Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a dolgok, amik...

Mik azok a dolgok, amik feltétlenül szükségesek a háztartásban tartani ha kisbaba születik?

Figyelt kérdés

Megnevezés szerint érdekelne, pl hogy milyen fájdalomcsillapítót vegyek, orrcseppet lehet-e, azt milyent, újszülöttnek különféle teák, sérülésekre kenőcsök stb.....Inkább ilyen gyógyszertárból beszerezhető dolgokra gondolok

Egy hónap múlva születik a kisfiam, falun lakunk,a gyógyszertárban alig van valami, vagy nincs is nyitva. Be szeretnék szerezni mindent előre, hogy később ne legyen baj. Esetleg az újdonsült anyukának mikre lehet szüksége?

Tudnátok abban segíteni, hogy mi annak a tápszernek a neve, amit akkor szoktak adni a kisbabának, ha nincs anyunak teje?

Minden választ nagyon szépen köszönök!


2009. aug. 27. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

az alapcsomagot a gyerekorvos felírja, azon kívül vattát vegyél, meg fülpiszkálót, más nem jut eszembe. A tápszert nekem a kórházban írták fel, nekünk Milupa HA start volt, szerencsére csak 4 napig. További boldog babavárást! :-)


1 hét múlva 5 hónapos baba anyukája

2009. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tápszer a gyerekorvos ír föl -ha kell-, előre ne vegyél. Bepanthen, sudocream, germicid lázra (ezt is a doki írjon föl). Homeopátiásokból hasznos lehet a viburcol.
2009. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit még szerezz be: orrszívó-porszívó (a kézi nagyon nem ér semmit), orrcsepp helyett a babák tengeri sóoldat használnak (Sterimar vagy Fluimare).

Anyukának mellbimbó kisebesedése esetén: Garmastan kenőcs

Fájdalomcsillapítót és tápszert a babának a gyerekorvos ír majd fel, de reméljük erre sokáig nem lesz szükséged :-)

A többit az előző válaszolók már leírták.


Boldog babázást!


16 hós kislány anyukája

2009. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen sokat segített! Jegyzteltem! :)

Akkor vény nélkül semmit nem adnak....

Láttam olyan cumit amibe lehet tenni a gyógyszert, szerintetek érdemes megvenni?

Meg hőmérőben is láttam ilyen cumis változatot.


Még egy bagatel kérdésem lenne, nagyon tudatlan vagyok. Láttam egy műsorban, hogy fürdető-krémet használnak az újszülöttnél. Ezt is a doktornő írja fel?

Akkor semmi értelme megvásárolni ezeket a törlőkendőket, popsikrémeket, hintőporokat?

A köldökcsonk ápolására is kell valami gondolom.

Ezeket előre kell felíratni a doktornővel?

Nálunk elméletileg úgy van, hogy miután hazajöttünk pár nap múlva jön ki a gyerekorvos. Nálunk húzósabb lesz, mivel nem a városban élünk, szerintem később is fog kijönni, nem tudom mi lesz addig ha nem lesz recept.


Istenem, miért parázok ennyire? Elég lesz akkor aggódnom ha itt lesz az ideje.


Nem tudtok olyan oldalt ajánlani, ahol le van írva, pl hogy egy kisbabát hogy kell pelenkázni, miket milyen sorrendbe kell a popsira kenni stb...

egyáltalán az újszülöttet hason vagy háton kell altatni?

ÁÁÁÁÁÁÁÁ

Bocsi csajok, kész vagyok, se a családban, se a környékemen egy kismama sincs, de senki olyan akitől tanácsokat kérhetnék, a védőnőm meg felém sem nézett eddig, csak én voltam nála ezen a kötelező tanácsadáson, de ott ilyenekről nem beszélnek.......:):)

2009. aug. 27. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működött, hogy a 36. hét körül felkerestem a gyerekorvosunkat, ekkor írta fel a fent felsorolt dolgokat. Kiváltani a recepteket csak a szülés után lehetett, mert rá kellett még írni a baba születési idejét. Legjobb, ha valamelyik családtagod elintézi amíg a kórházban vagytok. Egyébként recept nélkül is kapható a legtöbb dolog, a fürdetőkrém, popsikrém, sőt a tápszer is, csak drágábban.

