Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós nem volt féltékeny az...

Anyós nem volt féltékeny az anyukátokra? Voltatok hasonló helyzetben? Mi lett mikor a baba megszületett? 33 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Nekem elég fura anyósom van, beleköt mindenbe, nem kérdezi, hogy hogy vagyok, 1 év alatt kb 3szor volt fent nálunk, semmibe nem segít vagy támogat, de azt elvárná hogy mi menjünk át és még mi fizessünk neki ezt-azt és ha átmegyünk, akkor is csak a kötözködés. Nos, ha meglesz a baba, azt akarjuk hogy csak 3an legyünk. Persze a nagyszülők jöhetnek látogatóba az első nap, de csak egy rövid időre (negyed óra), amire anyumék mondták, hogy természetes, és egyből hoz pár napra való kaját is. Anyóssal nem beszéltük még. De mint minden nőnek, nekem is ha segítségre van szükségem, akkor anyukámat hívom hogy segítsen, és Ő rögtön ugrik és a terhességem alatt is és amúgy is rá mindig számíthattunk apukámról nem is beszélve. De az anyós… Ha ugye anyum itt lesz velem néha, ha szükségem lesz rá a párom mellett, vajon anyós féltékeny lesz? Amúgy is sértődékeny (mindig alaptalanul), de annyi mindennel megsértett már (a névválasztástól kezdve a mindenbe amibe belekötött és amilyen stílusban) hogy nem is érdekel. Legszívesebben annak örülnék, ha meglesz a baba akkor is ilyen ritkán jönne, mert idegeskedésre nincs szükségem. És még röviden írtam le. Tehát kinél hogy alakult amikor megszületett a baba? Anyós folytatta a beszólogatásokat? Vagy féltékenykedett? Vagy ugyan úgy nem nagyon foglalkozott veletek?-amit nem bánnék.
2009. aug. 25. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk az első gyereknél folyton okoskodni intézkedni akar,persze nem úgy,ahogy nekünk jó lett volna.Agyon idegesített,de már nagyon bánom,hogy hagytam.

De betelt a pohár,és lerendeztem őket.Nem ugráltunk többet úgy ahogy elvárták volna nem mentünk sűrűn hozzájuk,ők sem jöttek,nem avatkozhattak bele többet semmibe.A második gyereknél már le sem tojt,egy levest nem küldött be még a kórházba sem,mert nem intézkedhetett nálunk kedvére.De ez már így is maradt,nem engedjük túl közel őket magunkhoz,mert nem tudják hol a határ.

Nekem anyukám is dolgozott még a 3-ik gyerekem születésekor is,tehát nem volt segítségem,de nem is kellett.Megcsináltam én mindent magam,nekem az volt a lényeg,hogy nyugodtan lehessünk,és mindent úgy csinálhassak ahogy nekem tetszik,ahogy nekünk jó.

Anyósék féltékenyek anyukámra(már csak Ő él sajnos),mert hozzá többet megyünk,ha szükségem van gyerekfelügyeletre vagy bármire csak hozzá fordulok.De nem érdekel,Ők alakították így a helyzetet.Főleg azzal,hogy van a férjemnek egy hisztérika tesója,és körülötte forog náluk mindig minden,de nekem nem ez a baj,hanem az,hogy elvárták volna,hogy mi is neki ugráljuk ahogy ő fütyül.

Így szeretgessék csak a lányukat gyerekestől,mi meg megelégszünk az én anyámmal.Sajnálom,hogy így alakult,én jobban szerettem volna jobb családiasabb közelibb kapcsolatot velük,de van akikkel ezt nem lehet.mert akkor már szeretnék átvenni az irányítást is.Sajnos Ők nem értik meg amit az én anyám igen,hogy ne avatkozzunk egymás életébe csak addig,ameddig igény van rá.Nem értik,hogy miért nincs közük mindenhez ami velünk kapcsolatos,és miért nem intézkedhetnek nálunk.

