Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy kislányo...

Mi lehet az oka, hogy kislányomnak 3hónap alatt harmadszorra gyullad be a füle a fülbevalójánál?

Figyelt kérdés
3 hónapja tetettünk neki fülbevalót, és minden alkalommal a jobb fülénél gyullad be. Eltaláltak volna egy ideget? Újra kellene szúratni?
2013. jan. 9. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos sikerült valami jó minőségű fülbevalót vásárolni, amire allergiás. Műanyaggal is begyullad?
2013. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Arany fülbevalója van.
2013. jan. 9. 10:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Méga gyógyfülbevaló van benne,vagy már az arany?


A kislányomnak 2 évesen lövettük ki,6 hét után betettük az arany fülbevalót,beis gyulladt neki.Lekezeltem neki,befújtam aloe first sprayvel,és visszaraktuk azt amit belőttek,és kb fél évig az volt benne.Utána újra megpróbáltuk a másikat,azóta nem volt gon 4,5 éves már.

2013. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én kiskoromban még az aranyra is allergiás voltam. Kivették és többször nem gyulladt. Kb 14 éves lehettem, mikor újra kipróbáltuk, akkor már elfogadta az aranyat, de a többi fémet még mindig nem, pedig 24 vagyok. Vigyázz vele, mert nekem a gyulladás ráment a szememre, megműtötték, és szemüveges lettem...
2013. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már az arany van neki benne.
2013. jan. 9. 10:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Betadine kenőccsel kend neki napi 3x.
2013. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 24 éves vagyok és fém érzékeny. Mái napig nem bírja a fülem még az aranyat sem. Nekem is pár hónapos koromban derült ki :( Lehet ez van a te kislányoddal is (egyébként nekem sem anyukám, sem a nagyim nem tud fülbevalót hordani)
2013. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

sztem meg nem is való egy babának fülbevaló. felháborítónak tartom, hogy tök természetes, hogy a pár napos babának kiszúrják a fülét. sztem elég neki megszületni is... aztán csak a gond van vele, begyullad, stb. tinédzser koromban 5 lyuk volt a fülemben, uh tudom miről beszélek. fájt, begyulladt, vérzett, beleakadt az ágyneműbe stb. ezért a lányomnak ki se szúrattam.


belegondoltatok már abba, hogy nem rosszabb egy szemöldökpiercing sem? mégis mki ki lenne akadva, ha egy gyereknek lenne.. a fülbevaló is gáz sztem, csak társadalmilag elfogadott. le lehet pontozni bátran

2013. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi pár hónapja lövettük ki 15 hónapos volt akkor ,Blomdahl bébi fülbevalóval,észre sem vette.Talán a 2.nál ficánkolt kicsit,de nem jobban mint ha meg akarnám fésülni,ezek szerint az is kínzás ,legyen loboncos a gyerek ...

Én nem váltanék orvosi fémről ( műanyagról ) aranyra ... sokkal szebbek ezek az apró kristályos fülbevalók ,mint a bumszli arany izék.És ezt forgatni sem kell,nem gyulladt be és nem akad be ,pedig maga öltözik ...

Mi a nagymamától kaptunk ajándékra valót és szerettünk volna valami maradandót és szépet.

Sokkal kevésbé viseli meg mint egy oltás, az előző nyilván azt sem adatja be...

2013. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fura összehasonlítani egy oltást és egy fülbelövést. A tűszúráson kívül semmi köze nincs egymáshoz a kettőnek. Mindegy, nem az én dolgom.


Sajnos kérdező szerintem túl korán cseréltétek le az eredeti fülbevalóját. Nekem is fémallergiám van, mindenre allergiás vagyok ami fém, mindegy hogy nemes vagy sem. Akkor derült ki amikor kiszúrták a fülemet, és mindentől begyulladt. Aztán már nem kísérleteztek velem anyuák, fülbevaló ki, azóta egyzser én magamnak átszúrattam, de nagyobb koromban sem bírtam a fémeket.

2013. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!