A pelenkázást majd a kórházban megmutatják és a köldökcsonk ápolást is. Először minden nagyon ijesztő lesz, de pár nap alatt bele fogsz jönni.

Sok sikert és jó babázást!

2009. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A 3. válaszoló vagyok.

Én is azt ajánlanám, hogy az utolsó hetekben már menj el a gyerekorvoshoz a receptekért (popsikenőcs, alkohol a köldökcsonk ápolásához, D vitamin, K vitamin, fürdetőkrém), mert ezeket már akkor kell használnod amikor hazamentek a kórházból. Viszont kiváltani ezeket csak a baba születése után tudod, mert kell a születési dátum. A TAJ számhoz a te TAJ számodat írd majd, csak az első számjegyet változtasd 8-asra.

A cumis hőmérőt nem ismerem, nekünk sima digitális van, amit a gyógyszertárban vettem.

Gyógyszeradagoló meg vagy van a kanalashoz, vagy te tudod sima műanyag kanállal beadni majd a picinek, de reméljük, hogy nem lesz rá szükséged.

Tényleg, vegyél pici műanyag babakanalakat, mert azzal kell beadni a vitaminokat az első hetekben.


Ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan!


16 hós kislány anyukája

2009. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan ari, hogy így aggódsz!

Ahogy a többiek is írták, ha megszületett a pici, akkor mondjuk a férjed elmegy felíratni a dolgokat, fürdetőkrém, popsikrém, hintőpor, alkohol, D vitamin, K vitamin, lázcsillapító kúp. Mire hazaértek, ez már otthon lesz -elvileg. (ha a férjed ki is váltotta.) Aztán szerezz be biztonsági fültisztítót babák részére, én a köldökét is ezzel alkoholoztam, könnyebb volt, mint vattapamaccsal, de lehet neked ez utóbbi fog beválni. Aztán vettem még ilyen kis gézlapot, hogy, ha leápoltam a köldökét, akkor rátettem, hogy a pelus ne dörzsölje, ez mondjuk nem feltétlenül szükséges.


Teát én személy szerint nem javasolnám, elég lesz neki az anyatej, de meglátod, te mit szeretnél tenni, vannak kifejezetten babáknak való teák, érdeklődj a gyógyszertárban. Tápszert ne vegyél előre, reméljük nem lesz rá szükség, egyébként is a doki írja fel, eldönti milyen legyen.


Újdonsült anyukának esetleg tejszaporító tea (laktoherb), vagy homeós golyók (ricinus communis ch5), bajnak nem baj, ha van otthon, még ha nem is kell esetleg az elején.


A cumiról én sem hallottam. Ha ne adj Isten hasfájós lesz a babád, akkor javasolni fogják az Infacolt, vagy az Espumisant, ez utóbbi azt hiszem 1 hónapos kor felett ajánlott. Ezek recept nélkül kaphatók, ha jól emlékszem. Sajnos mi már gyógyszertári görcsoldót "eszünk", ez viszont vényköteles.


A köldökápolást és pelenkázást megmutatják a kórházban, amiatt ne aggódj. Aztán egy kis bénázás után simán belejössz. :)


Pelust, popsitörlőt azért vegyél otthonra. Bár én vettm egy popsikrémet is, mert, amit a doki felírt, azt úgy keverik be a gyógyszertárba, és mire mi jöttünk haza még nem volt kész, mert becsúszott egy hétvége.


Boldog babavárást és kellemes szülést!!

2009. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:):) Naggyon szépen köszönöm! :)
2009. aug. 28. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!