2009. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az első pár hét szülés után nagyon nehéz volt, mert már a kórházban kiderült, hogy anyukám rivalizálni akar az anyósommal, anyósom pedig (mivel vidéki), közölte, hogy jön, hoz kaját (jó szándékból), de csak akkor jön több napra, ha itt is alhat (kicsi lakás). Szóval sajnos nálunk azzal telt az első kórházi nap, hogy az ilyen "félreértéseket" tisztáztam velük, azaz, hogy köszönöm a segitséget, de fáradt vagyok, újdonság a baba, már 3 fős kis családunk van, először ezt szeretném kiélvezni, senki ne jöjjön órákra, pláne ne aludjon itt. Először nagy volt a sértődés. Anyukám biztosra vette, hogy mivel ő a lányos anya, majd itt lesz folyton, anyósom meg gondolom, búsult, ő nem tehet róla, hogy nem az ő lánya vagyok, az unokáért ugyanúgy rajong. De aztán beállt a "rend", mi hármasban kipihentük magunkat, aztán 2 hetes korában már mentünk mi is látogatóba, utána már egyszerűbb volt a helyzet. De a mai napig megmaradt, hogy anyósomék ritkábban látják a babát, mint anyu, ami nem tudom, kinek normális, kinek nem. Szerintem légy őszinte, és mondd meg, hogy szeretnétek diszréciót, hármasban élvezni az új helyzetet, persze segitsen, de ne lógjon a nyakatokon. Azt nehéz megmondani egy anyósnak, hogy egyáltalán ne látogasson.
2009. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bocsi, hosszú leszek, de én is ki vagyok bukva az anyósomra.


Én sem nagyon csípem az anyósomat, nagyon féltékeny a mai napig anyukámra, meg is mondta anyának, hogy én milyen utálatos vagyok, hogy amit ő mond, nem fogadom meg, csak amit anya, és ha bajom van, mindig anyát hívom.


Könyörgöm! Mutasson már nekem valakit, akinek, ha baja van, nem az anyukájához megy tanácsért.


Az ő első tanácsa az volt, hogy itassam tejjel, híg tejbegrízzel, meg kakaóval tápszer helyett a babát (4-5 hósan), kértem, hogy ne kapkodja fel állandóan, direkt mindig ölben tartotta, amíg tudta :P - amikor apósom is szólt neki, hogy ne kapkodja, mert nekem lesz nehezebb, azt mondta, hogy őt nem érdekli, ő felveszi.


Amikor ki orrszívózni kellett a baba orrát, mert beteg volt, azt mondta, ő nem áll oda, hogy ne kapcsolja össze a gyerek a rossz élményeket vele.

Adtam be az orvosságot, csak nagyon nehezen sikerült, mert a kislányom mindig kiköpte, erre rávágta, hogy elég lesz már, hagyjam azt a gyereket - jó mi?


Amióta megvan a baba ő nagyon imádja (a szájával) - majomszeretet. A kislányomnak anyukám vette szinte az összes ruháját, játékát, anyósom, nagy ritkán vesz valamit, pedig nagyon jól állnak.


Hónapok óta kérem, hogy vegyen magukhoz egy etetőszéket, ha már minden hétvégén ott kell ülnünk, de ő 10e-ért látott, és az nagyon drága... - érdekes módon magának új ruhára, meg új cipőre, táskára minden héten telik, ami nem 10 e Ft... - de ő ismétlem imádja az unokáját, ezt lépten nyomon mindig mondja, mindenkinek.


Csak nagyon ritkán jön meglátogatni az imádott unokáját, aki nagyon hiányzik neki állandóan - ezt ő mondja, viszont elvárja, hgoy mi minden hétvégén menjünk hozzájuk. Én kedves vagyok vele, tényleg, nem szólok be, semmi ilyesmi, többször mondtam, hgoy jöjjön fel nyugodtan babázni - de neki nincs ideje (vállalkozó, tehát nincs kötött munkaideje, kocsival jár állandóan, kb. 10 percre lakik tőlünk).


Viszont, ha mi hétvégén nem visszük a gyereket mutogatni, akkor megsértődik. Volt olyan, hogy lázas beteg volt a gyerek, és felhívott vasárnap, hogy mikor megyünk már...

Nálunk stabil 25 fok van télen, nálunk max 20, de nekünk kellett vinni akkor is az újszülött csecsemőt abba a jégverembe, mert nekik így volt kényelmes. A férjemet többször kértem, hgoy beszéljen velük, hogy jöjjenek ők át hétvégente, ne nekünk kelljen mindig húzgálni a gyereket (ráadásul aludni sem tud olyankor, mert nem hagyják, tehát a gyereknek sem jó, de ez senkit nem érdekel...


Hát ez az én történetem, te szerintem jobb helyzetben vagy.


Szerintem örülj, ha nem megy, tuti nagyon sok okos tanácsa lesz, ha megszületik a baba, mert ő is felnevelt legalább egy gyereket...

2009. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Látom nem vagyok egyedül. Én is mindig kedves vagyok vele, és rettentően sajnálom a férjemet amiért így viselkedik az anyja. Persze vannak jó napjai, de amikor már a pocaklakómba köt bele (biztos törpe lesz....milyen a füle....uh-s képről, pedig GYÖNYÖRŰ és a fülecskéje is normális uh alapján, csak hát mibe kössön bele ugye) még akkor sem szóltam be, bár volt más aki megtette, de azóta nem találkozom vele, nem megyek át és kész. Az én gyerekemet azaz az Ő unokáját ne szapulja úgy hogy még a pocakomban van. A többiről nem is beszélve.

