Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes korában lehet a...

Hány hetes korában lehet a picit "közösségbe" vinni? Ki mikor kezdett eljárni otthonról?

Figyelt kérdés
2 hetes a kicsi lányom,és hétvégén lesz a munkahelyem búcsúztatója. (megszűnik) Szeretnék elmenni vele,csak egy órácskára,de nem tudom,nem ártok-e neki? Utcán már sétáltunk vele a védőnő tanácsára...
2009. aug. 27. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább megkérném valamelyik nagyszülőt,hogy vigyázzon rá addig.De ezt mindenki másképp gondolja szerintem.Van barátnőm aki már vitte mindenhova ennyi idősen, de én nem:)
2009. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha csak 1 órácskáról van szó, akkor már talán elvinném, de ez attól is függne, hogy mikor és milyen idő van. Ebben a nagy melegben tuti nem cibálnám sehova.
2009. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Én már másfél hetesen vittem. Suliban vizsgáztam, nem értem volna haza etetni (cumisüveghez nem akartam szoktatni), úgyhogy anyu vigyázott rá kint és két vizsga közt kimentem szoptatni. De én a lazább (sokak szerint felelőtlen) anyukák közé tartozom.
2009. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
én sem vinném még. pláne, tuti hogy ott mindenki meg akarja majd tapogatni, fogdosni a babádat, nekem ettől mindig égnek állt a hajam...
2009. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Nemhiszem,hogy egy 2 hetes babát összetapogatnak majd,főleg ha alszik,márpedig tuti aludni fog,mert még kicsi.

1 óra az egész,vidd el nyugodtan,nem lesz baja és nem árt neki ennyi.Ha látod,hogy tapogatni akarják,akkor kérd meg max,hogy ne,mert még kicsi.De nemhiszem,hogy letapiznák,mindnekinek van azért annyi esze,hopgy 2 heteset még nem kézmosás nélkül:)Úgyhogy vidd el nyugodtan:)

2009. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

Hát tényleg csak egy órácskára,csak elbúcsúzni... És délután 6kor,akkor már nincs meleg. A tapit meg egy kedves kéréssel ki lehet küszöbölni! :) Pláne mivel nagyon jó alvó a csemete,és az autóban úgyis elalszik! :)

2009. aug. 27. 13:53
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Két hetesen már vittem mindenfelé. Ha szeretnél elmenni, menj. Egy órára meg főleg. Ha rosszul érzi magad a babád, észre fogod venni és haza tudsz vele menni. De semmi gond nem lesz.
2009. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

14.04es vagyok. Megint, mert tudom, hogy ezzel folyton kicsapom a biztosítékot, hogy két hetesen már mindenfelé jött velem a babám. Nagyon örülnék, ha egészséges, erős babák anyukáit nem dorongolnák le a többiek, mert nem szándékoznak otthon besavanyodni, vagy megvonni maguktól azt az egy órás fél-kikapcsolódást és örömöt, ami mondjuk egy munkahelyi búcsúztatóval jár.

Én tudom, hogy jól csináltam, most négy hónapos a gyerekem és nem volt beteg, sose fogdosta senki, akit nem akartam, hogy hozzáérjen, viszont nagyon szociális, boldog és nyitott ember már most, négy hónaposan is. Én sem vagyok vele türelmetlen, mert engem is ér inger a pelenkacserén kívül is.

És lehet azzal jönni, hogy egy baba lemondásokkal jár, így van, nem iszom alkoholt, nem partizok hajnalig, hanem szoptatok, éjszakánként akár óránként kelek, nappal agylohasztóan sokat játszom vele - mindezt boldogan teszem, mert imádom őt, de attól még szükségem van más impulzusokra is.

Szóval hajrá minden anyukának, aki ki mer lépni a négy fal közül!

2009. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem provokációnak szánom, de tényleg érdekel. Akik ennyire óvják a babát a közösségtől, azok, hogy oldják meg, ha mondjuk a nagyobb tesót óvodába, iskolába kell vinni. Szerintem ott pl sokkal nagyobb az esély, hogy valami kis bacit benyel, viszont a nagynak mégsem mondhatom, hogy most nem mész óviba, suliba.
2009. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nem kellene ennyira agresszíven reagálni, ha valaki félti a gyerekét főleg ha az első. nem kell azt gondolni, hogy jó ha 2 hetesen összeszed egy betegséget és gyógyszerezni kell. eleinte én még a széltől is óvtam, ma már könnyebbem veszem a dolgokat. azt se felejtsük el hogy BABAFÜGGŐ a dolog. el kell vinni, aztán ordít ha nem tetszik neki valami. mindenki döntse el, attól se nem jobb vagy rosszabb egy anyuka. És tiszteletben kell tartani mások döntését.

A tapogatásról annyit: volt hogy időm se volt szólni, hogy ne nyúljanak a gyerekhez, sajnos vannak ilyen emberek...

2009. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!