Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden egyes alkalommal...

Ti minden egyes alkalommal elvittétek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Lányomnak jön a 3. foga (a felső bal metsző) és megint beteg. Most csak szurtyog, de teli van az orra hallom, és alig jön belőle valami, fújom fluimare-val majd nasivinnal, kap lándzsás utifűt is egy pár napja. Eddig amikor kijött az alsó kettő beteg volt, folyt az orra köhögött, de lázas eddig egyszer sem volt. Mit ajánlotok? Mit tegyek? Vigyem megint dokihoz? De ahogy kibújik a foga megszűnik minden. Nem szeretném állandóan antibiotikumokkal tömni szegénykét. Minden egyes fogánál beteg lesz? Látszik neki a felső hogy nagyon be van dagadva. Az este kapott egy kis nurofent is, mert biztos fájhatott neki :(
2013. jan. 1. 09:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok :)
2013. jan. 1. 09:42
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne vidd, csak elkapná a betegséget a többi gyerektől a váróbna, főleg, ha azt írod, hogy fogzás után elmúlik az egész.
2013. jan. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

B.U.ÉK.K. Neked is! :)

Én csak azt tudom mondani, ami nálunk a gyakorlat:


dokihoz min. 2 napos láz után "szabad" menni, kivéve, ha hányással vagy egyéb más tünetekkel is társul vagy ha nagyon magas.

Antibiotikumot nálunk min. 1,5-2 hét betegeskedés után ír fel a gyerekdoki. A múltkor is kiírta, mert már jó ideje beteg volt mindkét kicsi (1 és 3 évesek), de mondta az orvos, hogy várjunk még 2 napot, és csak utána adjuk az antibiotikumot, mert esélyes, hogy elmúlik. És másnapra már kutya bajuk sem volt, elkerültük a gyógyszert! :)

Persze a tengervizes orrbefújás, orrszívás agyba-főbe "ajánlott", ill. sok C vitamin és folyadék!!!!

Jobbulást, már csak 17 fog van :)))

(A kicsinél nálunk 15 hónaposan már 16 fog jött ki teljesen, most 16 hónapos :)

2013. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam minden egyes fogát megszenvedte,sosem vittem ezért orvoshoz(ezen kívül is összesen kétszer),felesleges.Jól teszed,ha fájdalomcsillapítót adsz neki,mást nem nagyon tehetsz.Lehet próbálkozni homeopátiás,és egyéb csodaszerekkel,van akinek segítenek,nálunk ablakon kidobott pénz volt.
2013. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jav.: B.U.É.K. ! (Nem sokat aludtam :D )
2013. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én mindennel elmentem a doktornéninkhez. Persze előtte még fel is hívtam. Szerencse, hogy még nekem is ő volt az orvosom és tényleg a család barátjává vállt az évtizedek alatt. Tehát nagyon türelmes velem. A férjem már kevésbé ebben az ügyben ugyan is szerinte hülyeség mindenre ,,pattognom". Csakhogy 4 hónaposan hörghurutja lett! A párom szintén azt mondta ne fárasszam vele a dokit. Én még is elvittem. 5 napon át kapott injekcióban antibiotikumot és azt mondta a doktornőnk, hogy az a szerencse, hogy ilyen hamar bevittem mert tüdőgyulladása lehetett volna mert ez a vírus volt a trend akkor (tavaly). Én úgy vagyok vele felhívom, elmondom a tüneteket, mert beteg gyerekek közé egészségesen nem viszem be, csak ha kell.

Viszont az antibiotikum fontos! eddig én is a ,,ne tömjük magunkat antibiotikummal" elven voltam. Aztán néhány hónapja egy gyenge náthának tűnő betegség után az egyik rokonom fia (20 éves) hirtelen nagyon beteg lett. Kiderült, hogy nem szedte be hogy ne tömje magát vele és nem is érezte olyan rosszul magát. De ez a vírusos megbetegedés ráterjedt a szívére és elsorvadt a szívizom 70%-a. Néhány hete pészmékert kapott és jól van ugyan, de ez a kis nátha ezzel a szövődménnyel örökre tönkretette egy 20 éves sportoló fiú életét. Valami olyasmit magyarázott az anyukája, hogy ha nem tudom hányszor leáll a szíve akkor kerül csak fel a donorra várók listájára... nagyon-nagyon sajnáltam őt, mert ő tudja tól, hogy a fiú nem veszi be a gyógyszert még kérdezte is tőle de ők tényleg meg voltak győzpdve arról, hogy felesleges folyton az antibiotikum és előtte is nem sokkal elkapott valami hasonlót amikor végig szedte. tehát nem akart megint gyógyszer kúrát. Így persze az anyukája annyira össze van törve lelkileg és hibáztatja magát, hogy szörnyen sajnálom miatt mert erre senki sem gondolt volna, nem hibáztatom. Az egész családom ilyen volt így én is tényleg ezt láttam magam körül, hogy amíg már jól érzi magát az ember felesleges végig szedni a gyógyszereket. Hát teljesen más már a véleményem erről. Fél év alatt épült le úgy a rokonom, hogy egyszerűen mint derült égből a villám csapás ... Remélem aki elolvassa a hozzászólásomat és beteg beveszi a gyógyszereit és elkerüli a további betegségeket. Soha többé nem fogom elviccelni én sem, ha megbetegszek vagy, ha a lányom betegszik meg. Az orvost pedig hívd fel és kérdezd meg, hogy ez megbetegedés lehet vagy csak fogzás és ha szerinte csak a fog akkor milyen tünet után vidd be, mi az ami még ,,belefér" vagy mennyi ideig várj azzal, hogy a láza lemenjen stb... Azért tudja az orvos is, hogy antibiotikumot osztogat és nem tic-tac-ot. Egy kisbabánál pláne csak akkor írja elő, ha annak valóban szükségét látja. Én jobban aggódnék inkább attól, hogy a váróteremben össze-szed valami vírust, ha egészségesen viszed be minthogy az orvos gyógymódjától tartsak.

2013. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sima náthával nem vinném orvoshoz, de köhögéssel, lázzal igen, sőt ha lázas, akkor azonnal, főleg ilyen kicsi gyereket. Inkább nézzen rá az orvos, ha nem indokolt, úgysem ír fel gyógyszert.
2013. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gabszem ***** válasza:
ha nem lázas, nem kell orvoshoz vinni szerintem. Az íny ilyenkor gyulladt és bacilusok szaporodnak és ezek támadják meg a felső légutakat.
2013. jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Olyan dagadt szegénynek az ínye, most dentinox-al kentem be, alszik :) de biztos szenved :(
2013. jan. 1. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!