Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Neurologusok, pszichologusok,...

Babeli Zurzavar kérdése:

Neurologusok, pszichologusok, hozzáértők! Mit gondoltok mikor várható el egy babától, hogy odafigyeljen a nevére és odaforduljon az őket napi szinten körülvevők felé, ha meg említjük őket?

Figyelt kérdés
tudom, hogy minden baba másképp fejlődik, és elolvastam az erre a kérdésre vonatkozó anyai tapaszalaltokat, de érdekelne szakemberek véleménye is!
2013. jan. 9. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakértő előre mondom :) a fiam 4 hónapos, és ha kérdezem hol van apa megkeresi a szobában. nem tudom egyébként, hogy mikortól kéne neki ezt tudni, de sztem nagyon ügyes. a nevére még nem hallgat. sztem sok múlik azon is, hogy mennyit beszélsz a gyerekhez
2013. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszek olyan 8-9 hónapos volt a fiam amikor ha meghallotta a nevét (beszélgettünk és megemlítettük, tehát nem hozzá beszéltünk) odafordult. 14-15 hónapos korában kezdte el mutatni ha kérdeztük, hogy hol van apa, anya,mama vagy arra fordulni akiről beszéltünk. Az orvosok meg voltak elégedve a teljesítményével!
2013. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8 hónap körül
2013. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kisfiam 6-7hónapos kora körül kezdett hallgatni a nevére, és most 8hónaposan kezdett mutogatni, a 'hol van...?' kérdésre. Persze nem mindig mutogatja meg, hogy hol van, csak ha kedve van, viszont nagyon sokat mutogat magától (pl.lámpára, órára, malacperselyre :))
2013. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!