Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha naponta kiforralom a baba...

Ha naponta kiforralom a baba cumisüvegét, akkor napközben minden alkalommal elég sima vízzel kiöblíteni, vagy mosószeressel csináljátok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

3 hónapos koráig minden etetésnél elmosogatott, kifőzőtt cumisüvegből kapott enni!

Utànna már csak mosószerrel elmondtam, és este főztem ki mindent. 8 hónaposan már csak heti 1x főztem ki.

Mindig mosószerrel, forró vízzel mostam el.

2012. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ!!!
2012. dec. 10. 10:39
 3/20 anonim ***** válasza:

Én inkább gyakran sterilizálom, forralom. Mosószert max napi egyszer használok, amúgy csak sima vízzel alaposan kiöblítem.

3 hónapos baba anyukája

2012. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Én elektromos sterilizálót használtam 1 éves koráig. Minden alkalom előtt kifőztem vele a cumisüvegeket. 8 perc alatt elkészül. Valójában minden evés-ivás után megcsináltam és nem nyitottam fel (24 óráig sterilen tart) csak a következőig. Egyszer 8 hónapos korában viszont elkezdtem csak napi 1x sterilizálni és napközben mosogatószerezni. Meg is jelentek a hólyagok a nyelvén 2 nap alatt. Tehát szájpenész. Természetesen utána mindent újra sterilizáltam. Itt GYIK-n tanácsolták, hogy már fél évek kor után felesleges. Én meg nagyon mérges voltam, hogy elhittem. Persze az ügyeletes gyerekorvos is jól leteremtett miatta. Hosszú volt 1 hónap mire végig kinlódtuk szegénykémmel. Mert ugye ez úgy gyógyul, hogy a pocakján keresztül halad lefelé ahogyan gyógyul és a feneke az utolsó. Nem csak az volt a baj, hogy a nyelve miatt alig evett, hanem hogy kihányta ami leért. Aztán pont a legnagyobb meleg volt és olyan vörös volt a feneke hogy néhány helyen már sebes is lett pedig minden félével kentük már amit felírtak. Végül Canesten hozta helyre. A száját folyamatosan a bórvizes oldallat kentük amíg minden el nem múlt. Aztán végül 13 hónapos korában tettem újabb kísérletet mert valójában még féltem, hogy hasonló lesz a dologból. De semmi. Így azóta már sterilizálót sem használunk és semmi baja nincs. Nuk mosószert használok ami babáknak való (itt nem is nagyon kapható más fajta a közelben).Tehát egy éves korig minden alkalommal ki kell főzni mielőtt bármit a szájába adnál. (Na az ügyeletes orvos ezt nekem olyan szájbarágósan és olyan stílusban mondta, mintha egy szellemi sérülttel beszélne. El is tört a mécses, mert én nem akartam rosszat a kislányomnak.) Persze most már tudom, hogy nem viccelnek ezek az orvosok. Már nem is tudom miért akartam megúszni a dolgot. De ha tudom, hogy ekkora baj lesz belőle akkor nyilván nem próbálom meg máshogyan. Ezért mondom el neked, hogy te se kísérletezgess. Ha unalmas is folyton a dolog. Én vettem inkább rengeteg cumisüveget és még egy sterilizálót, hogy kényelmesebb legyen. Aztán végül eladtam több mint fél áron. Így nekem megérte.
2012. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Jogos, kedves előző! Csak remélni tudom, hogy a te eseted a kivétel és azért nem ennyire érzékeny minden baba.

Nekem az volt a nagy "vízválasztó" ebben a kérdésben, mikor az újszülött babámmal a kórházba tartózkodtunk: hát ott esélyem nem volt még forró vízzel való öblítésre sem, nem hogy sterilizálásra! Azt hittem, hogy a csecsemősök megteszik, mikor a tápot belerakják az üvegbe, mivel nekem a szobában semmi nem állt erre rendelkezésemre...mikor kiderült, hogy még el sem öblítik...hát fel kellett dolgozzam az info-t. onnantól, amit tudtam megtettem (alapos öblítés) és utána itthon már nem paráztam le a dolgot: imádom a mikrós sterilizátorom, amikor tehetem beindítom, de nem minden evés után!

2012. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4. A ti esetetek pont az, hogy a túlzott sterilizálás miatt a baba érzékenyebben reagált a szokottnál. Én üvegmosóval és mosogatószerrel szoktam minden evés után, és kb 3 hós korig szigorúan sterilizálni, utána ahogy jónak látom... Úgy vettem észre, hogy ha nem használok mosogatót, zsírosak maradnak az üvegek meg a cumik, hiába a forralás, sterilizálás. Szerintem ez nagyobb baj, mint ha nincs fertőtlenítve.
2012. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos a lányom, még sterilizálom a cumisüvegeket minden alkalommal elektromos sterilizálóval, de el is mosogatom előtte mosogatószerrel. Nem is értem, hogy a tápszer hogy jönne le máshogy.
2012. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Na én is a szájpenész miatt aggódom, emiatt is kérdeztem meg, ki hogy csinálja.

Inkább kifőzöm minden alkalommal, minthogy gond legyen.


Köszönöm a válaszaitokat!

Minden jót mindenkinek!

2012. dec. 10. 11:31
 9/20 anonim ***** válasza:
elso kisfiamnal minden etetes elott kifoztem es amikor csak napi egy ket alkalommal foztem egybol szajpeneszt kapott.Most a masodikkal nem sterilizallom minden alkalommal csak este,napkozben csak siman elmosom forro viz es mosogatoszer.Kb 2honapig foztem ki etetesek elott.Eddig semmi gond nem volt most 7 honapos.Az elso kisfiammal mindig minden steril volt es ugy megszokta hogyha netan valami a szajaba kerult mar beteg volt,a haziorvos tanacsara most igy csinalom es nekunk bevalt igy is.Hetente attorlom a zorgoit vizes rongyal es nyilvan nem rag cipotalpat de nem estem most tulzasokba:)
2012. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Miután mászik és mindent a szájába vesz valóban felesleges,sőt.Azok a babák kapják el leghamarabb ezeket a betegségeket akiket túl steril tartanak.Lásd szájpenészes eset.Anyuka meg persze mindenki másra haragszik ,ahelyett hogy nem tartaná vitrinben a gyereket.

Én addig javaslom a strilezést amíg muszáj,pl. a kórházi időszak 3 nap - 1 hét aztán fokozatosan elhagyni.

2012. dec. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!