Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apgar teszt eredmény 7/9/10...

Apgar teszt eredmény 7/9/10 Ez milyen eredménynek számít? Valahol azt olvastam hogy már az 5-7-ig sem valami jó.

Figyelt kérdés

Sürgősségi császárral szültem,mert részlegesen levált a méhlepény.Rettegek hogy nem lépett e fel oxigénhiány.

A kórházban nem mondtak semmit,itthon néztem az apgart és kezdtem el agyalni.Mire kell figyelni,van egyáltalán valami jele már újszülött korban ha valami baj van?Most 5hetes, és iszonyú erő van benne.Már egy hónaposan keresztbe fordult a kiságyban mire megcsináltam neki a kajáját.Úgy dobálja a fejét alig lehet tartani amikor vigasztalhatatlanul sír.Még 3hetes sem volt amikor emelgette a fejét hason.Nekem furcsák ezek a dolgok,csinálnak ilyesmit ilyen pici korban?


2013. jan. 10. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A lányomnak 7/8 lett, ő kapott oxigént. Nyugi, ha oxi hiányos lett volna, akkor mondták volna.
2013. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 9/10 apgarral szültem akkor nem mondták, hogy felléphetett oxigénhiány, három éves korban kaptuk meg a papírt, hogy mégis oxigénhiánnyal született.
2013. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor összekeverik az "erőt" a feszességgel. Van amikor úgy tűnik, hogy a baba emeli a fejét hason fekve, de akár az is elképzelhető, hogy ez nem izomerő, hanem feszes izomzatból adódó eltérés.

Ha bizonytalan vagy, vidd el neurológushoz, ott meg tudják vizsgálni a reflexekből és az izomtónusokból, hogy van e valami eltérés.

Minél idősebb a baba, annál látványosabb a probléma, viszont sok esetben annyira apró dologról van szó, hogy csak későn derül ki, mint az egyik hozzászólónak a gyerekénél, 3 évesen. Esetleg csámpásan jár, rossz a koordinációja, ügyetlen a játékban, nem tud páros lábbal ugrálni, ilyesmi.


A 7-es apgar nem a legjobb, mindenképpen oda kell figyelni a babád fejlődésére.


Figyeld, hogy nem feszíti e magát túl gyakran, nem nyomja e hátra a fejét minden ok nélkül, nem húzza e magát kiflibe, nem spiccel e sokat a lábával fekve, nem féloldalas e a mozgása.

A szeme nem kancsít e.

A baba fogása nem túl puha e, olyan mintha kifolyna a kezedből.

Ha valami hasonlót tapasztalsz, az akár utalhat oxigénhiányra.


Ez nem jelenti azt, hogy mindenképpen baj van,de oda kell figyelni.

2013. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most 3 hónapos, mi megyünk fejlődésneurológiai vizsgálatra, mert volt egy "kis" agyvérzése szüléskor, és elég gyakran hátrafeszítve tartja a fejét. Amúgy mindent csinál,amit ilyen korban kell a babáknak, és azt mondta a gyerekorvos, hogy maximum egy kis tornát kell majd csináljunk. Ja és progis császárral 10-10/10es apgarral született időre!
2013. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 7/10-es apgarral született. Nem vettem észre nála semmit. Már 15 hónapos kis bohócka.:)
2013. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja a babádnak! Valószínű megviselte a születés, de utána teljesen rendbejött. A lányom 5/8-as apgarral született, nem sírt fel, oxigént is kapott. Kb. egy évig tiszta ideg voltam, hogy lett-e baja. Teljesen egészséges, rendkívül értelmes!
2013. márc. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!