Persze eltiltani semmiképp nem fogom, és nem is akarom, de ha már most így áll hozzá az unokájához... bezzeg az én szüleim, annyira nagyon nagyon izgatottak és már most imádják amit ki is nyilvánítanak.


Amúgy meg tényleg kit hívjon az ember segítségül ha nem az édesanyját?? Ő eddig sem segített semmit, semmit nem vett (nem mintha rá lennénk szorulva azért) de akár a Tescoban olyan jó és olcsó babaruhát lehet venni ami azért az ő pénztárcáját sem terhelné meg. Az én szüleim rengeteg dolgot vettek, és azt lesik mibe segíthetnek. Persze egyáltalán nem tolakodóan!

Egy biztos, ha nekiáll majd kötözködni és okoskodni, már nem fogom szó nélkül tűrni.

2009. aug. 25. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen probléma nincs, de a családban van.

Konkrétan a bátyám anyósa "sajátítja" ki az unokát a mi szüleinkkel szemben. Elég idegesítő dolog, az én anyukám sokat sír miatta. Náluk első unoka, az én szüleimnek ő a harmadik és ezért kijelentette, hogy az én szüleim már eleget unokázhattak, így őt illeti meg inkább a nagymama szerep.

Anyukám egyébként nagyon nem anyós típus, ő nem szól bele semmibe sem nálunk, sem a testvéreméknél, ha megbántják, akkor sem szól vissza senkinek, inkább magában sírdogál.

Nagyon rossz látni, de sem a bátyám, sem a sógornőm nem tudja kezelni a másik nagyit.

A kisajátítás alatt azt értem, hogy kb két havonta négy napot töltenek a testvéremék a szülőknél, a szülők egymáshoz közel laknak, a testvéremék elköltöztek. Ez eredetileg úgy lenne beosztva, hogy két napot az egyik nagyszülőnél vannak, két napot a másiknál. Gyakorlatilag a másik nagyi megoldja, hogy három napot legyenek náluk a testvéremék, például ha szólnak előre, hogy szombat délben jönnek át az én szüleimhez, akkor "véletlenül" késik az ebéddel, áthívja a rokonokat, így nem tudnak délben átindulni, hanem csak este, ez eleve fél nap, a hozzájuk történő visszaindulás előtt pedig már fél nappal hívogatja a lányát, hogy jöjjenek, induljanak azonnal, mert ő már megfőzött, ne egyenek az én szüleimnél, ne etessék meg ott a kislányt, ne altassák el délután, hanem induljanak azonnal. Addig telefonálgat, amíg tényleg elindulnak az eredetileg tervezett délután kettő helyett reggel kilenckor. De a legjobb az, hogy ebben az egy napban, ami az én szüleimnek "jutna" a fiatalokból és az unokából, ő beállít és ő is nálunk van, mert "véletlenül arra járt". Ilyenkor ha mondjuk anyukám szeretné átpelusozni az unokát, akkor ő kikapja a kezéből azzal a címszóval, hogy ő sokkal többet pelenkázza, ő jobban tudja, hogyan kell, úgyhogy adja neki oda,közben meg anyukámat csicskáztatja, hogy hozzon lavórt, hozzon vizet, törölközőt, mert át neki át kell mosnia a fenekét. :-S

Nagyon-nagyon idegesítő dolog, gyakran én is mérges vagyok, ha látom, pedig én csak külső szemlélő vagyok, nem az én kezemből rántja ki az unokát. Szerintem itt egy megoldás lenne: a saját lányának kellene elbeszélgetnie vele erről és megkérnie, hogy vonuljon vissza, adjon teret a másik nagyinak is, de ez még nem történt meg, pedig a kislány már három éves lesz. A sógornőm viszont szintén el volt nyomva világ életében az anyja akarata által, így baromira nem mer neki szólni.

