Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A félbarna kenyér tényleg nem...

A félbarna kenyér tényleg nem tartalmaz tejszármazékot?

Figyelt kérdés
Az én babám /10hós/ kenyeret enne kenyérrel, de tejérzékeny, elvileg a vizes zsemle és a félbarna kenyér nem tartalmazza, azonban olvastam olyan anyukát aki szerint ezektől is jelentkeztek a tünetek.
2012. dec. 17. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól, hogy félbarna még tartalmazhat. A konkrét terméket kellene megnézni (címke, csomagolás, esetleg a péket megkérdeni).
2012. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendes kenyér elvileg nem tartalmaz mást csak vizet, lisztet sot és kovászt.

félbarna vagy barna pedig teljes kiörlésü lisztet tartalmaz vagy is az sem.

mindenképpen kérdezd meg a gyártótól.

2012. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A "rendes kenyérben" nagy valószínűséggel van tejszármazék. A recepttúl függ. Amikor itthon sütök kenyeret akkor én pl. tejport rakok bele.
2012. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

én is sütök itthon kenyeret de soha nem tettem még bele tejet.

2012. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondom, hogy recepttől függ. Nekem is van olyan receptem, amibe nem kell, de én azt a tejporosat szeretem a legjobban. Ha mindenképpen el kell kerülni, akkor feltétlenül meg kell kérdezni, mert LEHET benne.
2012. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden kenyér, aminek a cimkéjén szerepel, hogy lisztkezelőszert tartalmaz, tartalmaz tejszármazékot, abban ugyanis savópor van.


Minden pékségnél érdeklődni kell előre, mert még a vizes zsemle is okozhat gondot (pl lányom annyira érzékeny, h neki ha én ettem vizes zsemlét, anyatejen keresztül is allergiás reakciója lett tőle) - pl cba, tesco, spar tesz bele lisztkezelőszert. Lipóti pékség nem.


A Ludwig-mentesi pékség kenyerei tejmentesek, illetve a PAillas kenyerek, ezeknek a csomagolásán ez fel is van tüntetve.

2012. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A 6-os számú válaszolótól kérdezném, hogy ezeket a kenyereket hol lehet megvenni? Vidéki vagyok!
2012. dec. 17. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:

A Lipóti pékség az szerintem nagyobb városokban van, a többi, amit írtam, a Sparban kapható - legalábbis nálunk. Van a Vekninek félbarna szeletelt kenyere, magos a teteje, az is a Sparban kapható.


Egyébként én is leginkább itthon sütöm a kenyeret, vaterán vettem pár 1000 ftért egy kenyérsütőt és azzal tuti nem lövök mellé. Mi már 2 éve diétázunk sikerrel, sajnos azonban nem nőtte ki...

2012. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!