Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35eves kismama vagyok, az...

35eves kismama vagyok, az afpm:1.25 a hcgm:2,96. Tegnap voltam amnion mert a down kor esely:1:61. Nagyon izgulok az eredmeny miatt! Van valaki akinek hasonlo a helyzete?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem vagyok hasonló helyzetben, de valószínű, hogy az életkorod miatt jött ki ez az alacsony arány.

Nyugodj meg, biztos nem lesz semmi gond!

Az AFP-d nagyon jó, tökéletes. Down kórnál általában alacsony szokott lenni(0,8 alatti).

Gondolom az ultrahangokon sem láttak eltérést, így bátran bizakodhatsz!

Majd írd meg mi lett az eredmény!

Szurkolok!

2011. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de én jövő héten szerdán megyek amniora, félek is tőle egy kicsit. TE hol voltál? Mit éreztél?


Nekem egyébként 0,7 lett az afp, amire azt mondták, hogy nem vészes, de mivel 31 éves vagyok, így ajánlják a vizsgálatot. A béta-HCG-m 1,69 és a 21-es triszómia kockázata 1:747.

2011. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Debrecenben voltam,nem fajt,kb 5 percig tartott.3*2magne b6ot szedek azota,es sokat pihenek. Az ultrahangon vegig lattam mindent,ne izgulj,nem rosszabb egy vervetelnel.Nagyon figyelnek a babucira meg a mehlepenyre is.4het mulva lesz eredmeny,de ha baj van 2heten belul telefonalnak.Neked hol fogjak csinalni?
2011. ápr. 29. 11:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem Pesten az I.sz.Nőgyógyászatin. Tényleg nagyon remélem, hogy minden rendben lesz, a doki elég szűkszavú volt, csak a végén (amikor odaadtam a borítékot :( ) kezdett el nyugtatgatni, hogy higgyem el, nem lesz gond, ez csak egy rutin dolog, 30 év felett mindenkinek javasolják aki genetikai tanácsadásra megy, még ha így 1% az esély is rá bla-bla-bla. Egyébként nekem is azt mondta, hogy 2 hét amíg feldolgozzák a mintát, ha gond van, akkor egyből telefonálnak, ha nincs gond, akkor még kb. 1-2 hét mire kipostázzák az eredményt.
2011. ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

bocsánat hogy offolok, csak csodálkozom egy két válaszon, mert én 32 évesen szültem az első babát, és nekem még csak említést sem tettek az amnióra

(az integrált tesztem jó lett)

2011. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ÉN két pozítív példát is mondok neked. Mindkettő barátnőmnek Debrecenben csinálták a Klinikán. Egyiknek 1:71, a másiknak 1:26 volt a down kor esélye. Mindkettő egészséges babát szült azóta.Ne izgulj, minden rendben lesz nálad is. :)
2011. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a 0,9 alatti afp-nél automatikusan javasolják a genetikai tanácsadást. Ott pedig, 30 év felett alapból javasolják az amniot, még ha pl. 1% az esély is a gondra.
2011. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na,egészséges lett a babád?
2012. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!