Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? De hogyan?

Hozzátáplálás? De hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 és fél hónapos.Már elkezdtem neki adni gyümölcsöt:almát,őszibarackot,most adom neki a sárgabarackot.Miket lehet még ilyenkor?Lassan már adok banánt is.Ti hogy csináljátok?Egy nap mennyit adtok nekik,és egy nap csak egyfélét adtok?Pl lehet úgy h délelőtt mondjuk barack,délután meg barack,vagy majd esetleg főzelékfélét,vagy zöldséget,burgonya ,sütőtök?A burgonyát hogy adjátok a babáknak?És a sütőtököt?Köszönöm
2012. dec. 17. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
elvileg a védőnőnek adnia kellett volna egy papírt amire le van írva hónapokra bontva hogy miket ehet.én először csak tízóraira kóstoltattam egy félét egy nap,sőt csak 2-3 naponta cseréltem,hogy kiderüljön ha allergiás lenne valamire.ha délelőtt adsz neki pl almát,délután meg barackot,estére kijön rajta valami,nem tudod mi okozza.mindenből a sima bébiételesből adtam.mikor azokat megszerette,akkor adtam rendes gyümit is néha.azok legalább bevizsgált termékek,ilyenkor télen pedig elég nehéz gyümölcsöt szerezni megbízható forrásból.
2012. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami számomra fontos volt a hozzá táplálásnál hogy olyan étrendet idö beosztást alakítsak ki a gyereknek amilyen a mienk is.


Vagy is délben fött étel, délután nasi (gyümölcs és késöbb tejtermékek, még késöbb csoki, ropi stb..).

Èn zöldséggel kezdtem mert szerintem az job a gyomronak, így elöször az ebédet váltottuk ki. minden héten 1 új íz, aztán kevertem, és az adagot is lassan növeltem így kb 5-6 hét alatt váltottuk ki az étkezést. kb egy hónap után jött a gyümi. hogy ne fájjon a hasa délelött adtam neki, de azt figyelte meg ha délelött kapott akkor az ebéd elhúzodott, így mikor láttam hogy nem hasfájos töle adtam neki ezeket uzsonnára. itt is minden héten egy új dolog, de talán ezt gyorsabban kiváltottam. majd pár hét után jött a vacsora elöször tejpép.


èn sok ötletet bébiételböl vettem. általában mikor csak kostoltattam akkor bébiételt vettem, majd mikor már mennyiséget kezdett enni akkor föztem.


a krumplit megfözöm és leturmixolom. elöször répákat kapott, sárgát és paszternákot, majd jött hozzá a krumpli, sütötök, cukkini. megfözöm sima vízben és leturmixolom.

2012. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is nemrég kezdtem a hozzátáplálást. Már kapja a banánt, de azt a védőnő tanácsára heti max. 2-szer adok, mert székletfogó hatású! És mindig csak egy félét, lehetőleg délelőtt, 2-3 napon keresztül. Utána jöhet a következő. én így kezdtem: alma, krumpli, banán, sárgarépa, és nemsokára jön a sütőtök. A burgonyát apró kockára vágva megfőzöm jó puhára és jól megtöröm vagy turmixolom, lényeg, hogy nem legyen darabos és reszelt almával adom, így nem "száraz". Van, aki kifőzött burgonya levével turmixolja össze. Védőnőm mondta, hogy szitán át is lehet "paszírozni" a krumplit, így tényleg jó pépes lesz!
2012. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igény szerinti hozzátáplálást csinálok már a második gyereknél. Szerintem ez sokkal jobb, mint a klasszikus kiskanalas pürés gyakorlat.

8 hónapos a kicsi, pár hete ül, azóta kóstolgat ezt-azt, csupa kézbe fogható dolgot, ő maga fedezi fel az ízeket, színeket, hogy mi az ami kemény, ami puha, minek van leve, stb.

Minden nap, minden evéskor többféléből választhat, ő dönti el, miből eszik többet.

Nem egészen puhára főtt brokkoli, répa, zeller, zöldbab, borsó, nyers alma, kenyérhéj, főtt/grillezett hús, főtt máj, főtt tészta, főtt/tepsiben sült krumpli, buláta, szárított alma, ilyeneket eszik.

2012. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!