Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoknak at a babak a...

Hogy szoknak at a babak a sotlan, fuszertelen etelekrol a rendes hazikosztra?

Figyelt kérdés
lanyom 8 honapos mult es jelenleg sotlan (tulajdonkeppen edes) eteleket eszik, es nem is tetszik neki semmi eroteljesebb izu(probaltam a heten sajat huslevesunk zoldsegebol kesziteni neki ebedet de nem tetszett). valtozik az izlesuk vagy a sozott dolgokhoz is hozza kell majd szoktatnom?
2009. aug. 27. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Éppen ezt megelőzendő,egy icipicit ízesítem az ételeit.Itt tényleg csak egy-egy szem sóra,borsra kell gondolni,de még ilyen kevéske is más ízt ad az ételeknek.

Cukrot még sosem adtam neki pluszban.( például az instant teájában is van bőven,pedig nagyon higítva adom,vagy a tejpépben,de ugye a gyümölcsökben is )

Nem tudom,hogy nálatok hogyan sikerül majd,de biztosan megszokja egy idő után,ne aggódj.

Már észre vettem,hogy kisfiam (ő is 8 hónapos) nagyon érdeklődik,amikor látja,hogy eszünk.Nagyokat cuppog és kíváncsiskodik,ilyenkor egy nyalást kap,a múltkor a túrós tészta túrójából,tetszett neki.

Próbáld mutatni te is kislányodnak a ti ételeiteket,sokszor inkább csak azért kóstolnák meg a kicsik a kaját,mert látják,hogy anya és apa abból esznek.

Persze nem a pacalra gondoltam :) de szerintem fontos,hogy nyitottabbak legyenek az ízekre,így talán hamarabb felkelti a figyelmét a többi finomság is.

2009. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg cicizik még? Mert akkor az anyatejen keresztül érzete már a fűszerek ízét, nem lesz neki olyan meglepő.
2009. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el sózni az ételét, persze csak pici sót használj, bevezetheted a zöldfűszereket is, így könnyebben hozzászokik majd a "felnőtt" ételekhez.
2009. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a miénk meg a neki kutyult kaját nem szerette, csak az ízes fűszeres házi kosztot. alkalti dolog, de azt tapasztaltam, hogyha elég éhes amikor kínálod sokkal több mindenre nyitott. de még nagyon fiatal a lányod, szóval legyél türelmes.
2009. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

PErsze, hogy nem ízlik neki, ha eddig ízetlent evett, most meg kész főtéttelt adsz neki.

Én fokozatosan fűszereztem az ételeit, eleinte csak pici sóval, majd olajjal, később zöldfűszrekkel, majd fokhagymaporral, tárkonnyal, kaporral, oregánóval. És 1 évesen már ette, amit mi.

A lényeg a fokozatosság.

2009. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!