Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves ikres kismamák! Van...

Ellag kérdése:

Kedves ikres kismamák! Van olyan köztetek, aki eleinte egy kiságyba rakta az ikreket és légzésfigyelőt is használt?

Figyelt kérdés
Én eleinte csak egy kiságyba tudom rakni őket a lakás elrendezése miatt. Viszont szeretnék nekik légzésfigyelőt.

2013. jan. 4. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy tudod megcsinálni, hogy két légzésfigyelőt veszel, és a matracot is úgy csinálod hogy kettévágod, és a két fél közt hagysz egy kicsi helyet. Így van esély arra hogy a két légzésfigyelő nem kavar be egymásnak és külön-külön figyeli a babák mozgását. De azt nem árt tudni hogy a babák 2-3 hónapos koruk körül már simán megindulnka éjszaka a kiságyban és arrébbvergődnek akár 20-30 centit is, onnantól kezdve már nem lesz biztonságos ez a módszer. Csak addig az amíg nem változtatják a helyüket.


Ezek a légzésfigyelők nagyon érzékeny jószágok, azt a mozgást érzékelik, amit a baba a lélegzéssel csinál. Az pedig nem sok. Tehát egész apró mozgást is meg kell érezniük. Az érzékenységet lehet állítani, de ha túl érzékenyre veszed akkor már azt is mozgásnak veszi ha az ember elmegy a kiságy mellett, ha meg nem veszed elég érzékenyre akkor előfordul hogy fals riasztást kapsz. Na most gondolj bele, hogy a te esetedben vagy gyakori lesz a fals riasztás, vagy elképzelhető hogy az első baba mozgásérzékelője azt is mozgásnak veszi, ha a második baba kapálózik egy nagyobbat az ő térfelén - ez pedig azt jelenti, hogy nem riaszt, ha netán az első baba nem vesz levegőt. Ezt sajnos nem tudod kikerülni, ha 100% megoldást akarsz akkor külön kiságy kell nekik.

2013. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod akkor a légzésfigyelőt használni, hisz az akkor jelez, ha nem vesz a baba levegőt!

Ha az egyik nem vesz, a másik igen, akkor még nem jelez, csak ha mindd a ketten nem vesznek levegőt, akkor jelezne.

Rendezzétek át már most a lakást, hisz 2-3 hónap éa zavarni fogják egymàst, ha majd forognak mozognak, de lehet az elején is, hisz ha az egyik felkel, sír, a másikat is felkelti...

2013. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja vagy az jutott még eszembe hogy van már pelenkára csíptethető változat, az szerintem működik egy kiságyban, persze ebből is kettőt kell venni a két babának. én nem próbáltam ezt a fajtát, nekünk a matrac alatt lévő érzékelős fajta van (angelcare), az előző válaszom erre vonatkozik.
2013. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A gondom az, hogy a lakás kétszintes. Lent van egy nappali, ahol eleinte lenne egy kiságy plusz lent van a fürdő és a konyha. Az emeleten nincs fürdő csak két kisszoba. Az egyik a hálószobánk a másik lenne később a gyerekszoba, ahol elfér majd két kiságy is. Az első hónapokban nem bírnám a le-föl lépcsőzést és nem is lenne biztonságos két babával.
2013. jan. 4. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Lent nem fér el nekik két bölcső?


vagy marad pelenkára csíptethető változat.

2013. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:
34%

Ne csak eleinte rakd őket egy kiságyba, hanem amíg csak elférnek egyben.

Az ikrek nagyon igénylik egymás társaágát, sokkal nyugodtabbak, ha együtt vannnak.


Amikor az én fiaim már nem fértek el egy kiságyban, akkor is azt csináltam, hogy összeszereltem két ágyat, így egy 120×120-as ágyban aludtak.

Kb. 8 hónapos koruk óta alszanak külön, mert mindkettő nagyon sokat mocorog éjjel, és felébresztették egymást, mert ráfeküdtek a másikra.

2013. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a terv, hogy addig hagyom őket együtt, míg elférnek a kiságyban és éjjel nem kell sokat felkelni hozzájuk, utána már felköltözhetünk. Lent nagy nehezen elférne két kiságy, de nem egymás mellett.
2013. jan. 4. 13:28
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

Kiságyat már megvettétek?

Mert vannak 70×140-es ágyak is, nem csak 60×120-asok, és abban tovább elférnek.

2013. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem még nem vettünk kiságyat, de nézegettem, hogy van nagyobb méret is. Kelleni fog belőle pár, mert nyáron a nyaralóban leszünk jó sokat. Szép kis fejtőrés. :) Használtat fogok nézni.
2013. jan. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!