Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjuk meg a nagyszülőkn...

Hogy mondjuk meg a nagyszülőknek, hogy nem kell minden nap kétszer-háromszor látogatóba jönni az unokájukhoz?

Figyelt kérdés

A kórházból hazatérve még jól esett a segítség, mert a gátfájástól felkelni is nehezemre esett, begyulladtak a melleim, tényleg jól jött, hogy itt voltak. De most már szeretnék egy kis magánéletet is. Mindkét részről első unoka, és ha mindkét részről a napi látogatásokat nézzük, sajnos összejön, hogy mindig van itt valaki. És akkor a tesókról még nem is szólva, pedig már a babalátogató rokonok is ott sorakoznak az ajtóban. Olyanok is, akiknek amúgy eszükbe sem jutunk soha.

A leginkább azt nem szeretem, ha az esti fürdetést és altatást is megvárják a nagyik. Szerintem az apa és anya dolga, és kiváltsága. Vagy rosszul gondolom?


2009. aug. 27. 08:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy pont egyszerre kérdeztünk hasonlót az előttem lévővel. Látom ez másnak is gondot okoz!
2009. aug. 27. 08:11
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy rosszul gondolod, pedig én néha szóltam, hogy a fürdetésre jöjjenek látogatni, mert nagyon cukin pancsol a babám. De ez a te családod, így ti állítjátok fel a szabályokat - ha a fürdetés a ti kiváltságotok, akkor ezt kutya kötelessége mindenkinek elfogadni.

De tudni kell nemet mondani - márpedig remélem, mielőtt jönnek a vendégek, megkérdezik, jöhetnek-e. Szerintem lehet azt mondani, hogy kérlek titeket, még ne, vagy hogy szívesen várunk titeket két hét múlva. És szépen beosztani őket, ahogy nektek jó.

A nagyszülők nehezebb eset, de én mindenkivel leülnék - a férjemmel együtt, megköszönném, hogy ennyit segítettek, hogy így szeretik az unokájukat, mert ez nagyon jó érzés, és megkérném őket, hogy most hagyjanak titeket összerázódni, családként élni. Szívesen látjátok őket továbbra is, de ne ennyire sűrűn.

2009. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia.Szerintem azért jönnek mert ugyérzik,hogy szükségetek van rá.Segítsünk szegényeknek mert fáradtak,meg első baba stb.csupán jószándék.Ha mindkettőtök beszél a szüleivel,hogy most hármasban lennétek egy kicsit,szerintem megértenék.
2009. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 3(!) hónapig minden nap jött valaki, órákra...addig jutottunk a párommal, hogy kezdte magát teljesen kirekesztve érezni, mert a nagyszülők szinte kikapkodták a kezünkből a kicsit, mindig itt voltak, sógorék (pár házra lakunk), tesómék....a férjem hozzám sem nyúlt, majd már hozzám sem szólt, mire rájöttem, hogy ez így nagyon nem jó, őt rettentően zavarja, majdnem késő lett. Aztán együtt megbeszéltük, hogy mi leszünk a kicsivel és csökkenjen a rokoni ittlét, mert ez igy nem mehet tovább...mindenki megértette, azóta mindig kérdezik telefonon, hogy jöhetnek -e, nagyon ritkán kértem, hogy ma inkább ne, majd másnap, kezdte mindenki szépen érteni, hogy ennyit nem szabad a baba körül lenni. Szóval időben szólj!!!
2009. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Diplomatikusan, határozottan, következetesen, ki-ki a maga szüleinek magyarázza el úgy, ahogy nekünk tetted. Köszönitek az eddigi segítséget, de szeretnétek hármasban maradni a babával, természetesen szívesen vannak látva, de előtte szóljanak be, ha jönnek, mert lehet, hogy éppen közös programotok van. Már egy picivel is lehet közös program, pl, olykor a szülői ágyban való összebújás, amihez nincs sok köze a nagyszülőknek.
2009. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!