Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem zavar ez?

Csak engem zavar ez?

Figyelt kérdés
Egy gyerekünk van, és nem szeretnénk többet. Persze őt imádjuk! De olyan sokszor kell azt hallgatnom, hogy miért nem lesz még egy! Szülők, ismerősök, stb. mondják, hogy "kell a testvér", "egy gyerek nem gyerek" és hasonlók. Miért nem értik meg, hogy ez csak a mi döntésünk?

2013. jan. 4. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert az emberek szeretnek beleszólni mások életébe. Ne foglalkozz velük, ezt csak nektek kell eldönteni.

Nekünk 6 év alatt, kezelésekkel lett a babánk. Kb. 1 millió Ft-ba került nekünk, az utolsó kezelésre már hitelt vettünk fel. Azt gondolom nem kell ecsetelnem, hogy milyen tortúra. Nekem szinte biztos, hogy minden terhességhez kellene ugyanez a kezelés. Többek között ezért nem nagyon tervezünk 2. babát. A másik, hogy súlyos cukorbeteg vagyok és bár meg lehet oldani, de nem egyszerű így végigcsinálni egy terhességet. A rokonaim, barátaim, kollégáim mindezeket tudják. Mégis állandóan megkérdezik lesz-e 2. gyerek.

2013. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1. válaszoló első mondataival.


Én pl. a másik véglet vagyok, néha szinte szégyellem, amikor a lányom egyke kis barátja szülei előtt elszólom magam, hogy milyen jól eljátszanak a gyerekeim, és milyen jó, hogy lefoglalják egymást hosszú időre. A kisfiú szülei ugyanis gyakran panaszkodnak, hogy 1-2 hét oviszünet után a gyereknek már óriási gyerekhiánya van, és ilyenkor körbehívogatják az összes kis barátot.

2013. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Amúgy szerintem is jó, ha van tesó. Illetve mi szerettünk volna amúgy sok gyereket. (lehet, hogy még egyszer azért meg fogjuk próbálni) Ettől függetlenül semmi köze hozzá másoknak. Ne idegesítsd ezen magad. Az a legegyszerűbb, ha elengeded a füled mellett az ilyan megjegyzéseket.
2013. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 1-es, na, én ezt tartom durvának, hogy tudja a környezeted, hogy eü. problémák miatt nincs tesó, és mégis... Óriási tapintatlanságnak tartom.
2013. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat! Egyetértek, 1-es, tényleg durva, hogy tőled is megkérdezik. Akkor én nem is panaszkodom. 1 éves a fiam, hátha néhány év múlva elmaradnak ezek a beszólások... És neked azt kívánom, sikerüljön még egy baba, és sokkal könnyebben mint az első! :)
2013. jan. 4. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez mi is hallgatjuk,sot még mielott szultem volna,màr bombàztak a hulye kérdéssel,h mikor lesz teso!..... sz@rd le oket. :D
2013. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!