Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha még mindig nem fordul...

Baj, ha még mindig nem fordul hasra magától?

Figyelt kérdés
Kisbabám 4 (lassan 5) hónapos, de magától még mindig nem fordul hasra. Oldalra is csak ritkán. egyébként jó kedvű, mosolygós baba. Ha hasra teszem , jól tartja a fejét, de sokáig nem szeret hason lenni.

2012. dec. 19. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szerintem egyáltalán nem baj, 6 hónapos kor után kell rákérdezni a gyerekorvostól, védőnőtől.A kislányom 9 hónaposan kezdett forogni, persze tornára jártunk, a kisfiam már 3 hónaposan forgott.Egyébként ha kicsit segíteni akarod vannak erre tornagyakorlatok, például ahogy háton fekszik, egyik lábát tedd keresztbe a másikra és próbáld ösztönözni a fordulásra úgy hogy lassan fordítod a hasára a lábánál fogva.Na ezt jól leírtam, remélem érted azért.A neten amúgy biztos találni ilyen oldalakat, ahol ilyen gyakorlatokat találsz.Egyébként egyáltalán nincs elkésve.Tedd minél többet hasra.
2012. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom hason alszik.2,5 hónapos.Nekem az a megérzésem,hogy ő hasról előbb fog hátra fordulni,mint hátról hasra.Ugyanis ő ha ébren van,háton van,de tök jól érzi úgy magát.A fejét forditja a játék felé és nem is mozdul oldalirányba.Ha oldalára forditom,visszafordul a hátára és hasról tanitottam neki a fordulást.Ha egyik keze alatta van és az egyik lába kicsit magasabbon,mint a másik,akkor átrúgja magát a hátára.És mikor rendesen van hason,akkor látom a lábmozdulatot,hogy fordulna át,csak mvel a kezei kinn vannak,igy ugybár nem tud.Lányom 3hetesen mellkasát is emelgette,de azóta alszik hason és inkább hintázik a hasán,mint hogy emelgetné magát.Szerintem a babádnak is úgy jó,ahogy épp van,azért nem fordul.
2012. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


ezt nézd meg, sztem ösztönözheted!:)

2012. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kell ezt tudnia, tehát nem baj, hogy nem fordul hasra, vagy hátra.
2012. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm anyukák!Megpróbálok nem túl sokat aggódni.
2012. dec. 19. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem már sosem fog forogni, 5 és fél hósan fordult hasról hátra, majd 6 és fél hósan hátról hasra. Nincs semmivel elkésve. Egyáltalán..:) Nyugi
2012. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!