Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha napi 150 ml/testsúlykilogra...

Ha napi 150 ml/testsúlykilogramm-mal számolom 2 hetes babám folyadékigényét, akkor ebbe bele kell számolni azt is, ha két etetés között vízzel kínálom meg?

Figyelt kérdés
Tehát ez az igény folyadék- vagy táplálék (tápszer+anyatej) igény-e?
2008. máj. 31. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a sima vizet ne számold bele, főleg ne ebben a melegben. A víz nem tartalmaz kalóriát.

Boldog babázást!

2008. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebbe én nem számolnám bele a vizet, csak a tápszert vagy anyatejet.
2008. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne számold bele, viszont a 150 átlagszám, vagyis minimum 120, maximum 180 ml/testsúlykilogramm is teljesen okés :)
2008. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit aggódtam, mert nem nagy súlyú a kislányom (2830 gr-al született) és elég rossz evő, eddig a 150/ttkg-t nem sikerült megenni naponta, de ha ettől kevesebb sem vészes, akkor megnyugodtam. Persze tudom, nem lehet ennyire centizni, de mivel picit sárga, ezért aggódom, hogy megegye az adagját! Szerencsére azért nem sokkal eszik kevesebbet egy nap, mint amit ezzel a módszerrel kiszámolok. :)
2008. máj. 31. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ha nem eszik ennyit, az én kislányom kb120-at evett testsúlykg-onként, 3 hónapos kora óta ennyit sem és mégis hízott az első 3 hónapban havonta 1 kilót, a 4 hónapban pedig 60 dekát. Ez a szám csak azért van, hogy legyen min aggódnunk.
2008. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyteértek az előttem szólóval. Én halálra aggódtam magam amiatt, hogy a Babám nem eszi meg a napi adagját. Ennek ellenére havonta egy kilót hízunk, 11 hetesen 6800 grammos. Az őrületbe kergetett a méricskélés. A 150-es szorzó csak arra lett kitalálva, hogy elgyen min idegeskedni " hátha elmegy a tejcsi". A védőnőm még így is pótlást javasolt, mert a Picikém nem eszik 1020 grammot, csak 750-800-at... :S

Ha rá hallgatok, már rég nem lenne tejcsim...

2008. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Az teljesen más, ha tapasztalt anyák mondják el a tapasztalataikat, mintha könyvből kell etetni a gyerkőcöt és esetleg olyanok adnak tanácsot, akiknek nincs gyereke, csak tanulták. :)
2008. jún. 1. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!