Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejeskávét (hosszúkávéból, de...

Tejeskávét (hosszúkávéból, de koffeines) 1 évesen ihatnak már a babák? Alvásigényükre hogy hat? Milyen hatással van rájuk?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Koffeineset semmiképp. Még a nagyobbnak sem adok sosem. Még kólát is csak ritkán adok. Szerintem ne adj.
2009. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Miért akarsz nekik épp koffeinest adni? lehet kapni gyerekávékat, azt adhatod. nem is értem, hogy jutott eszedbe ilyesmi, hogy koffeines kávét adj a gyereknek. ebből nevelődik ki a már tinikorában energiaitalokon élő generáció...
2009. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Adjál Maci kávét. Tiszta olyan, mint a rendes, csak semmi koffein nincs benne. A koffeinmentes kávéknak meg számomra legalábbis olyan mellékizük van!
2009. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy adok, vagyok akarok adni. Ellenkezőleg. Nemrég láttam egy ismerős anyukánál (aki egyébként abszolút művelt, tájékozott stb nő), hogy a 13 hónapos gyerekét a saját tejeskávéjából itatja (amit pontosan tudom, hogy milyen erősségű, mivel én készítettem). Majdhogynem büszkélkedett vele, hogy minden reggel ad a sajátjából (kb cumisüveg kupak félig töltve), és hogy hogy szereti. Én meg csak ájuldoztam csendben...(de túrórudit, meg bolti cuccokat nem ad, mert mi van benne, de csokit kb már 4-5 hónapos kora óta kap - eleinte jutalomként, ha jól evett...most meg a kávé) ja és előtte fél órával jegyezte meg, hogy sajnos van olyan, hogy a fia nem alszik egyáltalán napközben...szerintem simán lehet a kávétól, nem? Egy kis szervezet ezt a mennyiségű kávét simán megérzi, gondolom. Szóval csak azért kérdeztem meg, hátha rosszul gondoltam, és annyira nem vészes a hatása... :(
2009. aug. 26. 10:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes döbbenet.


Te tudod és látod jól!

2009. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még a 14 éves lányomnak sem engedek sem kávét, sem energiaitalt, kólát is csak nagyritkán.

A koffein vagy egyéb pörgetőszer nem gyereknek való.

A fejében nem stimmel valami annak, aki az 1 éves gyerekének kávét ad!

2009. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megáll az eszem, hogy milyen barom szülők vannak... az ilyen szintű hülyeségre nincs kifogás.. tényleg döbbenet. amikor én gyerek voltam, nemhogy kávét, de még kólát is nagyon ritkán ihattam. energiaitalt meg az egyetemen ittam először nagyobb mennyiségben. felfogja vajon az ilyen szülő, hogy a koffein nem játék, hanem DROG?
2009. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe nem jutna ekkora gyereknek bármiféle kávét adni. Tök mindegy milyen kávé, kávé van benne és ezen semmit nem változtat az, hogy hosszú vagy hogy tejjel van!

Én már gyerek fejjel negyon szerettem a jó kis tejszínes kávé ízét, ahogy anyu is itta. Nem tudom, hogy 10 vagy inkább tizenegy-kettő lehettem, de anyu mindössze annyit engedett, hogy egy miniatűrt belekortyolhattam a kávéjába. Két korty már nem fért bele! Szerintem ez így helyes.

Emlékszem mikor középiskolás lettem volt olyan osztálytársam (ugye 14 éves), aki azt mondta, hogy ő kávé nélkül föl se tud kelni. Én ezen annyira meglepődtem.

Egy gyereknek semmi szüksége kávéra, pláne nem egy babának!!

2009. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami az alvást illeti: én mikor anno 16 vagy 17 évesen elkezdtem kávézni nagyon pici kávét raktam csak a vízbe. Ennek ellenére ha véletlenül délután 4 után ittam meg ezt a kávét, garantáltan nem tudtam tőle aludni. Pedig viccesen gyenge volt, dehát nem voltam hozzászokva. Szegény baba szervezete el tudom képzelni hogy birkózik meg vele...

Utolsó voltam

2009. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis off: ha rajtam múlna, az energiaitalokat ugyanúgy nem adnám ki 18 éven aluliaknak, mint a cigit meg a szeszt.
2009. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!