Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már mondhatom azt, hogy elindult?

Már mondhatom azt, hogy elindult?

Figyelt kérdés
Babám vagy 3 napja megtette első lépését.Ma újra meglepett és elindult felém és tett vagy 5-6 lépést.A napok folyamán ha arrébb kell menni és nincs kapaszkodásra lehetőség akkor mászik, de amint meg tud kapaszkodni szinte szalad.Biztosan áll egyedül kapaszkodás nélkül is.Viszont hiába tett több lépést is egyedül akkor is mászik még. Ezért nem tudom, hogy lehet-e azt mondani, hogy elindult.Ti honnan számoljátok?
2012. dec. 20. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én onnantól számoltam amikortól kapaszkodás nélkül tette meg első lépéseit. Utána azért még egy darabig a mászást részesítette előnyben. Kellett vagy 2 hét mire megszokta hogy jár. Utána már nem mászott.
2012. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ez AZ! Gratulálok a picinek.
2012. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2012. dec. 20. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én még nem mondanám, csak amikor már nagy részt kapaszkodás nélkül jön megy.
2012. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is onnan számolom, mikortól már kapaszkodás nélkül jött ment. Hiába állt fel 7,5 hónaposan, 8 hónaposan már bútorok mellett lépegetett, 10 hónaposan már nagyon sokáig, és stabilan állt, lépegetett is. Ha volt valami kapaszkodója, akkor simán ment (általában a széket használta járássegítőnek, azt tologatta folyton maga előtt, vagy a babakocsit). Mégis 1 éves elmúlt, mikor egyszer csak kijött utánam 2 lábon a konyhába. Na, én onnantól mondom, hogy jár, addig csak azt mondtam, hogy lépeget.
2012. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki,hogy ha kapaszkodás nélkül teszi meg a lépéseket, az az önálló járás!
2012. dec. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is csak a kapaszkodás nélküli járást nevezem önálló járásnak.
2012. dec. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a babád megtette az első önálló lépéseit, gratulálok!! :) Ez azt jelenti, hogy elindult, de még kell egy kevés idő (kinek 2 hét, kinek 1 hónap), amíg a mászás háttérbe szorul, és járva közlekedik elsősorban. Szerintem ezt adta nektek karácsonyi ajándékkén! :)))
2012. dec. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!