Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibakteriális kézmosó vagy sem?

Antibakteriális kézmosó vagy sem?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! Azok, akik pl. valamilyen hüvelygyulladással küzdötök (legyen az gomba, vagy bakteriális) wc után antibakteriális kézmosót használtok, avagy sem? És pelenkázás vagy fürdetés előtt? Nálam streptococcust találtak, kezelték, de úgy tudom, hogy ez nagyon makacs, ezért félek, hogy még mindig ott van, így mániákusan antibakterializálom magam. :S Ki hogy van ezzel? És milyen márkájú kézmosót használtok? Eddig Dettolt használtam, de nagyon csúnyán ekcémásak lettek a kezeim, most Baleát vettem, csak nem tudom ez is jó-e...
2012. dec. 19. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a sima szappan is elég.Nem kell túlzásba esni!
2012. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindegy mivel mosol kezet már a sima szappan is igen nagy mennyiségben oldja a kórokozókat.


Egyébként egy titpikus példa ha valaki nem most kezet pelenkázás után.


Lányom 1,5 éves volt, mikor ö is és az apukája is hányt. pont ekkor jöttek látogatóba barátnömék. Kértem öket ha pelenkázni akarnak akkor mossanak mindig kezet utánna. Hát persze hogy nem tették és az egyik barátnöm 2 nap múlva szintén hányt.

2012. dec. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
OFF Hogy lehet nem kezet mosni pelenkazas utan???
2012. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én pelenkázás előtt és után is megmosom, meg még napjában úgy 100-szor. :P Tudom mániákus vagyok, de mit csináljak? :)
2012. dec. 19. 07:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapból sima szappannal mosok kezet. Pelenkázás után is mindig. Kivéve, ha nagyon kakis a pelus, ekkor antibakteriálissal, illetve én még ha húst vágok utána is mindig antibakt. szappannal, nekem a hús a mumus :)
2012. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mosdó előtt és után, pelenkázás előtt és után, illetve úgy általában, ha bármit csinálsz, amitől olyan módon bepiszkolódik a kezed, hogy meg kell mosni, akkor szükséges kezet mosni. És elég a szappan, nem kell antibakteriális kézmosó.

És arra is figyelj, hogy fehérneműket, törölközőket mindig magas hőfokon moss, mert azon pusztulnak el a kórokozók.

Én is folyamatosan küszködök fertőzésekkel, csak egy dolgot tudni kell, hogy nem csak mindig külső fertőzésekkel lehet ilyen gyulladásod. Ha felborul a hüvelyflóra egyensúlya, amit képes felborítani egy antibiotikumos kúra, gyakori tamponhasználat, legyengült immunrendszernél is előfordul, akkor a hüvelyben túlszaporodnak olyan gombák, amik fertőzést, gyulladást okoznak. Erre pedig a legjobb a hüvelyflóra helyreállító kúra. Patikában többféle ilyen kapszulát, kúpot lehet kapni.

Bár én minden fehérneműt és törölközőt magas hőfokon mosok, már áttértem a tangáról a francia bugyira, abból is a pamutra, én is mindig ügyelek a kézmosásra, alaposan tisztálkodok, probiotikumos tampont használok, mindig rendesen kikezelnek, utána helyreállítom a hüvelyflórámat, vitaminokat is szedek, hogy erősödjön az immunrendszerem, mégsem tudok belőle kijönni.:(

Úgyhogy a gyakori kézmosás, akár antibakteriális, akár nem, sem biztos, hogy meg fogja oldani a problémádat.

Amúgy mikor legutóbb voltam ezzel a problémával orvosnál, viccesen megjegyeztem, hogy már lehet túlzottan odafigyelek a tisztaságomra, amire annyit mondott az orvos, hogy lehet, mert amivel nem találkozik a szervezet, az ellen nem tud először hatásosan védekezni, szóval néha kell egy kis piszok, hogy utána szembe tudjon vele kerülni a szervezet.:)

2012. dec. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azèrt a streptococcus nem jàtèk. Èn is hasznàlnèk a helyedben antibakteriàist. Amùgy sima szappant szoktam.

Nàlunk a nagyobbiknàl van most hànyòs vìrus az oviban, màniàkusan fertőtlenìtek mindent, amihez hozzà èr hazajövetel utàn, èrtelme itt kilincs, ajtò. Mèg az ő kezèt is mosom dettollal, amint haza èr.

Ha biztosan elmùlt a fertőzès veszèly, èn felhagyok a fretőtlenìtgetèssel, ha minden okè, tènyleg nem kell tùlzàsba vinni.


Nem tudod megnèzetni, hogy valòban eltűnt-e a streptococcus?

2012. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!