Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikor jött meg szoptatá...

Nektek mikor jött meg szoptatás alatt? Nekem 6 hónapos a babám és még nem menstruálok, meg 1dekát sem fogytam még. Lehet összefüggésben van a kettő?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt 13-14kg-ot híztam,szülés után amennyi lement a szülés alatt az nemsoká vissza is ugrott.Nem merek még mindig "fogyókúrázni"mert ha kevesebbet ennék,nem lenne elég a tejem.Kislányom meg olyan jóizűen szopizik,hogy nem akarom megfosztani ettől az élménytől.

2013. jan. 2. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Akkor dagadjál csak. Az nem fogyókúra ha normálisan eszel.

Ha napi 4-5x eszel és normál adagokat+ nem eszed tele magad édeséggel és zsírossal akkor nem hízol, söt egy kicsi fogyni is fogsz, de a tejed megmarad. Ja és mozogjál, a mozgás sem veszi vissza a tejedet. vidd ki a csemetédet napi egy óra intenzív sétára, nem kell futnod de ne is mint egy csiga, hanem egy jó kis tempóban sétálj. már is 5 kilóval kevesebb leszel.


levegötöl nem hízol drágám elhiheted nekem.

2013. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
NEm eszek se többet se kevesebbet,mint eddigi életem folyamán bármikor.Nem viszem tulzásba a kaját.Volt olyan,hogy hetekig alig ettem,csak keveset,mozogtam is,és akkor sem ment le semennyi sem.Valószínű ilyen alkat vagyok,az első gyerekemnél 5kg-ot hiztam égen földön a terhességem alatt,és szülés után 5 nappal laposabb volt a hasam és karcsúbb voltam,mint a terhességem előtt.Most ez nem így van...
2013. jan. 2. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ne húzd fel magad. Én sem fogyok szoptatás alatt (második terhesség), annyi vagyok, amennyi a szülés után voltam és kész. A drága első válaszolónak üzenném, hogy szintén nem zabálok, sőt. Nincs rá időm, hogy nagyon egyek, ráadásul szintén sétálok órákat a gyerekkel, plusz a második gyerekkel is rohangálunk, focizunk és láss csodát! Mégsem fogyok. De kit is érdekel, nem ez volt a kérdés.

Nekem most voltak piros betűs napok először , a babám 7,5 hónapos. Valószinű, most kezdett el a hormonháztartásom változni, mivel a babó már kevesebbet szopizik (hozzátáplálunk). A fogyás meg majd beindul, ha teljesen elválasztottam (nekem csak akkor volt eredmény e téren az előző terhesség után is, szóval nem is izgat annyira a dolog).

Szerintem összefügghet a két dolog, ráadásul nem mindenki egyforma, a pajzsmirigy működése sem ugyanolyan mindig....

Ne foszd meg a kicsit a szopi élményétől, majd leadod később.

2013. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem attól van tejed, hogy mennyit eszel. Köze nincs a kettőnek egymáshoz. A szoptatás gyakoriságától függ a tej mennyisége, a kalória tartalma pedig attól, hogy mennyit pihensz. Akkor mindenkinek sok teje lenne, aki sokat eszik.
2013. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés a menstruáció és a fogyás között, annál inkább a szoptatás és a fogyás között. Én 6 hónapos koráig szoptattam a babámat, 4 és fél hónapos volt, amikor először megjött a menzeszem szülés után. Amíg szoptattam, egy grammot sem fogytam, pedig teljesen normálisan étkeztem, nem zabáltam, főleg nem édességet, és a baba 3 hónapos korától hetente 4x járok edzőterembe kardiózni és erősíteni is. El akartam menni hormonvizsgálatra, de azt mondta az endokrinológus, hogy amíg szoptatok, teljesen más a hormonháztartásom, ha abbahagyom, majd csinál egy vizsgálatot.

Az a helyzet, hogy ez alkati kérdés, a nővérem a szoptatástól úgy hajigálta lefelé a kilókat, hogy 8 hónappal szülés után kevesebb volt, mint terhesség előtt. Én egy grammtól se szabadultam meg, pedig odafigyelek a táplálkozásomra és sportolok is. Ez van. Nem mindenkivel kegyes a természet. :(

2013. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne összefüggésbe az evés a tejtermeléssel...ha nem eszel megfelelő minőségű ételeket,akkor hígabb lesz a tejed,nem lesz elég tápláló.A tej mennyisége valóban nem attól függ,hogy mennyit eszel,hanem a minőségtől,de egyébként alkati kérdés a tejtermelés.ívan aki bármit tesz azért,hogy legyen tejcsi és mégsincs,van aki meg 2 gyereket is ellát...
2013. jan. 2. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggés,én 8 hónapig szoptattam és ezalatt nagyon lefogytam pedig elég sokat ettem, most 11 hónapos a fiam és jönnek vissza a kilók amióta nem szoptatok és még egyszer sem jött meg, úgyhogy megyek hormonvizsgálatra.Pedig már kevesebbet eszem és naponta kétszer intenzíven sétálok a fiammal+rohangálok utána egész nap.
2013. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem pont ma jött meg.A Kisfiam 15-én lesz 5hónapos.

2013. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!