Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok, használhatok...

Kismama vagyok, használhatok antibakteriális nedves törlőt? 2012-es

Figyelt kérdés

Az egyik orvos azt mondja hogy jó a lactacid femina meg a nivea intimo, a másik azt hogy ne használjam mert csak felboritja a normál florát, de most antibakteriális törlőt vettem, úgy általánosságban mindenhez (pl kéztörlés ) és az lenne a kérdésem hogy ha azt használom egyszer-egyszer intim törléshez, akkor elpusztitja a jó baktériumokat is, vagyis inkább lehet hogy többet árt mint használ?


bocsánat, kicsit bonyolultan sikerült megfogalmaznom, de köszi ha valaki kihámozza hogy mit akartam és válaszol! :-)


2012. márc. 14. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Nahát ilyet se hallottam még... Én szoktam használni, intim törlőkendőt, és semmi bajom, nem borított fel semmit. Érdekes..
2012. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Én is használok Lactacyd Femina intim törlőkendőt, persze nem túl sűrűn, de például, ha idegen helyen vagyok kénytelen toalettre menni. Lemosót pedig minden zuhanyozásnál használok, nem hiszem, hogy ártana, hiszen visszaállítja az intim területek ph-ját.
2012. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes. Nekem nem terhesen is azt mondta a nőgyógyászom, hogy eszembe se jusson heti egynél többször használni intim mosakodót. Terhesen meg pláne, hiszen terhesen teljesen más a pH-nk. Ugyanez vonatkozik az intim törlőkendőre.


Nem igazán értem, hogy miért kellene antibakteriális törlőt használni az intim területekre, ha idegen helyen kell wc-re mennem. Nyilván az alap higiénia más, de ez szerintem bőven elég.

2012. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Babi0906 ***** válasza:
Én vettem gyógyszertárba lemosót Saforell a neve,mert egyszer hüvelyvizsgálatkor bacit találtak.Elég sokáig nem volt gond,de most megint van és az orvos mondta vegyek a gyógyszertárba hüvelygélt (lactofeel)Ezt kimondottan ajánlják terheseknek mert segít rendben tartani odabent mindent :)
2012. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi az offért, bár annyira nem off. Főleg az utolsó válaszadónak!

Én most használtam el egy doboz LActofeelt.

Nekem eléggé csípett és ki is folyt mindig, pedig lefekvéskor használtam, szóval tegyél mindenképpen be tisztasági betétet. És ne menj le hídba, amikor közlik, hogy 3500 forintba kerül... :(


Egyébként pedig nekem is azt mondta egyszer az egyik nőgyógyász, hogy ne használjak ilyen lemosókat, mert nem tesznek jót, max. alkalmanként használjam.

2012. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Az hogy kint mivel tisztálkodsz, nem sokat számít bent, a terhesség szempontjából sem. Inkább azokról megy a vita amikkel belül is öblítgetnek. Mindenesetre ha nem intim területre szánták, akkor ne kísérletezz inkább vele, nehogy kikezdje a bőröd.
2012. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kéztörlővel inkább ne kísérletezz intim területen.

Intim törlőt szerintem mindegy, mit használsz, intim zuhanyt, kúpot viszont csak olyat vegyél, amit terheseknek is lehet (nőgyógyászt, gyógyszerészt faggasd).

Egyébként semmi ilyesmit nem kell használni, jól van a szervezet kitalálva odalent is, így elég a lenti mosdáshoz a tiszta víz és az alap higiénia (kézmosás, idegen WCülőkék kerülése, tiszta partner :)) Ha a nőgyógy ajánlja, mert probléma van, akkor érdemes kúraszerűen, de nem állandó jelleggel.

2012. márc. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!