Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok a gyereketek fülét...

Szoktátok a gyereketek fülét tisztítani? Mivel és hogyan? Engem nagyon zavar, hogy ott van benne a trutyi, de nem engedi, hogy bármit is csináljunk vele

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Igen szoktam!A bébi fültisztítóval meg van hogy teszek rá olajat és úgy a fülkagylót meg mögötte.Te is szoktál fület mosni nem? :)))
2012. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kisebb volt, nekünk se engedte. Mikor már mélyebben aludt éjjel, akkor szépen, óvatosan, nedves fültisztító pálcikával kitörölgettem neki, de nagyon óvatosan, BELE NEM SZABAD NYÚLNI a járatba, csak azt töröltem ki, amit láttam a szememmel, a külső járatban. Kb. 3,5 éves kora óta engedi, azóta nem gond.
2012. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze, csak mindenhol azt hallani, hogy nem szabad. Mondjuk és is tisztítanám, ha engedné. De nem tudom hogyan csináljam. :(
2012. nov. 4. 22:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős? Enyém egész kicsi kora óta engedi, érdekelte h mit csinálok,nem mozdult, fülelt.

Ha hagynám, maga akarná tisztítani, szépen megbeszélgetjük h most üljön nyugodtan és hogy mi fog történni, igaz, ő 20hós.

2012. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
15 hónapos
2012. nov. 4. 23:32
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Az én kislányom most 14 hónapos, és jó megoldás szerintem az, ha leültök mesekönyvet, vagy baba csatornát nézni. Amíg ő nézi addig te megpucolod a fülét. Vizes pucolóval (vagy olajos) hamarabb meg van mint gondolnád.

Szerintem is kell, de persze nem mélyen, csak azon a területen, ahova be lehet könnyedén látni. Azt viszont szerintem muszáj, különben büdi lesz. És még ki tudja, hogy mit okoz.

Az én picimnél a mesekönyv nézés, vagy a baba tévé nézés bejött. Ha nagyon ellen áll még így is, akkor apukája szokott neki bohóckodni, úgy, hogy mutogatja a tévé előtt, hogy mik láthatóak, és egy kicsit rá is játszik.

Persze ebből nem az következik hogy a lányom sokat tévézik, mert ezt csak akkor vetjük be ha kell. Pl körömvágás, orrszívás, fülpucolás, stb.

A lényeg, hogy tereld a figyelmét. Lehet, hogy túl nagy körítést rendezel neki, vagy már te is ideges vagy, mikor tudod, hogy meg kell csinálni.

2012. nov. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy akármivel próbálnám elterelni a figyelmét, nem megy, mert amint megérzi a fülében a tisztítót, már húzódik is, sír.
2012. nov. 5. 10:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötözködni, de ne nyúlj a fülébe, a fülzsír nem piszok, igaz nem esztétikus, de természetes védelmi funkciója van. Felsértheted a hallójáratot, vagy nagyon mélyre benyomhatod a fülzsírt, ahonnan magától nem tud ürülni, és besül. Az én fiam bőven múlt kettő, de a fül-orr-gégész a lelkemre kötötte, hogy ne nyúljak bele a fülébe. Ha kint van a járaton kívül a cucc, akkor kitörlöm egy fültisztítóval, de bele sosem nyúlok. Elég a fülkagylót tisztítani.
2012. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk az orvos spray-t ajánlott, de már olyan orvosróé is hallottam, aki ellenezte.
2012. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező,és az éjjel óvatosan tisztítós megoldás sem tetszik?
2012. nov. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!