Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-12 hós babátok hányszor és...

Gabszem kérdése:

10-12 hós babátok hányszor és mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Az elsőnél kicsit komolyabb válasz:

kisfiam 10,5 hónapos.Reggelizik,tízóraizik,ebédel,uzsonnázik és vacsizik.Plusz lefekvés előtt még szopik.A köztes időben nem kap nasit.

2012. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
23%
ó baravó
2012. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de engem pont az érdekelne, hogy mit adtok enni a babának. Mennyi tápszert kap még, ha tápszeres? Hányszor kap főzeléket, vagy üvegeset adtok neki? Stb.
2012. dec. 18. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja,ne haragudj.Ez lemaradt.Reggelire gyümölcsöt kap (alma,körte,stb. ami épp szezonális vagy üvegeset ha nincs más otthon),abba teszek bele neki darált kekszet.Tízóraira babapuding,vagy kicsike tejpép sok gyümivel.Ebédre főzelékfélét kap,ami már jócskán darabos (nem eszi meg azt,amiben nincs mit "rágni").Ez lehet tök,zöldség,esetleg paradicsomos tésztaféleség,husival,stb.Viszont sokáig nem volt hajlandó megenni amit én főzök,így ő az üvegeset imádja elsősorban.Én azért próbálkozom a főzéssel...egyre több sikerrel. :)

Uzsi szintén gyümölcs.Vacsira általában az ebédből megmaradtat adom neki,vagy tejpépet "üresen".

Mi nem voltunk tápszeresek,szopizik végig a kisfiam.

2012. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam dec. végén lesz 11 hónapos. 7 hónapos korában úgy gondolta, hogy többet nem eszik a babakajából, illetve abból amit én főzök neki. Na innentől meglettem lőve. Pedig előtte meg volt a napirendünk. Szóval kénytelen vagyok a mi kajánkból adni neki, jóformán eszik mindent, csak a tej és tojásfehérje tilalmat tartjuk be. A napunk úgy néz ki: de. 9-10 óra felé 1 túró rudi, délbe-1kor ebéd, ez változó h mi, attól függ mit főzök. Utálja ha pépesítve van a kajája, egyszerűen így nem eszi meg, darabosan kell neki. Ez legyen levesből krumpli-répa-karalábé, vagy 2.félénkből husi, rizs, krumpli stb. 3-4 óra körül mandarint-banánt kap, imádja, de persze ezt is darabosan. 5-6 óra felé szoktam neki adni sós pufit, odáig van azért is. 7-8 felé vacsizik velünk, virsli, melegszendvics, felvágottak stb. kenyérrel, sajttal, paradicsommal. Ez után fürdés, a vacsi után jó fél órával benyom 220-240 ml tápszert, majd még felkel éjjel 1x vagy 2x tápszerezni, de akkor csak 150-180 ml-t eszik.

Mondjuk most mióta fogzik, kb 1 hónapja alig van étvágya, szóval van h nem akar ebédelni sem, olyankor viszont a tápszert szívesebben elfogadja. Ilyen esetben elég neki 120 ml.

2012. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma 11 hónapos a kisfiam.Reggel 6 körül ébred akkor 270ml tápszer,9 körül gyümölcs keksszel vagy gabonával,12.30 körül ebéd (még külön főzök neki)hús és főzelékek,délután 4 felé uzsi ami maradék főzelék kenyérrel vagy tejpép,vacsi 19.30 270ml tápszer.Nem nasiztatom, a darabos kajákat szereti jobban és csak a vizet issza meg.
2012. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!