Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féljek? Olvastam a Blikk-ben...

Féljek? Olvastam a Blikk-ben hogy egy autista kisfiút nem vesznek fel a helyi oviba.

Figyelt kérdés

Anyukája azt nyilatkozta hogy azért lett autista mert a 15 hónapba kapott MMR oltás ezt váltotta ki.

Van okom félni?

Lassan annyi idős lesz a babám és félek beteg lesz ha bedják.


2009. aug. 28. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus egy idegi-fejlődési rendellenesség, ami csökkent mértékű társadalmi kapcsolatokban, kommunikációs képességekben, abnormális viselkedési és érdeklődési mintázatokban nyilvánul meg. Bár a rendellenesség etiológiája (eredete) ismeretlen, a genetikai tényezők fontosnak tűnnek. Okait jelenleg is kutatják.


Szóval nem hiszem hogy az oltás mellékhatása lenne az autizmusa a kisgyereknek!

2009. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1. a Blikk nem tudományos lap. Írtak már benne különbeket is

2. Hallottam már én is dolgokat az oltóanyagokról, de ált. olyan rejtett betegségeket hoznak elő, amik egyébként is lappangtak.

3. Ha nem adják be , akkor az mmr-es betegségek még nagyobb kárt tudnak tenni. A rubeola különösen veszélyes, de a mumpsz se kutya!

2009. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az újságok sokmindent összeírnak, lényeg hogy a vezérhangyát elindítsák az ember agyában.


köszi a választ

2009. aug. 28. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem adatnak be olyan oltást kötelezően, ami veszélyes.

2009. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont tegnap kaptuk meg... :) De én nem hiszem, hogy autizmust okoz egy oltás beadása... Tv-ben is volt a nő a gyerekével, én úgy gondolnám, hogy egy gyerkőc már azzal születik, de legalábbis benne van, csak később válik láthatóvá. Nem vagyok szakértő, de józan paraszti ésszel ezt gondolom.
2009. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Autizmust oltástól nem kaphat.Viszont anyukám szociális otthonban dolgozik,amolyan napközis hely és van egy szellemileg sérült,ma már férfi,aki 3 évesen kapott valami oltást és emiatt sérült szellemileg.Addig semmi baja nem volt.Egyébként egy helyes,kedves fiú,vagyis már férfi,nagyon nagy a szeretet benne:)Nemtudom,hogy a doki,hogy adta be neki azt az oltást,de beteg lett.Majd megkérdezem anyumat,ő érti ezt,mert egészségügyis:)


DE,


neked nem kell aggódnod,ritka az ilyen sztem 1millióból ha 1 ilyes eset történik,a feni eset is már vagy 33 éves,azért azóta fejlődött a tudomány és nemhiszem,hogy a doki is olyan figyelmetlen lenne,vagy nem is tudom.Szóval nyugalom,a Blikk meg hetet havat összehord csakhogy vegyék az újságot:)

2009. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Azthiszem most lett egy életre elegem ebből a qva oldalból.Az ember jótanácsot ad,erre lepotozzák.Nem is ezért akadok ki,mert kit érdekel a pont,de így a szavahihetőségemet és a válaszomat értékelitek le,ami egy cseppett bosszant.Az a baj,hogy megmondtam az igazat?Nem elkeserítés volt a cél,de tisztában kell lenni a valósággal,hogy igenis van ilyen.Aki lepontozott az meg éljen álomvilágban,hogy az ő kicsikájável nem történhet ilyen.Szép dolog álmodozni én is szeretek,de sajnos az élettel szembe is kell nézni és be kell látni volt már ilyen.
2009. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

miért pontozta le aki lepontozta a válaszadót?

mi volt a kifogás?


én azért köszönöm a válaszod, és ne törődj az ilyen fas...al!

2009. aug. 28. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!