Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtok Budapesten olyan...

Tudtok Budapesten olyan helyet, ahol baba és mama részvételével foglalkozások vannak? Pl. összeszokás, harmónia, egymás megértése?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam van. Korán, két hetes kora óta dolgozom, nagymama vigyáz rá sokszor. Elég rapszodikus az életünk, a munka miatt képtelen voltam kialakítani a rendszert és ezt látom a kisfiamon is, mostanában egész nap sír. Nem tudom tisztába rakni, megfürdetni, játszani vele, mert folyton sír. Gyakran itthon is dolgoznom kell, nem csak munkába járnom. Tudom lehet éjszaka is, de gyakorlatilag annyi a munkám, hogy nem elég csak az éjszaka, emellett minden éjjel nem maradhatok fenn, mert nem bírom. De ha véletlenül elkezdek bármit csinálni, mosni, főzni, vasalni, stb. azonnal a lábamba kapaszkodik és sír, hogy vegyem fel. Kendőben, kenguruban nem marad meg itthon, csak ha megyünk valahova, akkor sem mindig... Úgy érzem nincs meg benne a bizalom irántam, nem tudok egész anya lenni (és persze apa is, mert mondanom sem kell, hogy apuka már az elején elhagyott minket) Közben beteg is lettem, amit nem könnyű kezelni (diabetes) stb. anyagiak. Összefoglalva úgy érzem, hogy összecsaptak a hullámok a fejem felett. Nem panaszkodni akartam, csak komolyan szeretném megoldani a problémát és mindezek áthidalására egy jó baba-mama harmonizáló klubbot vagy foglalkozást keresek.
2013. jan. 10. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nehéz lehet Neked:(. Nagyon jó viszont, hogy felismerted, a problémát és változtatni szeretnél:).

NÉzd, linkelek Neked egy honlapot, igazán hozzáértő a lány, hordoz ő is, biztosan tudna segíteni Nektek:)!

[link]

HOgy kedved legyen körülnézni a honlapján, idézek Neked:

"Korunk társadalmi elszigeteltségében, az anyák nagy többsége számára nincs olyan elérhető minta, amely alapján magabiztosan tudnának csecsemőjük felé fordulni. A környezet és a média által sugallt csecsemőkép pedig nagyon messze esik attól, amit szülés után megtapasztalnak. Ezen a hiányon sok esetben csak tovább ront az információ áradat, amely kontroll és hozzáértő szűrő nélkül jut el a leendő édesanyákhoz.

Annak érdekében, hogy ne pusztán egy információhalmazzal fogadjam a hozzám forduló szülőket, hanem támaszt adjak a készülődésben, meghallgassam az útkeresésben, és segítsek a szülői feladatok idején jelentkező kihívások során, nagy gondossággal állítottam össze egy több modulból álló programot.(...)

olyan program, mely a különböző élethelyzetben lévő anyák, illetve szülők számára kínál lehetőséget az információszerzésre, tudásuk, tapasztalataik rendszerezésére, illetve segít olyan felismerésekre, önismeretre szert tenni, ami által könnyebbé válnak a mindennapok.

Anya és gyermeke, ahogyan a fogantatás pillanatában, úgy az első évek folyamán is egyetlen egységet alkot. Kettejük jól léte, igényei és szükségletei ezért egymással szorosan összefüggenek. Egyikükre sem tekinthetünk anélkül, hogy ne foglalkoznánk a másikkal is. A program ezért kiemelt szerepet szán az orvosi értelemben vett egészség szempontján túl a lelki oldalnak is.


Ön kiválaszthatja, hogy milyen kereteken belül venné igénybe a kínált szolgáltatást, de természetesen segítséget is kérhet abban, hogy mi lenne az Ön számára a legmegfelelőbb: nyílt csoportos tanfolyam, zárt csoportos önismereti munka vagy egyéni konzultáció. Elégedettsége nagyban függ majd attól, hogy a kiválasztott módszer mennyire felel meg a szükségleteinek(...)célja, hogy olyan felismeréseket, információt és eszköztárat adjon az anyák kezébe, amellyel el tudják látni életük legfontosabb feladatát: helyt tudnak állni anyaként testi, lelki egészségben."

illetve itt is találhatsz segítséget:

[link]

2013. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 porcukormókus ***** válasza:

Nalunk kisteso erkezett, ami miatt azt erzem hogy eltavolodtam a 19honapos kislanyomtol. Mi peldaul Ringatora jarunk mostanaban, tobbnyire kettesben. (Bar hozzateszem, hogy ilyenkor lelkiismeretfurdalasom van, hogy 4honaposomat meg lepasszolom.. :S)

Vagy ha van idod, jarjatok babauszira! Tok jo program mindkettotoknek, es nagyon jol fejleszti a szulo-gyermek kapcsolatot, hiszen ez a foglalkozas a feltetlen bizalomra epul. En jartam a naggyal es nagyon hianyzik, de kettovel sajnos nem tudok menni., pedig olyan jo lenne..

2013. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első! köszönöm, nézem a honlapot! Jól hangzik.


Kedves Második! igen babaúszásra 6 hónapos kora óta járunk. Mostanában sajnos ott is majdnem végig sír :-( merülni nem szeret.

2013. jan. 10. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!