeteget olvastam a témával kapcsolatban. Rátaláltam a hintőporozásra is, és le is ragasztottam őket minden este, hasztalan. Végül eljutottam odáig, hogy most már belülről kellene kezelni. A homeopátiás készítmények itt engedélykötelesek, nem találtam meg amit az uszodaszemölcshöz javasolnak, így 1000 mg c-vitamint adtam naponta a fiamnak 2 héten keresztül (majd 500-ra redukáltam a napi adagot) és napi 2-szer CSUKAMÁJ OLAJAT kap! Narancs ízesítésű a gyerekeknek való, úgyhogy nem procedúra beadni:) A szemölcsök kivörösödtek 1 hét múlva, és elkezdtek visszafejlődni, elsimultak, majd eltűntek és mindezt 1,5 hónap alatt! Az olajat pár hónapig még adagolni fogom, hogy biztosra menjek. Tehát a masszív szemölcsöket belsőleg kell kezelni, külsőleg értelmetlen. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy hogyan javasolhatják az orvosok a külsőleg kezelést, ill. kimetszést. Ennyire nem értenek a gyógyításhoz? Kitartást és gyors gyógyulást kívánok mindenkinek.
2014. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm, hogy leírtad tanulságos!

Én még egy tippet kaptam egy dokitól egyébként, ami nem került végül kipróbálásra, hogy jóddal (nem betadinnal) kenegessem le és az is leszárítja....

2014. márc. 9. 21:53
 15/15 anonim válasza:

Sziasztok!

Sikeres gyógyulásomat osztom meg Veletek azzal a céllal, hogy más is tudjon segíteni maga vagy gyermekei uszodaszemölcs problémáján.


Idén márciusban fedeztem fel magamon (korom: 48) kb. 5-10 db szemölcsöt alhasi részen. Nem viszkettek, rózsaszínek voltak. Számuk és kiterjedésük gyorsan nőtt, kb. 30-40 lett a max. mennyiség. Méretük is növekedett és egyre jobban kiemelkedtek a bőrfelszínből. Szerencsére viszketéssel nem járt együtt. Csúnyán néztek ki és szerettem volna mielőbb megszabadulni tőlük, mert olvastam, hogy fertőzőek.


Állami bőrgyógyász szakrendelésen megerősítették, hogy valóban uszodaszemölcsról van szó. Legyengült immunrendszerű szervezetnél jelentkezik, kettős kezelés szükséges. Általános immunerősítés belsőleg és szemölcskezelés külsőleg.


Infectodell ecsetelő oldatot írtak fel, melyet kiváltottam kb. 3000 Ft-ért. Ez egy maró hatású oldat, melyet egyenként, közvetlenül a szemölcsökre kell cseppenteni naponta.

Ezenkívül napi 2-2 csipkebogyó kivonat tablettát és 500mg C-vitamint kezdtem szedni.

Az Infectodell 2 ml oldatból majdnem a teljes üveget elhasználtam, de nem hozott eredményt 2 hét alatt.


Olvastam róla, hogy illóolajokkal is kezelhetőek a szemölcsök. Sikerült egy speciális, Panarom fehér esszencia névre hallgató illóolajat beszereznem 7500 Ft-ért. Ezzel is ecsetelni kellett a szemölcsös területet. Elhasználtam mind a 10ml-t. Hatása annyi volt, hogy felmarta az érintett bőrfelületet, mely szinte lehámlott, de a szemölcsök maradtak.


A következő ajánlott szer egy már sokaknál bevált illóolaj keverék volt, melyet kikevertettem egy illóolaj szaküzletben 2000 Ft-ért 40ml-t. Ez egy gyengédebbnek tűnő szer és valóban, nem okozott felmaródást, de a szemölcsökkel szemben is túl gyengéd volt, maradt mind változatlanul.


A negyedik és egyben utolsó próbálkozásom tárgya az Energy termékcsalád Audiron nevű terméke, melyet egy gyógynövényboltban ajánlottak. 30ml-es üveg, ha jól emlékszem 2700 Ft-ba került. A szer a nevét megcáfolva, nemcsak középfülgyulladás esetén segít, hanem herpeszre és szemölcsre is jó. Naponta 2-3 alkalommal csepegtettem a szemölcsökre, mivel nem olajos, ezért hamar megszáradt. Már 3 nap után azt láttam, hogy erőteljesen visszahúzódtak a szemölcsök és vöröses színük is fakult. Napról napra folytatódott a javulás, 2 hét után minden szemölcs eltűnt. A nyomuk még látható volt, de egyre halványult. Később ha láttam egy-egy apró,szemölcs kezdeménynek tűnő jelet, oda csepegtettem újból néhányszor. Most 5 hónappal később járunk és nyomtalanul, teljes mértékben meggyógyultam, ezt bőrgyógyász is megerősítette.


Remélem megérte elolvasni ezt a hosszú leírást és másnak is segíteni fog ez a megoldás.

2015. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!