Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor bújt ki babátok első...

Mikor bújt ki babátok első foga? Mik voltak a jelei?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt,eléggé "megkésett" vele.Aztán 1,5 hónap alatt kibújt 6...azóta semmi.Most 11 hónapos.
2013. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod. Hogy érted, hogy "megkésett" vele? Én úgy olvastam, hogy átlagosan 6-7 hónaposan bújik ki a babák első foga. Bár van egy olyan érzésem, hogy kislányomnak hamarabb fog kibújni. 2 hónapos és megvannak a fogzás tünetei. Nyáladzik, öklét akarja rágni, ezért inkább cumit kap, ami eddig nem kellett neki, de most igen, illetve 2-3 alkalommal volt este egy kis hőemelkedése, és biztos, hogy nem beteg, mert tegnap voltunk oltáson és előtte megvizsgálta az orvos.

2013. jan. 9. 22:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem mind a négynek 12-14 hét között. Elötte nyügösek voltak, nem akartak rendesen szopni, rárni a akarták a kezüket.
2013. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3 honaposan bujt ki az also ket metszo majd 4hosan a felso 2 es a mellette levok meg 5 honaposan es ugy latom jon a szemfog is lassan,most 8 honapos nemsokara.
2013. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4 hónaposan jött ki egyszerre kettő. Véletlenül vettem észre, hogy fehér az ínye. Egyébként hála Istennek nem volt semmi különösebb tünete. Nagyon jól viselte.
2013. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A környezetünkben már mindenkinek volt legalább 1, vagy annál több foga.Igazából nagyon nem aggódtam túl,"kibújik amikor akar" alapon.

Nekem ezek alapján az a tapasztalatom,hogy átlagban 4-5 hónapos korban bújnak elő a fogacskák.

Viszont érdekes mód már a 3-4. hónaptól patakokban folyt a nyála és rágott mindent.Azt hittük,hogy ebből fogacska lesz nagyon hamar,aztán nem.

Most a hátsó rágófogak vannak várólistán,úgy néz ki.

Tehát a mi esetünkben a közvetlen nyálzás nem jelentette,hogy kibújik a fog.Én akkor láttam már konkrétan,mikor már fehérlett az ínye alatt.Rá pár napra át is törte.

2013. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Azt én is észrevettem tegnap, hogy fehéredik az ínye, de egyébként nagyon jól viseli. Kíváncsi leszek végül mikor fog kibújni az a fogacska. :)

Boldog babázást mindenkinek.

2013. jan. 9. 22:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Én már igazából nem is tudom mit higgyek ezekkel a fogzási tünetekkel.Az én fiam is 2-2.5 hónaposan kezdte ezt(egyébként,ez egy életkori sajátosság,a nyálzás,ököl-kéz rágás stb) de még mindig semmi.Sőt,az inye is fehér már több hónapja,de foga még mindig sehol.

7.5hónapos

2013. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szintén 2 hónapos korától patakokban folyik a nyála, öklét rágja, már látom régóta a fehéret az ínyén, 7 hónapos, de fog még sehol. Pedig nyűgös is már egy jó ideje.
2013. jan. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lányomnak is már 3-4 hónapos korától nagyon folyt a nyála és az öklét állandóan a szájában tartotta. A gyerekorvos azt mondta, hogy 6 hónapos kor után jönnek a fogacskák. Majdnem 1 éves volt, amikor kijöttek az első fogak, pár hét alatt 6 db. Most 16 hónapos és most újabb fogacskája bújt ki. A fogzásnál megváltozik a székletük és a piros popsira kell nagyon figyelni. Ilyenkor én mindig Neogranormon kenőcsöt használok pelenkázáskor, hogy ha a sűrű széklettől kipirosodik a popsija, minél előbb elmúljon.
2013. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!