Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem pont ide való a kérdés de nekem is van egy 9 hónapos kisfiam. A kérdésem az lenne, hogy ti ilyen esetben vennétek szülinapra ajándékot a férjem keresztfiának? Most hétvégén lesz neki, 8 éves kisfiu. Eddig mi mindig vettünk neki mikulásra , névnapra, szülinapra ajándékot. A kersztanya az apukának a huga. Nem én. A mi kisfiunk meg se mikulásra sem a névnapjára nem kapott semmit tölük. Igaz nem is kersztszülők de nekem akkor is fura. Mert valami kis apróságot legaláb én biztosan vennék a gyereknek.

A tesómék kisfiának meg én vagyok a kersztannya. És ők sem a kersztszülei a mi gyerekünknek de ők nagyon sok mindennel elhalmozzák a mi fiunkat. Kb ugy mint mi az ővékét.

Félre ne értsetek nem akarok anyagias lenni. De mi évek óta hordjuk az ajándékokat oda a mi fiunk meg egy csoki mikulást sem kap tölük.

Ti vennétek ezek után valamit a kisfiunka?

Remélem ertelmezhető voltam.



#ajándék #kereszgyerek
2013. jan. 3. 11:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem tégy saját lelkiismereted szerint.


Nálunk úgy van, hogy én a keresztlányomnak mindig viszek valamit, ahányszor megyek, legyen szülinap, mikulás, névnap, vagy egy egyszerű szombat. Visszafelé nem működik a dolog, az én gyerekeim nem kapnak tőlük semmit:( Pedig ott a lány már nagy, az én gyerekeim pedig picik. Nálunk is úgy van, hogy csak egyoldalú a keresztszülőség, tehát a másik anyuka nem keresztanyja az én gyerekeimnek, de már én is hallottam közös ismerőstől, hogy furcsállja, hogy én veszek, ő nem...

Van egy másik család, akik szintén így vannak velünk, de őket a férjem még idejében leépítette. Tavaly két alkalommal kaptak tőlünk egy táska játékot, ruhát, visszafelé egy csokimikulás nem sok, annyit sem kaptunk.

Nem sokat segítettem, csak leírtam, hogy sajnos sok ilyen lehet még, de én az elsőként említett családnak továbbra is vinni fogok, mert megértem, ha anyagi okokból ők nem tudnak adni.

2013. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a váálaszokat. Akkor má is van hasonló helyzetben mint mi. Ez a család ráadásul sokkal gazdagabbak mint mi. Nekik rengeteg a szülői segitség is. Mi egyik szülőre sem támaszkodhatnánk. Ők meg duskálnak a jó módban. Mi nem vagyunk gazdagok de mindenünk meg van ami fontos.

És valóban a gyerek is kezd utálatos lenni. Olyan gőgös mint az apukája. És ráadásul ha megyünk hozzájuk , nem is tudunk miröl beszélgetni mert velük nem is lehet. Én meg ezért nem is szivesen mozdulok ki a mi 9 hónaposunkkal. Így meg főleg, hogy ilyenek.

2013. jan. 3. 13:05
 13/16 anonim ***** válasza:
en nem vennek semmit sem, de talan TE megbannad! Nekem is rosszul esne es tenyleg nem az anyagiak hanem a szandek miatt. hogy meg csak az sincs meg! Ha netan arra jutnek h vegyek vmit, vinnek egy tabla csokit (300ft) es ennyi!
2013. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem adnék a továbbiakban a kisfiúnak. Majd a szülei ajándékoznak neki, nem egy szegény gyerekről van szó, akinek a ti ajándékotokon múlik a jóléte. Szóval itt inkább a gesztusról van szó, amit ők nem tesznek meg felétek. Ezt én is nagyon utálom. Mibe telne odaadni egy tábla csokit pl. (példánál maradva, mert természetesen egy 9 hósnak senki nem visz csokit, de pl. lehet vinni egy doboz babakekszet, vagy egy csomag babateát, egy rágókát, ezerféle dolgot).
2013. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg, hogy nem is tartják otthol , hanem játszóházban. Így valószínü, hogy nem megyünk. Egy 9 hónaposnak még lehet nem is való.
2013. jan. 3. 14:31
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez annyira pocsék tud lenni, mikor nem megy az adok-kapok effektus. Pedig úgy a helyes, hogy ha én viszek, viszonozzák is.

Én két gyereknek viszek mindig, ha látogatóba megyek, nekem egy van, de ha jönnek, akkor olyan értékben hoznak, mint én vittem a kettőnek. (300-500 forint, nem egy vagyon).

Nemsoká nálunk is kettő gyerek lesz, szóval szépen el tudjuk majd osztani, és a visszalátogatók is. Ők korrektek, tényleg.

2013. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!