Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki csalódott aki nem...

Mindenki csalódott aki nem tudja természetes úton világra hozni a babáját?

Figyelt kérdés
17 órán át vajúdtam, de nem sikerült. Én tudom, hogy az egész életükre kihat a születésük, és én nem tudtam neki megadni a természetes szüléssel járó előnyöket:(
2008. máj. 28. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ne foglalkozz ilyen butaságokkal. Te emlékszel a születésedre? Ugyan milyen baja származhatna belőle? Megpróbáltad és nem jött össze. Mással is előfordult már. Most már csak azzal foglalkozz, hogy van egy gyönyörű és egészséges babád. Neveld őt szeretettel és minden rendben lesz.

űdv, 33 hetes kismama

2008. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak azzal foglalkozz, hogy van egy csodaszép babád! Ha majd nagyobb lesz, elmondod neki, hogy mennyit szenvedtél a vajúdás alatt, de ő úgy ragaszkodott hozzád, hogy nem akart kibújni. :-)
2008. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is császárral születtem, anyukám is hosszú órákig vajúdott... Én nem emlékszem a születésemre, és teljesen jól érzem magam! Nem kell elkeseredni ez miatt!

Minden rendben lesz a babáddal!!!

2008. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kislányom csodaszép és egészséges, csak bánt..
2008. máj. 28. 21:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár!

Nem tehetsz róla! Akkor miért bánt? Mindent megtettél, nem sikerült. Én hiszek abban, hogy a születésünk kihat egész életünkre, de ezt nem úgy kell érteni, hogy ha nem megy természetesen, akkor véglek el van rontva. A babád tudja, érzi, hogy mindent megpróbáltál. Ha 17 óra után sem ment természetesen, akkor valószínűleg az életét mentették meg, vagy a keringését, esetleg az agya vérellátását azzal, hogy más utat választottak. Elhiszed, hogy azt is érzi, hogy nem hagytad, hogy baja essen? Akkor ott, abban a helyzetben ezzel többet tettél érte, mintha tovább ragaszkodtál volna a természetes szüléshez. Ez is kihat rá. Hogy volt bátorságod máshogy dönteni, kettőtök érdekében. Szüksége van Rád, szeresd nagyon , ez a legfontosabb a számára. És tudat alatt tudja azt is, hogy már akkor szeretted.

Örülj neki, hogy van Neked és add át Neki ezt az örömöt!

2008. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Butaság4 Én is császárral szültem, sőt nekem még egy fájásom sem volt soha4 Itt van egy csodaszép 19 hós kisfiam és FOGALMAM SINCS mit jelent szülni! Most várom a következőt, de ha kérhetném hasonlóan mit az elsőt! Már a műtét után velem volt, nem voltam fáradt, megviselt,mint pl te is. Én vidáman ficánkoltam a többiek még 2 nap múlva is csak szoptatni kaphatták meg a babájukat! szerinetm az én picim "előnyösebben" jött a világra, nem kellett megdolgoznia érte, kapott egy teljesen fittipalkó anyukát, ráadásul még a fejecskéje is szép formás volt az első pillanattól kezdve. megúszta a fogót, a csonttörést, az elakadást..stb. akar a fene "rendesen" szülni! az veszélyes! Jöhet a kés!
2008. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem is meg kellett császározni a második gyerekemmel.

Azért én nem magasztalnám a műtétet az egekig,és azt sem tartom normálisnak,hogy választani lehet,mint szülési módot.

Oda kellene visszahelyezni,ahol a helye kellene hogy legyen,amire feltalálták,mert valóban nagyszerű találmány,a baba,és a mama élete egészsége megmentésére.És ennyi,kívánságra nem szabadna alkalmazni.

Nekem is csalódás volt,főleg egy csodás természetes szülés után.De szerintem se rágódj rajta,mert nem tehetsz róla.Akkor kellene lelkiismeretfurdalást érezned,ha kényelemből,vagy hisztiből választod.Mert az igenis elítélendő.Egy anyának elsősorban a gyerekére kell gondolnia,utána magára,és nekik a természetes születés a lehető legjobb,ha nem adódik komplikáció,és persze nekünk is,csak sokan a fájdalomtól való félelem miatt inkább császároztatnak.Egyébként,ami a legfontosabb a szülés alatt,azt megcsináltad,mert a vajúdás nagyon is fontos.

Az alatt termelődnek azok a hormonok,amik a kinti élethez szükségesek.Én is kértem,hogy vajúdhassak vele,de 6 óra után sajnos ki kellett venni,mert rosszul volt a drágám.

Most már csak 4hetem van szülésig,és nagyon bízok a normál szülésben,hogy nem lesz semmi baj.Ha mégis,akkor is megteszem ami rajtam múlik,mindenképpen végigcsinálom a vajúdást,amíg csak lehet.De a császárt semmiképp nem választanám,csakis végső esetben,ha valamelyikünk miatt muszáj.Nyugodj meg,te is megtettél mindent,szülhetsz még spontán is,a babádnak meg a legfontosabb,hogy szereted.


Boldog babázást,üdv

2008. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
A félreértések elkerülésére ma a legtöbb kórházban nem választható a császár! Én sem tettem. Egészen egyszerűen volt egy burokrepedésem ami után nem indult be a szülés. Hiába a fájásindító infúzió, 3 óra múlva még mindig nem volt semmi. Akkor eldőlt császár lesz, viszont innentől én nem is szerettem volna megtudni milyen egy valódi fájás! egyébként a sok császár vsz azért van mert a doki menne már haza te pedig em haladsz rendes ütemben, 24óra vajúdás után nincs több erő és gyorsabb is mint egy szülés. Nekem nincs rossz élményem vele, és a következőt én is szeretném megszülni, de EDÁ-val, mert ez már nem a XIX.század. Ha van lehetőség a fájdalom elkerülésére, akkor köszönöm én nem kérek belőle! Attól mert én nem érzem, még a baba nem károsodik, ráadásul nem leszek teljesen kimerülve, mint azok a rosszulértelmezett hősök akik 20órát vajúdtak és 5 nappal a szülés után még magukat sem tudják ellátni, nemhogy a kicsit.
2008. máj. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Az 5. válaszolónak azt üzenem,hogy szálljon magába,de sürgősen.

Nemcsak a szülésről,de arról sincs fogalma,hogy miket beszél.

2008. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Én természetesen szültem, de a doki azt mondta, hogy ha lesz következő, akkor azt már csak császárral lehet, mert voltak kisebb szövődmények. Na és? Most dőljek a kardomba? Szerintem semmi nem múlik ezen, a lényeg az, hogy meglegyen a baba. Én olyan természetű vagyok, hogy mindennek tudom a jó oldalát nézni, ennek is, és tényleg jó az, hogy nem lesznek fájások, nem fogják mégegyszer szétvagdosni a gátamat (csak a hasam :P), szóval én nem keseregnék ezen.
2008. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!