2009. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
De! Nos előre bocsájtom, hogy szerintem teljesen természetes, hogy egy nő, ha gyereke születik, elsősorban az anyukájára szeretne támaszkodni, nem az anyósára. Ennek ellenére az anyósok többsége (tisztelet a kivételnek) nem tudja ezt megemészteni. Az én anyósomnál akkor borult ki a bili, amikor hozzá kényszerültünk pár hónapra költözni, mert a régi lakásunkat eladtuk és az újat még nem vettük meg. Azt hozzáteszem, rengeteget segített azzal, hogy hozzá költözhettünk, de így utólag inkább mentem volna albérletbe, mert eléggé megviselt az az 5 hónap. Az egész azzal indult, hogy anyukám minden nap jött unokázni, amióta megszületett a lányom. Persze ez nekem is jól jött, mert kérhettem Tőle tanácsot, meg tudtam csinálni a házimunkát, tudtam pihenni is. De a gyerek körüli dolgokat sosem adtam ki a kezemből, én csináltam. Maximum akkor, ha láttam anyukámon, hogy szeretné megetetni a babát (tápszeres volt a lányom), akkor odaadtam, hogy etesse nyugodtan, de nem azért, hogy én hadd pihenjek. Amikor odaköltöztünk, akkor az első héten kiosztott, hogy nekem kell ellátni a gyereket és hogy az anyám NE JÖJJÖN MINDEN NAP! Aztán a szimatoló barátnői többször is jelentették, hogyha anyu volt nálunk. Akkor pedig számonkérte. Úgy közlekedtem a lakásban, mint egy kivert kutya, aki nem nagyon meri elhívni az anyukáját unokázni. Persze még aznap én is kiosztottam, hogy az anyám nem azért jár ki, hogy nekem segítsen, hanem unokázni, és hogy azt nem tűröm el, hogy ő az anyós ne engedje, hogy az anyám lássa az unokáját. Na azóta ez a tüske mindkettőnkben benne van és soha nem is múlik el. Amíg ott voltunk mindig voltak kisebb összezördülések, tudom, hogy rossz anyának tart stb. Valószínűleg azóta is féltékeny anyukámra, hogy Ők minden nap jönnek unokázni, mert megtehetik, mivel nyugdíjasok és kb. 1 óra távolságra laknak tőlünk. De már nem szól semmit.
2009. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mi vár rám. Anyukámék nem fognak tolakodni, sosem voltak olyanok, nem fognak zavarni, vagy minden nap itt lenni, bár ezt úgyis az hozza hogy mennyire lesz szükségem segítségre, de hagynak teret nekünk. Mikor náluk laktunk akkor is megvolt a magánéletünk, semmibe nem szóltak bele, csak segítettek, támogattak, ahogy most is. Csak nem tudom az anyóstól mire számítsak majd.

Azt nem akarom egyik nagyszülőtől sem hogy minden nap itt üljön valaki órákig. Ezt az én szüleim meg is értik és nem is volt belőle probléma, de anyóssal még nem beszéltünk ilyen dolgokról, már kb 2 hónapja nem láttam, nem beszéltem vele, nem mintha hiányozna...

Nála az is a baj, hogy szemrebbenés nélkül rágyújt egy cigire mellettem a szobában (ez náluk van). Még ennyire sem tiszteli az unokáját, mert hogy engem mérgez az egy dolog, de a pocaklakómat is... Szóval nem tudom és azt sem hogy mire készüljek, eddig csak az idegeskedés volt vele/miatta.

2009. aug. 25. 12:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,kicsit offolok 11,59-nek.

Ez csak azért van ám így,mert a tesód meg a felesége hagyják.Az én anyósom is hasonlóan erőszakos.Nem kell hagyni,hogy dirigáljon,aljas cselekkel ármánykodásokkal elérjen dolgokat.Ilyet Ő is csinált,én meg nem úgy reagáltam ahogy szerette volna.Késik az ebéd direkt,hát akkor sajnálom,de ma nem ebédelünk anyukáéknál majd legközelebb,mert most mennünk kell.A rokonoknak meg bocs,de most nem tudunk maradni.Majd ezután nem késik többet.Mi az,hogy rájuk telefonál,hogy menjenek azonnal,még a gyereket se etessék nálatok,vagy ne maradjanak ebédre???Ne hari,de mik a tesódék,bohócok?

Én megmondanám a telefonba egyszerűen,hogy NEM!!!

Akárhogy is erőszakoskodik.Sőt,ha nem bír magával,akkor semmikor sem mennék,és kész.Amit meg anyukáddal csinál az megint vicc.Én komolyan nem értem,hogy miért hagynak ilyet emberek?MIÉRT????Hogy ne legyen harag?Hát legyen,haragudjon kedvére.Az az igazság,hogy ezt mindig annak kellene elintézni akinek a szüleiről szó van, a gyereküknek.De semmiképpen nem szabadna ilyet eltűrni ezt a pofátlan tolakodást ezt az erőszakosságot.

Tegye rendbe a gyereke,és kész.Ha nem tudja,akkor meg meg kell szakítani vele a kapcsolatot amíg észhez nem tér.Ilyen egyszerű,van aki csak határozottságból ért.

2009. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor kezdődtek a gondok,amikor az első gyerek megszületett.Addig nem szólt bele semmibe,de azután szinte mindenbe és "persze"mindig mindent jobban tudott...
2011. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!