Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kor körüli babák...

6 hónapos kor körüli babák anyukái! Hányszor és hány óránként eszik a babátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Illetve minden érdekel, kislány, kisfiú, mit eszik, mikor, mennyit? Mekkora volt, amikor született, most mekkora? Mennyit, hányszor alszik egy nap? Miket "tud" már? Akinek van órához igazított napirendje, az hogyan csinálja? Köszönöm, ha válaszoltok! :-)
2012. nov. 20. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteget evett, 5,5 hónaposan 72cm, 7,6kg, és nem kezdtem el a hozzátáplálását. Erre kórházba kerültünk, és kiderült, hogy magas a vérének az ammóniaszintje, mert nem tudja kezelni azt a mennyiségű fehérjét amit kap :(((. Vagyis kb akkora, mint egy jó 8 hónapos baba, viszont egy 8 hónapos meg mást is eszik már mint tejet... így el kellett kezdenünk a hozzátáplálást, szigorúan betartani a 4óránkénti evést, hogy közben kiürüljön a pocakja, és a napi max 750 ml. tápszert, ami kb. a súlyának megfelelő fehérjeadag :(((. Borzasztóan nehezen viseli szegénykém, azóta az éjszakát sem alussza végig, és fogyott is. De az ammónia szint legalább rendeződni látszik. Amúgy nagyon erős kisbaba, 5 hónapos korától mindkét irányba forog, tegnapelőtt pedig bötécsként négykézlábra húzta fel magát :))). Azt hittem rosszul látok...
2012. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. Kisfiú, 3860kg, 53cm, 36-os fejkörfogat.
2012. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Neked, kedves kérdező, mit tud a babád :)?
2012. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szívesen elmondom, hogy mit "tud", meg ilyesmi, csak engem főleg az érdekelt volna, hogy hányszor eszik. Az én kislányom még 5X eszik egy nap, 3 óránként, de nem ő kéri (soha nem szokott sírni, hogy éhes), hanem, mert a 4 óránkénti etetéssel csak 4X enne egy nap és úgy gondolom, hogy az kevés. Szóval ez lett volna a lényeg. :-) Tehát a kérdéseimre a saját válaszaim: 3800g, 48cm volt, nov. 5-én a méretei: 7000g, 65,5cm. Az étkezések: 6-8 200-240ml tápszer, utána alvás kb 9-10-től, 10-12 kb 100-250g pép, alvás 12-13-tól 14-15-ig. Újra pép, kb hasonló mennyiség, majd még egy rövid alvás kb fél-egy óra. 5-6 150-240ml tápszer. Este 7-8 fürdés, 8-9 vacsi, 150-240ml, be is alszik fél 9, fél 10 fele. Amiket tud: forog mindkét irányba, felül, hátrafelé "mászik", tegnap egy kicsit sikerült előre is, de hogy ez kúszás lesz vagy mászás, még nem jöttem rá! :-) November 10-én volt 6 hónapos. Az órához igazított napirend pedig azért érdekel, mert az én kislányom mindig máskor kel, tehát ehhez igazodik a nap, az érdekel, hogy akiknél nem így van az kelti a babáját? Köszönöm, ha kapok még hasznos választ.
2012. nov. 21. 10:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én azért írtam le a táplálkozással kapcsaolatos tapasztalatainkat, mert azt írtad, "minden érdekel"... azt gondoltam volna, hasznos ha elmondom....
2012. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, hogy az összes válasz a tiéd volt? Természetesen hasznos volt! Csak azt hittem, hogy valaki más kérdezett bele! A kérdésből én azt éreztem, hogy olyan mintha csak azért tettem volna fel a kérdést, mert én akarom elmesélni, hogy mit tud a kislányom. Akkor köszönöm, ne haragudj, félre értettem! :-)
2012. nov. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!