Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenéssel mikor fordultok...

Hasmenéssel mikor fordultok orvoshoz?

Figyelt kérdés
5 hónapos kisfiam kapott 2 védőoltást és Rotavírus elleni vakcinát, és 3. napra hasmenéses jellegű a kakija. Egy nap 5-ször kakil elég hígat, viszont szopizik. Egyébként 4 naponta van kakija általában, tehát mindenképpen többet kakil most. Egyéb tünete - láz, hányás - nincs. Szerintetek mikor kellene orvoshoz menni, milyen határnál? Köszönöm.
2009. aug. 23. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi most estünk túl ezen, a Prevenar után véres hasmenése volt a 8 hónaposomnak. :( Napi 15-20 kais-véres-nyálkás) pelenkája volt, ami bement, az alul mind ki. A tea is.


Mi elvittük dokihoz, (a véres nyálka és a sok fosis pelenka miatt), bakteriális fertőzése volt. (Kapott rá antibiotikumot).


Ezzel a napi 5, és "sima" hasmenéssel még nem kell dokihoz rohanni, de ha pld. holnap délutánig is így marad, azért nem árt telefonon felhívni és megkérdezni, hogy bevidd-e? (Én addig Normaflort adtam neki, míg orvos nem látta, de a védőnővel megbeszéltem előtte).

2009. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szegénykém, ez elég durva... Nála is prevenar volt az egyik oltás - már ismétlő, az első után is belázasodott és étvágytalan lett. Elég megterhelő lehet ez az oltás, mert a többi kötelezőtől nem volt baja. Jobbulást.
2009. aug. 23. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:
én akkor vittem el, mikor 3 napi Smecta+Normaflore nem hozta helyre. amúgy végül semmi mást nem kapott, csak diétáznia kellett.
2009. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, köszönöm szépen. :) Már majdnem teljesen jól van a lányom. hasmenése már nincs, de még diétázott máig, holnaptól picit kezdünk visszatérni a rendes kerékvágásba.:)


Neked hogy van a kisfiad hasmenése most?


Amúgy még mindig jobbak ezek a tünetek (láz, hasmenés), mint maga az agyhártyagyulladás. :( Egyik reggel az RTL-en volt egy agyh.gy.-os kislány a vendég... :( Nagyon szomorú.. Akkor inkább kicsit "szenvedjünk" most.


Amugy az elsőtől semmi baja nem volt, még hőemelkedése sem. Most a 2. nagyon kiütötte. Már előre félek a 3.tól (Prevenartól)

2009. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!