Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendő. Melyik a legjobb...

Hordozókendő. Melyik a legjobb kötés újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Itt van a használati utasítás 28 megkötéssel. Nem nagyon látom sok között a különbséget, meg kicsit elvesztem a sok információban. Aki tapasztalt ebben meg tudná mondani, hogy melyikek a legjobb kötések 3-4 hetes babának és a későbbiekben? Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

2013. jan. 8. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem írod, milyen kendő, rugalmas-e vagy szövött, nekem rugalmas volt, ez alapján tanultam megkötni:

http://www.youtube.com/watch?v=44snbbszTps

Tudni kell rólam, hogy eszméletlen béna vagyok, mégis sikerült azonnal. :) Nem tudom, szövöttel is lehet-e.

2013. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nandu szövött pamut hordozókendő.
2013. jan. 8. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az elől ültetett pozícióból az 1.-t szerettem, a keresztezett hordozást. 5hetesen kezdtük. 11hónapos volt, amikor kiándultunk nagyokat kendővel: akkor a hátizsák hordozást alkalmaztuk. Újszülöttnek a fekvő helyzetek a jobbak, de szerintem 3-4hetesen már lehet a függőlegest is. Próbálgatsd ki egy plüssjátékkel pl., és amelyik neked szimpi és egyszerű, azt hadználd!
2013. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvencem a short cross carry, de ha elég hosszú a kendőd, akkor zsebes keresztezettel már viheted a Pindúrkádat :)
2013. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Egyrétegű kötés, amiben kevés a "hiba" lehetőség:), pontosan a babádra tudod "állítani" a terpeszét, a térdfelhúzást..., kenguru kötésnek hívják:).

Itt olvashatsz róla és láthatod:

[link]

[link]

2013. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a linkeket. Kipróbáltam őket, de az ültetett kötések még nem a legjobbak, mert cseklik nyeklik a kis feje, gerince - bár lehet, hogy én kötöm meg bénán- a fektetettekben meg úgy belesüpped, hogy attól félek, nem kap levegőt. Úgyhogy lehet, hogy várok addig, amíg szépen tartja a fejét, és akkor használom, meg gyakorlom a megkötést, hátha ügyesebb leszek. :)


(bocsánat, hogy csak most, de nem voltam internet közelben)

2013. jan. 17. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha újonnan vetted a kendőd, akkor valószínűleg még elég merev, nehéz vele kötni. Mosd ki párszor, a neten találsz csomózási, betörési praktikákat, hogy puhább legyen. A Nandu egy olcsó, nagyon megbízható, de nehezen kezelhető kendő, ezt tudni kell.

Maximálisan a függőleges pozíciók a legmegfelelőbbek minden korú gyermek számára! A kengurukötés az egyik legegyszerűbb, szerintem is azt próbáld ki először.

Ha a gyerek "nyeklik" benne, akkor nem elég feszes a kötés.

Annyit jegyezz meg a kötéssel kapcsolatban, hogy "nem szoros, hanem FESZES kell legyen a kötés", ne szorítson, hanem pontosan tartsa, támassza a gyerek minden porcikáját.

Magyarul nem az a cél, hogy összeszorítsd magad a gyerekkel, hanem hogy egy olyan feszességű támaszt adj a gyereknek, mint pl a hasizomzatod/méhizomzatod. Az azért nem túl laza, de azért nem szabad, hogy szorítson. Akkor túl szoros a kötés, ha neked nehézséget okoz a légvétel. Azon lazítani kell, de addig nyugodtan húzd! Plusz, ha túl szoros, akkor a gyereked azonnal szólni fog :-DDD

Ne keseredj el, ha nem sikerül elsőre ;-) Megéri a kitartást! Sok sikert!

2013. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!