Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves fórumozók! Nemsokára...

Kedves fórumozók! Nemsokára születendő babámnak pop-in tipusú mosható pelenkákat kaptam anyósomtól, de a használatuk még felvet bennem kérdéseket, ezekhez kérem a segitségeteket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mosógépben mosható, de néhol azt olvasom, hogy mosódióval, van ahol meg azt, hogy mosódióval semmiképp. Aztán... Nekem 9db ilyen pelenkám van, ami mondjuk újszülött esetében 1napot jelent? hiszen minden szoptatás előtt tisztába kell tenni. Tehát minden este járathatom a mosógépet, vagy mi? nem egészen értem... kérem, akinek van ilyen plenkában tapasztalata, az ossza meg velem... köszönöm, Netty
2013. jan. 9. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én eldobhatót fogok használni,és a környezetemben is mindenki azt használt.A mosható pelust csak etetés,büfiztetés,és tisztába tevés,stb-nél használjuk.

Annyit tudok hozzászólni hogy ha csak a mosható pelust szeretnéd használni,akkor bizony mindig mehet a mosógéped,hogy legyen tiszta pelusa!

2013. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak mosható pelushoz ez a szám kevés, ráadásul ugye a száradási időt is bele kell kalkulálni. Viszont lehet, hogy a te babádra nem annyira jó a pop-in, és másik után kell majd nézned. Gyere a www.mamami.hu/forum -ra, itt nagyon sokan használnak mosható pelenkát, sokkal több tapasztalat van, mint a gyakorin :)
2013. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnézem!
2013. jan. 9. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a mamamira invitállak:)

Mosható pelenkás topikok:

[link]

"zöldfülű" kérdezős topik:

[link]

Címszavas gyűjtemény:

[link]

2013. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármivel moshatod, azt kell figyelned a mosószeren, hogy lehetőleg enzim,optikai fehérítő és szappanmentes legyen. Nem tragédia, ha mindez mégis van benne, de számítanod kell rá, hogy az első kettő az élettartamát befolyásolja rossz irányba, az utóbbi pedig a nedvszívást rontja kissé. Ez most kínaiul hangozhat, ha hagyományos mosószert választasz, akkor fehérítő mentest keress és az öblítőt érdemes úgy ahogy van elhagyni. Ha pedig van lehetőséged, akkor mosószódát érdemes venni. (ez környezetbarát is és a pelusoknak is ideális)

9 db-os készletet még javasolnám felbővíteni kb. 20-25 db-ra, hogy ne kelljen minden nap mosni és legyen tartalék is. (Én a többi ruhával együtt mosom, ha te is így csinálod, ez az ideális méretű készlet. )

Érdemes inkább szoptatás után tisztába tenni őket, mert az evés megmozgatja a beleiket és sokszor szopi alatt, után kakilnak be, de ez majd úgy is kialakul.

2013. jan. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!