Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha több tápszert eszik a...

Baj ha több tápszert eszik a baba egy nap, mint amennyi a megengedett?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hetes, 4,5kg. Napi 8szor eszik. Kb egy hete adok neki 120ml-t, de vagy két napja van, hogy többet követel. Ilyenkor még adok neki 30ml-t. De az a baj, hogy hiába eszik többet, ugyan úgy 3 óránként (max 4) követeli a kaját. Félek hogy valami baja lesz, ha túl sokat eszik.

2013. jan. 2. 03:48
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem a 8x 120 is sok!!!
2013. jan. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Barátnőm kisfa is így evett.most 2,5 hónapos,és 8 kg....akkora feje van szegénynek!meg se mozdul!
2013. jan. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó. Ez rengeteg tápszer. Az 5 hónapos lányom nem eszik ennyit és jó a súlya.
2013. jan. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon sok. 8 hetes kislányunk nem eszik ennyit, sőt...
2013. jan. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagy baja nem lehet....lesznek növekedési ugrások, amikor többet fog kérni ami aztán vagy marad vagy visszacsökken, de előbb utóbb mindig lesznek lépcsők amikor többet kér. Kérdezd meg a védőnődet, ma már dolgoznak.
2013. jan. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ennyit evett majd lesz egy időszak amikor csökkenni fog a nagy étvágy.

Most 4 hónapos a fiam már csak 5x150-et eszik. Nem lesz baja.

2013. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8x120 ml? Ez rengeteg! A 3 hónapos státuszfelmérésen rám szólt a védőnőnk hogy a kisfiamnak csak 100 mlt kéne ennie. Egyébként 133mlt eszik. Azóta is. De a 8x 120 az tényleg nagyon sok egy pár hetes babának! Próbáld meg csökkenteni az adagját mert az ő kis gyomrának ez nagyon megterhelő! Próbáld ki azt hogy egy kis zacskóba töltesz 120 mili vizet és rakd a picid pocijához. Látni fogod hogy ez rengeteg mennyiség hozzá képest.
2013. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Minden baba más, mi felnőttek sem eszünk ugyanannyit. Nem törvényszerű, hogy amelyik többet eszik, kövér lesz. Ha látom rajta, hogy még éhes, ne adjak neki többet, csak azért mert valaki kitalált egy táblázatot a tápszer dobozára? A dokik is mást mondanak, nekem pl azt, hogy annyit egyen, amennyit kér, amennyit szívesen megeszik.
2013. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is nagyétkű volt. Védőnőm javasolta, hogy amikor kezdi jelezni, hogy éhes, akkor adjak neki egy kis teát. Egy picit lehet húzni vele az időt, telíti a pocakját, és nem terheli meg, mint a tápszerrel. Aztán ha éhes, akkor én is azt mondom, ennie kell. Mégiscsak ő érzi.
2013. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Valahogy megpróbálom átszokatni a 4 órás evésre.
2013. jan. 2. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!