Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 5 hónapos és magától...

Babám 5 hónapos és magától felült. Hasról hátra és fordítva még nem fordul. Melyik jelent meg nálatok hamarabb: az ülés vagy a fordulás?

Figyelt kérdés
Mennyi időt tölthet ülve egy ekkora baba? Kicsit féltem, hogy nem túl jó ez még a gerincének, de már nem nagyon akar fekve maradni.
2010. dec. 14. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha magától ült fel akkor semmi baja nem lesz a gerincének.Anynit ülhet amennyit akar, de csk akkor ha magától ült fel


Általában a fordulás van elöször.Felülni 5 hónaposan még nem igen szoktak

2010. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felülés 8-10 hónapos korban. A felülés nem azt jelenti, hogy támasztva, vagy a kezére támaszkodva meg tud ülni a baba, hanem, hogy teljesen egyedül minden segítség nélkül fel tud ülni és támaszték nélkül stabilan ül (nem borul fel).
2010. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Önállóan ülés

Ha a baba szépen tartja már a fejét, akkor 3-4 hónapos kor körül már 150 fokban döntött babahordozóban vagy babafotelben is ülhet, illetve vannak olyan etetőszékek is, amiket meg lehet ilyen szögben dönteni, teljesen ültetni viszont még nem lehet.


6 hónapos kor körül már gond nélkül lehet megtámasztva ültetni, de még mindig nem derékszögben, annál kicsit nagyobb szögben, és jól megtámasztva. A babakocsiban fél évesen még ne ültesd fel teljesen, de 120 fokban döntve már nézelődhet.


6-7 hónapos kor között a baba már tud úgy ülni, hogy a két kezén támaszkodik, ez azonban hosszú távon nem egészséges testhelyzet, ezért csak akkor engedd neki, ha ő maga húzta fel magát ebbe a pozícióba.


Ha már ügyesen kúszik vagy mászik és feláll, akkor a babakocsiban is felültetheted, általában ekkorra már ő maga is felhúzza magát benne, ebből kiderül, hogy már érett rá


Megtámasztás nélkül ülni nagyjából 10 hónaposan tud, de ez nem kőbe vésett szabály, mert ez nagyban összefügg azzal, mennyi ideig kúszott és mászott előtte. Azok a babák, akik később kezdenek csak kúszni-mászni, általában később tudnak támaszték nélkül ülni.


Mire kell vigyázni?

Amíg nem tud magától felülni (értsd: kúszásból vagy mászásból áttornászni magát ülő helyzetbe, vagy kézzel felhúzni magát), addig nem szabad huzamosabb ideig támaszték nélkül ültetni.

Amikor még csak a kezén támaszkodva ül, akkor sem szabad ültetni. Ilyenkor látszik, hogy a háta idővel meggörbül, ahogy ücsörög és ez nagyon megterheli a gerincét.


Ha túl sokat ülteted a babát, az jelentősen lassíthatja a mozgásfejlődését is, mert ülve remekül elfoglalja magát a nézelődéssel, játékkal és ez nem ösztönzi helyváltoztatásra.


A fél év alatti babákat semmiképpen nem szabad ültetni, legfeljebb 150 fokig döntve fektetni. A hosszas ülve babakocsiztatás különösen káros lehet, mert itt nem csak hosszasan fárasztó pózban van a kicsi, hanem a zötyögés miatt további terhelés is éri.

2010. dec. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, és helyesbítek: ölben tartva, felhúzza magát ülő helyzetbe, ha fogjuk a kezét. Ha fekszik, s megfogjuk a kezét, akkor is rögtön felhúzza magát. Nem mi húzzuk, hanem ő tápászkodik fel, sőt néha "ugrik". A tegnap engedtem neki, hogy felüljön, s hátát nekidőltöttem a kanapé hátának, de mikor ki akartam támasztani oldalról is, láttam, hogy megtartja magát, nem dől el. Hagytam egy-két percet, aztán visszafektettem.
2010. dec. 14. 09:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Kislányom is 5hós. Először hátról hasra majd hasról hátra fordult. Aztán üldögélt. Mostanában már napi pár órát üldögél, de csak ha én is ott vagyok.
2010. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem magától felülés, ezt az én fiam is csinálta 4 és fél hónaposan. Magától akkor ül fel, ha nem kell fogni a kezét. Az, hogy felhúzza magát, teljesen normális, de ez nem a mozgásfejlődés ülés része.

Ne ültesd, csak max hordozóban, és minimálisat, hogy önerőből érje el a mozgásformákat. Tedd hasra, és hadd gyakorolja a forgást, hamar felül magától, de ez még nem az.

2010. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!